پـشـتـیـبانی تلفنی

09150057349

تاثیرگذارترین و بهترین زنان نویسنده در جهان

در این مقاله از سایت قصد داریم تا تعدادی از تاثیرگذارترین و بهترین زنان نویسنده در جهان را معرفی کنیم. در این مقاله با زندگی شخصی و حرفه‌ای این نویسندگان در حد مختصری آشنا می‌شویم و در نهایت به معرفی آثار مشهور هرکدام خواهیم پرداخت.

معرفی بهترین زنان نویسنده در جهان و آثار مشهور هر کدام

  • جی کی رولینگ: خالق رمان پرطرفدار هری پاتر، جی کی رولینگ، از مشهورترین و بهترین زنان نویسنده در جهان و الهام‌بخش بسیاری از افراد در سراسر دنیا نیز می‌باشد. او در زمانی که دست به خلق داستان معروف هری پاتر زد، در فقر کامل قرار داشت به‌گونه‌ای که قادر به خرید مایحتاج روزانه خود نیز نبود. در این شرایط او دست به دامان تخیل خود شد و شخصیت هری پاتر را خلق کرد. ناشران از کتاب او استقبال چندانی نکردند ولی او دست‌بردار نبود و آن‌قدر در این امر ممارست به خرج داد تا بالاخره توانست یک انتشارات را قانع کند تا کتابش را به چاپ برساند. از داستان هری پاتر استقبال خوبی صورت گرفت و این شروع موفقیت او در این عرصه بود. او داستان را در جلدهای مختلف کتاب بسط و گسترش داد ولی این پایان کار او نبود. پس از آن که سریالی با همین نام و بر اساس داستان زندگی هری پاتر در مدرسه جادوگری ساختند، استقبال از کتاب دوباره شدت گرفت. امروز از همه‌جا دنیا کودکان نوجوانان و جوانان زیادی مات طرفدار نویسنده این کتاب هستند و از کارهای جدیدتر او استقبال خوبی می‌شود. از مشهورترین جلدهای سری کتاب هری پاتر، هری پاتر و سنگ جادو، هری پاتر و جام آتش، هری پاتر و شاهزاده دو رگه، هری پاتر و تالار اسرار و …. نام دارند.
بهترین زنان نویسنده در جهان
  • جین آستین: جین آستین یکی از معروف‌ترین نویسندگان قرن هیجده میلادی محسوب می‌شود که سبک و لحنی متفاوت از سایر نویسندگان عصر خود داشت. او در نوشته‌های خود جایگاهی ویژه برای زنان در جامعه در نظر می‌گرفت که آن زمان چندان مرسوم نبود. مضمون اکثر آثار او بر پایه احساسات زنانه، عشق، خود باوری، تلاش‌گری و روابط انسانی است.  رمان‌های او پر از فضا سازی دقیق و جزییات جذاب در جامعه انگلستان قرن هیجده میلادی می‌باشد و همین موضوع کمک می‌کند تا خواننده احساس نزدیکی با شخصیت‌های داستان پیدا کند. از مشهورترین آثار او می‌توان به رمان اما (Emma)، غرور و تعصب، عقل و احساس و پارک منسفیلد (Mansfield Park) اشاره داشت. جذابیت داستان‌های جین آستین، یک  از بهترین زنان نویسنده در جهان، به گونه‌ای است که به ‌طور مرتب و هر چندین سال یک بار از تعدادی از آثار او فیلم یا نمایش تئاتر ساخته می‌شود که معروف‌ترینشان، فیلم غرور و تعصب است که در سال 2005 میلادی ساخته شده است.
  • آگاتا کریستی: آگاتا کریستی نویسنده مشهور قرن 19 میلادی، در نوشتن داستان‌هایی در ژانر معمایی-جنایی مهارت بی‌نظیری داشت. کتاب‌های او بیشترین ترجمه را در سراسر دنیا داشته‌است. او در ابتدا کارش با نوشتن رمان‌های عاشقانه شروع کرد و نام مستعاری برای خود برگزید ولی به مرور ژانر داستان‌هایش را به معمایی-کارآگاهی تغییر داد و حدود 66 اثر در همین حوزه به چاپ رساند. از مشهور ترین آثار او «خانم مارپل» و «هرکول پوآرو» نام دارند و از روی کتاب، سریال‌های نیز با همین عنوان ساخته شده است. او در طول جنگ جهانی اول برای مدتی در بیمارستان مشغول به کار شد و از همین رو توانست اطلاعات خوب یدرباره داروها و سم‌های مختلفی به دست بیاورد. او این دانسته‌های خود را در خلق آثارش به کار برد. همچنین جالب است بدانید که داستان بسیاری از آثار او در کشورهای شرقی رخ می‌دهند و این نیز به دلیل علاقه زیاد او و همسرش به سیر و سیاحت است در کشورهای مختلف است و دید خوبی به او در خلق آثارش بخشیده است. به طور مثال او رمان «قتل در قطار سریع‌السیر در شرق» را در طول سفرش به استانبول نوشته‌است.

سخن پایانی

در این مقاله از سایت به معرفی سه تا از بهترین زنان نویسنده در جهان پرداختیم و در ادامه نیز با تعدادی از آثار پرفروششان آشنا شدیم. هر کدام از این سه زن در نوشتن یک ژانر به‌خصوص تبحر دارند. جی کی رولینگ در ژانر تخیلی، جین آستین در ژانر عاشقانه واقع‌گرا و آگاتا کریستی در ژانر معمایی-جنایی شهرتی جهانی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
جستجو کردن