پـشـتـیـبانی تلفنی

09150057349

جملات زیبا از کتاب نیمه تاریک وجود

جملات زیبا از کتاب نیمه تاریک وجود

کتاب نیمه تاریک وجود، نوشته دبی فورد، کتابی چالش برانگیز می‌باشد که شما را وادار می‌کند به جنبه هایی از شخصیت خود فکر کنید که هیچ حس تعلقی به آن‌ها ندارید. فورد با تکیه بر مفهومی که از روانشناس کارل یونگ سرچشمه می‌گیرد، استدلال می‌کند که داشتن تمام بخش‌های شخصیت، هم «خوب» و هم «بد» (بخش‌هایی که نمی‌خواهید مردم ببینند) چیزی است که به شما این امکان را می‌دهد که قدرت، خلاقیت، درخشش و رویاهای خود را بازیابی کنید و شخصی باشید که در واقع هستید. اگرچه این کتاب برای اولین بار در سال ۱۹۸۸منتشر شد، اما هنوز هم افراد زیادی با مطالعه آن به وجد می‌آیند. در ادامه جملات زیبا از کتاب نیمه تاریک وجود را می‌آوریم و با پرداختن به آن‌ها مفهوم کتاب را توضیح می‌دهیم.

جملات زیبا از کتاب نیمه تاریک وجود

وقت آن است که جنبه تاریک خود را بپذیرید

این کتاب شما را وادار می‌کند تا با جنبه‌هایی از شخصیت خود که ترجیح می‌دهید پنهان کنید، مانند خشم، قضاوت یا تکبر روبرو شوید. همچنین شما را به چالش می‌کشد که در شرایط درست (یا اشتباه!) توانایی انجام چه کارهایی را داشته باشید. به عنوان مثال، اگر خودتان مورد آزار و اذیت قرار می گرفتید، می توانید تبدیل به یک قلدر شوید؟ ممکن است شما یک قاتل باشید.

در آینه نگاه کن در جملات زیبا از کتاب نیمه تاریک وجود

آنچه فورد پیشنهاد می‌کند این است که وقتی رفتار دیگران شما را تحریک می کند، ممکن است جنبه ای از شخصیت شما را منعکس کند که باید آن را تصدیق کنید. و این ممکن است یکی از مواردی باشد که شما ‌نمیخواهید آن را در آغوش بگیرید. به عنوان مثال، فرض کنید با افراد متکبر زیادی روبرو شده اید. سعی کنید از رفتار آنها به عنوان یک آینه استفاده کنید – از خود بپرسید که آیا جنبه ای از خود متکبر است یا خیر. پاسخ اغلب بله است. یا شاید اغلب از این که مردم به حرف شما گوش نمی دهند عصبانی می شوید.

جملات زیبا از کتاب نیمه تاریک وجود

کاوش و در آغوش گرفتن سمت سایه خود

در سرتاسر کتاب و حین مطالعه جملات زیبا از کتاب نیمه تاریک وجود، فورد تمرین‌هایی را به اشتراک می‌گذارد تا به شما در کشف جنبه‌های سایه خود کمک کند و سپس به شما کمک می کند تا خود را با دانش جدید خود تفسیر کنید. او شما را تشویق می‌کند که تمام بخش های شخصیت خود را بپذیرید،زیرا با انجام این کار خود را در سطح بسیار عمیق تری خواهید شناخت.

در گذشته، ممکن است درها را به روی بخش هایی از شخصیت خود بسته باشید. به عنوان مثال، زمانی که شما کودک بودید، ممکن است به شما گفته شود که رئیس هستید. پس از انجام برخی کارهای سایه، اکنون متوجه می شوید که رئیس بودن یک ویژگی شگفت انگیز در تجارت شما است زیرا به شما امکان می‌دهد از آن مهارت ها برای رهبری استفاده کنید. اگر آن جنبه از شخصیت خود را نداشتید، ممکن است آن را به عنوان یک منطقه قدرت در نظر نمی گرفتید. بنابراین هنگامی که آن جنبه های پنهان شخصیت خود را آشکار کردید و مالک آن هستید، به جای اینکه قدرت خود را از دست بدهید، می توانید تمام آنچه هستید را تصدیق کنید و این به شما امکان می دهد تا رابطه خود را با خودتان و سپس با دیگران عمیق تر کنید.

سخن پایانی در جملات زیبا از کتاب نیمه تاریک وجود

کلمه “اصالت” گاهی اوقات در متن بیش از حد استفاده می شود اما این چیزی است که همه ما به دنبال آن هستیم و این کتاب به شما کمک می‌کند تا به آن نزدیک شوید. ترفند این است که آنقدر در شروع هر کاری به تجزیه و تحلیل بسیار نپردازید و بازی سرزنش و قضاوت را انجام دهید. جملات زیبا از کتاب نیمه تاریک وجود کمک می‌کند که به آنچه شما را تحریک می کند توجه کنید، سایه خود را کشف کنید، آن را بپذیرید، مالک آن باشید و ادامه دهید. پس از مطالعه کتاب به این نتیجه می‌رسید که وقت آن رسیده که جنبه تاریک وجود خود را بپذیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
جستجو کردن