مقالات وب سایت

کتاب آرزوی تو دستور توست درباره چیست؟

کتاب آرزوی تو دستور توست

کتاب آرزوی تو دستور توست یک کتاب معروف و پرطرفدار می‌باشد که توسط کارآفرین مشهور آمریکایی، کوین ترودو نوشته شده است. این کتاب راهکارهای عملی و تمرین‌هایی در رابطه با رمز و رازهای موفقیت ارائه می‌دهد و به شرح رازهای موفقیت فردی در زمینه‌های مختلف می‌پردازد؛ از پول درآوردن و جمع‌آوری ثروت گرفته تا اندوختن آن، تمرینات و تکنیک‌های عملی و پیشرفته قانون جذب که حتما درباره آن شنیده‌اید. ما در این مقاله به شرح خلاصه‌ای از این کتاب و بررسی نکات کلیدی آن خواهیم پرداخت.

شما به حرف چه کسانی گوش می‌دهید؟

کتاب‌ها و سمینارهای زیادی وجود دارند که ادعا می‌کنند شما را به موفقیت خواهند رساند؛ اما آیا این تکنیک‌ها برای خود افراد هم جواب داده است؟ آیا این افراد به تمام خواسته‌هایشان رسیده‌اند؟ متاسفانه خیلی از آن‌ها فقط به صورت تئوری آموزش می‌دهند و مولتی میلیاردرهایی مثل بیل گیتس و دونالد ترامپ، هرگز راز پولدار شدن خود را فاش نکرده‌اند. بنابراین بهتر است حواستان باشد که به حرف چه کسانی گوش می‌دهید.

مفهوم آموزش‌پذیری در کتاب آرزوی تو دستور توست

شما همیشه در حال دریافت اطلاعات هستید و هرگز نمی‌دانید که چه چیزی را بلد نیستید. شما هرگز اطلاعات کامل را دریافت نخواهید کرد.

ظرفیت یادگیریتان چقدر است؟ چقدر تمایل به یادگیری دارید و می‌خواهید برایش زمان کنار بگذارید؟

به ظرفیت یادگیریتان از ۱ تا ۱۰ نمره‌ای بدهید. هیچ وقت آموزش‌پذیری را متوقف نکنید و با خود بگویید من هر کاری خواهم کرد تا این موضوع را یاد بگیرم. شما با قرار گرفتن در جمع کسانی که به آرزوهایشان رسیده‌اند و حتی با خواندن چندین باره همین کتاب آرزوی تو دستور توست، ظرفیت یادگیری خود را افزایش خواهید داد.

ترازوی آموزش و پیشرفت در کتاب آرزوی تو دستور توست

یک طرف این ترازو افکار و احساسات شما و طرف دیگر آن، کارهای فیزیکی که انجام می‌دهید یا «چگونگی» انجام این کارها قرار دارد. نکته کلیدی در اینجا این است که «چگونگی» انجام کارها اهمیتی ندارد؛ شما باید تمام تمرکز خود را روی افکارتان قرار دهید. نگران «چرایی» و «چگونگی» انجام کارها نباشید و آن را به قانون کائنات بسپارید.

کتاب آرزوی تو دستور توست
آرزوی تو دستور توست

مراحل چهارگانه یادگیری طبق کتاب آرزوی تو دستور توست

مراحل چهارگانه یادگیری یکی دیگر از نکات مهم در کتاب آرزوی تو دستور توست، هستند. این مراحل عبارتند از:

۱- مرحله نا آگاهی و شایستگی: در مرحله اول، شما نمی‌دانید که چه چیزهایی را نمی‌دانید.

۲- مرحله آگاهی و ناشایستگی: در این مرحله شما می‌دانید چیزی هست که از آن اطلاعاتی ندارید.

۳- مرحله آگاهی و شایستگی: در مرحله سوم، شما می‌دانید و با به کار گیری این دانستن، به شایستگی می‌رسید.

۴- مرحله ناآگاهی و شایستگی:‌ در اینجا شما به صورت نا آگاهانه به شایستگی می‌رسید که هدف ما نیز رسیدن به همین مرحله است؛ تا بتوانیم به سرعت نور به خواسته‌هایمان برسیم. در واقع شما با تکرار مرحله سوم به این مرحله خواهید رسید.

مفهوم پنجم: در چهار مفهوم بالا کاملا حرفه‌ای شوید

«روی کره زمین تنها یک راز وجود دارد که عجیب‌ترین رازهاست: اینکه شما همانی می‌شوید که بیشتر اوقات به آن فکر می‌کنید».

طبق کتاب آرزوی تو دستور توست، در جهان همه چیز از انرژی و ارتعاش ساخته شده است. تمام اجسام دارای فرکانس و انرژی بوده و فرکانس‌ها از تمام مواد عبور می‌کنند.

فرکانس شما که توسط مغزتان فرستاده می‌شود، با سرعتی بسیار بالا در فضا پخش می‌گردد. بنابراین مغز ما قوی‌ترین فرستنده و گیرنده امواج است. طبق قانون جذب، هر ارتعاشی که ساطع می‌کنید به سمتتان برمی‌گردد زیرا ارتعاش دارای کشش مغناطیسی است.

چگونه ارتعاشات عالی بفرستیم

 چه از قانون جذب استفاده بکنید یا خیر، این قانون کار خود را می‌کند. ذهن شما به صورت شبانه روزی در حال فرستادن و دریافت ارتعاشات می‌باشد. بنابراین اگر ارتعاشی را با شدت و قدرت زیاد در زمانی طولانی بفرستید، فرکانسی که نزدیک به فرکانس ارسالی شما است در سریع‌ترین زمان ممکن به سمتتان جذب می‌شود.

این اصل مهم، کلید قانون جذب است:‌ «همین الان احساس خوبی داشته باشید». اینکه همیشه و در همه حال، احساس خوبی داشته باشید و کاری کنید که مدام این حس بهتر شود. هدف اصلی، داشتن احساسات خوب می‌باشد.

سخن پایانی

در این مقاله به نکات کلیدی کتاب آرزوی تو دستور توست پرداختیم. این کتاب راز و رمز موفقیت را در اختیار شما می‌گذارد و به شما آموزش می‌دهد که چگونه می‌توانید به نفع خود از قانون جذب استفاده کنید.

شما می‌توانید کتاب صوتی ارزوی تو دستور توست را از سایت ما خریداری کرده و از راهنمایی‌های آن استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *