مقالات وب سایت

بررسی کتاب ثروتمندترین مرد بابل

کتاب ثروتمندترین مرد بابل

کتاب ثروتمندترین مرد بابل اثر جورج ساموئل کلاسون یک تمثیل کلاسیک جاودانه می باشد. اگر می‌خواهید حقایق اساسی خلق ثروت را داشته باشید، دانلود کتاب ثروتمندترین مرد بابل ضروری است. این کتاب ابتدا به عنوان جزوه های مدیریت مالی ظاهر شد و نهایت در یک کتاب گردآوری شدند. حتی تا به امروز، این اثر به دلیل اصول بی‌زمانش در مورد خلق ثروت، هنوز به خوبی شناخته شده می شود. این قوانین نه حالا تغییر خواهد کرد و نه 500 سال دیگر.

درباره‌ی نویسنده

جورج ساموئل کلاسون ۷ نوامبر ۱۸۴۷ در لوئیزیانا، میسوری، ایالات متحده‌ی آمریکا چشم به جهان گشود. وی در طول جنگ آمریکا و اسپانیا در ارتش ایالات متحده خدمت کرد. بعد از جنگ، شرکت نقشه‌برداری، کلاسون را در دنور کلرادو بنیان نهاد و اولین اطلس جاده‌ای ایالات متحده و کانادا را منتشر کرد. اگرچه این شرکت موفق بود، اما در رکودی بزرگ از بین رفت. در سال ۱۹۲۶، او اولین مجموعه از جزوه ‌های معروف خود را که درباره‌ی صرفه‌جویی و موفقیت مالی بود، منتشر کرد و با استفاده از تمثیل‌هایی که در بابل باستان تنظیم شده بود، هر‌یک از نظریات خود را بیان کرد. این جزوه‌ها را بانک‌ و شرکت‌های بیمه به‌ وفور توزیع کردند و میلیون‌ها نفر با این جزوه‌ها آشنا شدند. معروف‌ترینِ این جزوه ‌ها «ثروتمندترین مرد بابل» بود.

مشخصات کتاب ثروتمندترین مرد بابل   

ثروتمندترین مرد بابل از مجموعه ‌جزوه‌ هایی تشکیل شده است که شرکت‌های بیمه‌ای و بانک‌ های ایالات متحده در سال‌های ۱۹۲۰ تا ۱۹۲۴ توزیع کرده ‌اند. این جزوه ‌ها به ‌هم پیوند خورده و به ‌عنوان کتاب از سال ۱۹۲۶ منتشر شده است. رتبه‌ ی جهانی کتاب در آمازون از دید عموم 7/4 از ۵ ستاره است. خود نویسنده در سال ۱۹۳۰ نسخه‌ی چاپی مصور با عنوان ثروتمندترین مرد در بابل و سایر داستان‌ها را منتشر کرد که هم‌اکنون با قیمت ۱٫۲۵۰ دلار به فروش می رسد و امکان دانلود کتاب ثروتمندترین مرد بابل در سایت افکار مثبت نیز وجود دارد.

دانلود کتاب ثروتمندترین مرد بابل

هفت قانون آسان پول: با دانلود کتاب ثروتمندترین مرد بابل چه می‌آموزیم؟

۱. بزرگ کردن کیف‌پولتان را شروع و پس انداز کنید

او توصیه می‌کند که ۱۰ درصد از درآمد سالانه‌ تان را پس‌ انداز کنید تا ثروت خود را افزایش دهید. اگر از هر ۱۰ سکه ‌ای که درون کیف شما قرار است، فقط از ۹ سکه خرج کنید، کیفتان به یک ‌باره چاق می ‌شود همچنین وزنش افزایش می‌یابد و در دستانتان احساس خوبی خواهد داشت و روحت را راضی خواهد کرد.

۲. هزینه‌ های خود را کنترل کرده و بیش از نیاز هزینه نکنید

از هزینه‌های غیرضروری خودداری نمایید؛ زیرا در ‌نهایت، ذهن شما گیج می ‌شود و آن را با خرج ضروری اشتباه می ‌گیرد. هزینه ‌های ضروری همیشه افزایش می یابند تا با درآمدتان مساوی شوند؛ مگر این که جلو آن بایستید و تفاوت هزینه ‌های ضروی و تمایلاتتان را به‌ خوبی درک کنید. دانلود کتاب ثروتمندترین مرد بابل می‌ تواند در زمینه پس‌ انداز کردن به شما کمک نماید.

۳. طلای خود را چند‌ برابر و زیرکانه سرمایه‌ گذاری کنید

بیاموزید که ثروت، شما را برده‌ی خود نکند تا برعکس این اتفاق رخ دهد. سود حاصل از ثروت، یعنی فرزندان و نوادگانش، نیز باید کارگر شما باشند.

۴. سرمایه ‌های خود را از ضرر حفظ و از سرمایه‌ گذاری‌هایی که سوددهی بسیار خوش‌خیالانه دارند، خودداری کنید

وی توصیه نمی‌کند که خطر ضرر ‌و ‌زیان یا سرمایه‌گذاری در برنامه ‌های سریع ثروتمند شدن را بپذیرید. ریسک را قبول نمایید؛ اما زیاد خوش‌خیال نباشید. به طور کلی نباید به اصل ثروت شما لطمه‌ای وارد شود. پس با دانلود کتاب ثروتمندترین مرد بابل به این مهارت برسید.

۵. مالکیت محل سکونت خود نوعی سرمایه‌گذاری بزرگ است

پس خانه خود را داشته باشید: خرید در‌مقابل اجاره ‌ی محل زندگی اصلی را توصیه می‌شود: «توصیه می‌کنم هر مردی صاحب سقفی باشد که او و خانواده اش را در پناه خود نگه دارد.»

۶. درآمد آینده را تضمین و از خود با بیمه‌ ی عمر محافظت کنید

داشتن حقوق بازنشستگی توصیه می‌شود. برای زمانی‌ که دیگر جوان نیستید، فکر درآمد باشید.

۷. توانایی خود را برای کسب درآمد افزایش دهید و تلاش کنید تا خردمندتر شوید

توصیه می‌شود دانش مالی و مهارت ‌های افزایش درآمد را یاد بگیرید. کسی که به ‌دنبال یادگیری بیشتر در حرفه ‌اش است، پاداش بهتری دریافت می کند.

کلام آخر

با دانلود کتاب ثروتمندترین مرد بابل شما می توانید به مهارت های پس انداز و افزایش درآمد خود در طول سال شوید. این کتاب به افرادی که می خواهند به شکل اصولی پس انداز داشته باشند، پیشنهاد می شود.

منبع

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *