پـشـتـیـبانی تلفنی

09150057349

مشهورترین آثار پائولو کوئیلو که باید بخوانیم!

کتاب مفید برای اعتماد به نفس

در این مقاله از سایت قصد داریم تا مشهورترین آثار پائولو کوئیلو را بشناسیم و با سبک و سیاق نویسندگی و حال و هوای داستان‌های او بیشتر آشنا شویم. همچنین زندگی کاری و هنری او را به طور مختصر بررسی و در ادامه نیز با پرطرفدارترین آثار او را معرفی می‌کنیم.

زندگی‌نامه پائولو کوئیلو

پائولو کوئیلو نویسنده معاصر برزیلی و متولد سال 1947 میلادی می‌باشد. او در حال حاضر به دلیل نوشتن رمان‌هایی با درون مایه خودباوری و کشف گوهر وجود خود، در دنیا طرفداران زیادی دارد. پائولو کوئیلو در حال حاضر سفیر صلح سازمان ملل نیز می‌باشد.

او در یک خانواده‌ی تحصیل‌کرده به دنیا آمد از این رو بخاطر علاقه خانواده‌اش مدتی در مدرسه حقوق درس خواند ولی پس از مدتی رهایش کرد و دیگر آن را ادامه نداد. همچنین او مدتی به عنوان یک هیپی نیز زندگی کرد  و در طول این مدت در کشورهای مختلف آفریقا، اروپا و همچنین جنوب آمریکا مشغول سفر شد. بعد از این مدت، به برزیل بازگشت و کار خود را به عنوان ترانه‌سرا شروع کرد. او پیش از شروع حرفه نویسندگی، مدتی به بازیگری و کارگردانی در تئاتر و همچنین خبرنگاری نیز مشغول شد. او پس از تمام تجربیات و فراز و نشیب‌هایی که در زندگی شخصی خود از سر گذرانده، توانست ایده‌های خوبی برای نوشتار کتاب‌هایش را در سر بپروراند. از این رو بسیاری از آثار او از درون‌مایه معنویت، یافتن نشانه‌هایی که زندگی در سر راه ما قرار می‌دهد و در نهایت باور داشتن به رسالت شخصی هرکس پیروی می‌کند.

آثار پائولو کوئیلو

معروف‌ترین آثار پائولو کوئیلو

او تا کنون بیش از سی اثر از خود به جا گذاشته است که در ادامه تعدادی از معروف‌ترین آثار پائولو کوئیلو را معرفی خواهیم کرد.

  • کیمیاگر: کیمیاگر که مشهورترین و به عقیده خیلی‌ها بهترین کتاب پائولو کوئیلو محسوب می‌شود، در سال 1988 نوشته شد و تا کنون به بیش از 35 زبان مختلف ترجمه شده است. داستان درباره چوپانی جوان در اسپانیا است. او یک روز اتفاقی هنگام چرای گوسفندانش به کلیسایی متروک پناه می‌برد. در همین حین رویایی در سر او پدید می‌آید که او را وا می‌دارد تا مسیری طولانی تا قاره آفریقا را پیش گیرد و به اهرام مصر برسد. در طول این سفر با افراد عجیب و اتفاقات مختلفی روبه‌رو می‌شود و به درک بهتری از خود می‌رسد.
  • الف: این کتاب که در سال 2011 میلادی منتشر شد، درباره سفر خود پائولو کوئیلو به روسیه از طریق طولانی‌ترین خط راه آهن دنیا است. او در طول این سفر با دختری به نام هلال آشنا می‌شود که دروازه‌ای از زندگی گذشته‌اش را به روی خود باز می‌کند و باعث می‌شود تا پائولو کوئیلو سعی کند تا گذشته تاریک خود را کشف کند و آن را شفا دهد.
  • بریدا: این کتاب که در سال 1990 میلادی به نگارش در آمد، سبکی فانتزی یا به نوعی رئالیسم جادویی دارد. داستان درباره زن جوان ایرلندی است که به کار جادوگری می‌پردازد. او به گفته خودش در این کتاب به موضوعاتی می‌پردازد که برایش عزیز هستند؛ مضامینی مانند مادربزرگ، ادیان بت پرستان و تصورات درباره عشق.
  • کنار رود پیدرا نشستم و گریستم: پائولو کوئیلو این کتاب را در سال 1994 نوشت. کتاب داستان یک زوج عاشق را روایت می‌کند. این زوج در دوران نوجوانی عاشق یکدیگر بوده‌اند ولی به دلایلی راهشان از هم جدا می‌شود و پس از یازده سال دوباره در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و عشق، دوباره بین آن‌ها شعله می‌کشد. این کتاب موجب می‌شود تا ذهن خواننده درباره عشق گذشته میان این دو نفر به چالش کشیده شود و از این نظر، کاری بدیع محسوب می‌شود.
  • ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد: او این کتاب را در سال 1998 میلادی نوشت که یکی از تاریک‌ترین آثار آثار پائولو کوئیلو محسوب می‌شود. شخصیت اصلی داستان، ورونیکا، در ظاهر زندگی بی‌عیب و نقصی دارد ولی  از درون گرفتار مشکلاتی هست که او را وا می‌دارد تا با خوردن تعداد زیادی قرص، به زندگی خود پایان دهد. در همین فاصله تا قرص‌ها اثر خود را بگذارند، او تصمیم می‌گیرد تا برای والدینش یک نامه بنویسد اما همه‌چیز آن‌گونه که او تصور می‌کرد پیش نرفت و …

سخن پایانی

در این مقاله از سایت  به معرفی تعدادی از مشهورترین آثار پائولو کوئیلو پرداختیم، همچنین بیوگرافی کوتاهی از زندگی شخصی و حرفه‌ای او را نیز شرح دادیم. امیدواریم که خواندن این مطلب برایتان لذت‌بخش بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
جستجو کردن