پـشـتـیـبانی تلفنی

09150057349

معرفی کتاب پیشگیری از فساد مالی در قراردادهای اداری

معرفی کتاب پیشگیری از فساد مالی در قراردادهای اداری

در معرفی کتاب پیشگیری از فساد مالی در قراردادهای اداری اثری سونیا چقامیرزا است. او در این کتاب به بررسی مفهوم انواع فساد، فساد مالی، نتایج، علل، سنجش و پیشگیری از فساد مالی پرداخته است. همانطور که می‌دانید پدیده فساد مالی، در دنیای امروزه و به خصوص در کشورهای در حال توسعه، به عنوان یکی از مهم‌ترین موانع پیشرفت آن جامعه، مطرح شده است که این پدیده صدمات جبران ناپذیری را بر سرعت حرکت چرخ توسعه ایجاد کرده و مسیر توسعه و پیشرفت را محدود و مسدود می‌سازد. در این مقاله قصد داریم تا شما را با کتاب پیشگیری از فساد مالی در قراردادهای اداری به نوشته سونیا چقامیرزا بپردازیم.

معرفی کتاب پیشگیری از فساد مالی در قراردادهای اداری

کتاب پیشگیری از فساد مالی در قراردادهای اداری به قلم سونیا چقامیرزا است. در این کتاب در خصوص قرارداد مترادف با عقد سخن گفته و عقد مفرد کلمه عقود است که این کلمه از زبان عربی به فارسی انتقال پیدا کرده و از نظر لغوی به معنی بستن است. برطبق ماده 183 قانون مدنی، عقد شامل این است که یک یا چند نفر در مقابل یک یا چند نفر دیگر تعهد امری کند و از طرفی هم مورد قبول آن‌ها باشد و این موضوع به این معنی است که در اثر انعقاد عقد بین 2 نفر رابطه حقوقی ایجاد شده و آن را در مورد یک موضوع ویژه و خاص به یکدیگر مرتبط می‌کند.

معرفی کتاب پیشگیری از فساد مالی در قراردادهای اداری

عقد و قرارداد با این تفاوت مورد کاربرد واقع می‌شوند که کلمه عقد در عقود معین استعمال می‌شود و حال آن که قرارداد بر تمامی عقود خواه معین باشد و یا غیر معین نامیده می‌شود. ماده 10 قانون مدنی مقرر می‌دارد، قراردادهای خصوصی نسبت به کسانی که آن را منعقد کرده‌اند در شرایطی که مخالف صریح قانون نباشد نافذ است. پس در زبان فارسی، قرارداد به معنای عقد به کار می‌رود.

در این صورت اختصاص به عقودی که اثری مستقیم آن‌ها ایجاد تعهد است، ندارند. در شرایطی که ماده 183 قانون مدنی تعریف نارسایی از عقد کرده و آن را اختصاص به عقدهایی داده که اثر مستقیم آن‌ها تعهد است. از آنجایی که فساد یک مشکل جهانی است و با توجه به گزارش شفافیت بین‌المللی بر تمامی بخش‌های جامعه از ساخت فرانسه، آموزش پرورش اوگاندا، پلیس مالزی تا مجلس کشور ژاپن، قوه قضائیه کشورهای برزیل، بورکینافاسو، اکوادور و نپال، و حتی کلیسا یونان اثر می‌گذارد.

در واقع فساد پدیده‌ای است که کمابیش در کلیه کشورهای جهان وجود دارد ولی شکل، نوع، میزان و سطح توسعه یافتگی آن با هم متفاوت است. در هر صورت فساد موجب انحطاط است که امروزه بسیاری از ممالک دریافته‌اند که فساد موجب برهم ریختگی یک جامعه می‌شود. امروزه بسیاری از ممالک دریافته‌اند که فساد و تخلف‌های اداری یکی از مهم‌ترین تهدیدها در جهت ثبات اقتصادی، پیشرفت و توسعه است. نظام اداری ما نیز مدت‎‌هاست که از بیماری فساد و تخلفات اداری رنج می‌برد. برای کاهش یا حذف این پدیده شوم در نظام اداری کشور، نیازمند برنامه‌هایی هستیم تا بدین وسیله به تجزیه و تحلیل مسائل پرداخته و ضمن ارزیابی‌ راه‌های گونان، راهبرد بهینه را انتخاب و به مرحله اجرا درآوردیم.

معرفی کتاب پیشگیری از فساد مالی در قراردادهای مالی برای چه دسته از افرادی مناسب است؟

معرفی کتاب پیشگیری از فساد مالی در قراردادهای مالی اثری از سونیا چقامیرزا، برای آن دسته از افرادی که رشته دانشگاهی آن‌ها حقوق و علوم سیاسی و همچنین جزو داوطلبان آزمون‌های حقوقی هستند پیشنهاد می‌شود. از طرفی این کتاب برای آن دسته از اشخاصی که علاقه زیادی به کتاب‌های حقوقی و گسترش اطلاعات عمومی در این زمینه دارند، مناسب است.

سونیا چقامیرزا، نویسنده کتاب پیشگیری از فساد مالی در قراردادهای مالی

سونیا چقامیرزا نویسنده، در زمینه حقوقی است و از کتاب‌های این نویسنده می‌توان به معرفی کتاب پیشگیری از فساد مالی در قراردادهای مالی و جرم شناسی حریم خصوصی اماکن و اشخاص اشاره داشت.

سخن پایانی

معرفی کتاب پیشگیری از فساد مالی در قراردادهای اداری اثری از سونیا چقامیرزا، در این کتاب با بهره‌گیری از نگارش روان و ساده کتاب را برای مخاطبان قابل فهم کرده است. علاقه مندان هم اکنون می‌توانند برای دانلود کتاب پیشگیری از فساد مالی در قراردادهای اداری از همین صفحه اقدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
جستجو کردن