پـشـتـیـبانی تلفنی

09150057349

معرفی کتاب قصه های خوب برای بچه ها

کتاب قصه های خوب برای بچه ها

مهدی آذر یزدی در طول زندگی خود کتب زیادی نوشته است و مهم‌ترین و مشهورترین کتاب این نویسنده مجموعه 8 جلدی «قصه های خوب برای بچه های خوب» می‌باشد. این کتاب در حوزه ادبیات کودک دارای جایگاه ویژه‌ای است که هر جلد آن براساس یک کتاب کهن و ارزشمند نوشته شده و زبانی ساده و صمیمی دارد. به همین دلیل در این نوشته می‌خواهیم به معرفی کتاب قصه های خوب برای بچه ها بپردازیم. لازم به ذکر است که برای دانلود کتاب قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب1 می‌توانید از طریق لینک مربوطه اقدام فرمایید.

کلیله و دمنه

در جلد اول این مجموعه داستان‌هایی از کلیله و دمنه انتخاب شده و داستان‌های آن معمولا از زبان حیوانات است. هر قصه‌ی این کتاب پیام اخلاقی خاصی را به مخاطب منتقل می‌کند. این جلد با قلم صمیمانه نویسنده، بچه‌ها را سرحال آورده و آن‌ها را به درس خواندن تشویق می‌نماید.

کتاب قصه های خوب برای بچه ها: مرزبان‌نامه

داستان‌های مرزبان‌نامه براساس کتاب کهن مرزبان‌نامه نوشته شده و این قصه‌ها متعلق به 800 سال پیش است. مرزبان‌نامه شامل داستان‌های ارزشمند و غنی بوده و مهدی آذر یزدی با بازنویسی آن‌ها مفاهیم اخلاقی را به صورت ساده برای کودکان فراهم کرده است. با خواندن این کتاب نکته‌های مفیدی یاد می‌گیرید.

قصه‌های سندبادنامه و قابوس‌نامه

جلد دیگر کتاب شامل داستان‌هایی از کتاب کهن سندبادنامه و قابوس‌نامه می‌باشد که به ترتیب هندی و فارسی هستند. در این جلد نویسنده داستان‌هایی را به صورت گلچین و با توجه به سلیقه خود برگزیده و به زبانی ساده برای کودکان بازنویسی کرده است.

داستان‌های سندبادنامه بیشتر جنبه سرگرمی و داستان‌های قابوس‌نامه بیشتر جنبه اخلاقی و عرفانی دارد. به عنوان مثال در قصه نان و حلوا، عزت نفس آموزش داده می‌شود و همینطور تفاوت طبقاتی نیز در جامعه به خوبی نشان داده شده است.

کتاب قصه های خوب برای بچه ها: قصه‌های مثنوی مولوی

کتاب مثنوی و معنوی مولانا دارای داستان‌هایی است که قوانین کائنات را با استفاده از تمثیل‌های گوناگون شرح می‌دهد. مهدی آذر یزدی نیز بعضی از داستان‌های این کتاب را برای کودکان بازنویسی نموده است.

با خواندن این کتاب می‌توانید از خواندن داستان‌های پر از حکمت لذت برده و مطالب زیادی را یاد بگیرید.

کتاب قصه های خوب برای بچه ها

کتاب قصه های خوب برای بچه ها: قصه‌های قرآن

این جلد در ارتباط با قصه‌های ارزشمند قرآن می‌باشد و نویسنده با زبانی ساده آن‌ها را از قرآن بازنویسی نموده است. البته مهدی آذر یزدی در همان ابتدا کتاب توضیح می‌دهد که این قصه‌ها در قالب داستان بوده و به صورت ساده نوشته شده تا مخاطب خسته نشود.

قصه‌های شیخ عطار

این داستان‌ها از کتاب قصه های خوب برای بچه ها از سه کتاب عطار نیشابوری نوشته شده و کودکان با خواندن این جلد می‌توانند به زبان ساده با آموزه‌های عرفانی مختلف آشنا شوند.

قصه‌های گلستان و ملستان

در این جلد، داستان‌های گلستان سعدی به سلیقه نویسنده گلچین شده و می‌توان به راحتی با آموزه‌های سعدی ارتباط برقرار نمود. یکی از داستان‌های ماندگار این کتاب نیز «مردی که یکی را دو تا می‌دید» است که در آن نویسنده سعی می‌کند تا به مخاطب حق شناسی و صداقت را بیاموزد.

قصه‌های چهارده معصوم

آخرین جلد مجموعه کتاب قصه های خوب برای بچه ها، قصه‌های چهارده معصوم است. این کتاب داستان‌های مختلفی از چهارده معصوم را روایت می‌کند و به صورت ساده برای کودکان و نوجوانان بازنویسی شده است.

در این مجموعه می‌توان با داستان‌های زیادی که حکمت و سخن چهارده معصوم را بیان می‌کند، آشنا شد و از آن‌ها آموخت.

سخن پایانی

در صورتی که تمایل دارید داستان‌های سخت اما ارزشمند ادبیات فارسی را به زبانی ساده مطالعه نمایید، مجموعه کتاب‌های قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب برای شما انتخاب مناسبی است. همچنین این کتاب برای کودکان و نوجوانان هم توصیه می‌شود. زیرا مطالعه آن می‌تواند باعث رشد فکری و خلاقیت این افراد گردد.

برای دانلود صوتی کتاب قصه های خوب برای بچه ها از وب‌سایت افکار مثبت بر روی لینک مربوطه کلیک کرده و از داستان‌های آموزنده این مجموعه بهره ببرید. همچنین می‌توانید این کتاب را به عنوان هدیه به کودکان خود تقدیم کنید تا قدم موثری در تربیت آن‌ها گذاشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
جستجو کردن