پـشـتـیـبانی تلفنی

09150057349

در مسیر کیمیاگری، معرفی کتاب کیمیاگر اثر پائولو کوئیلو

کتاب کیمیاگر اثر پائولو کوئیلو

کتاب کیمیاگر، اثر پائولو کوئیلو نویسنده معروف برزیلی می‌باشد، این اثر از جمله آثار ادبی مدرن محسوب می‌شود که با مخاطبان به شکل عمیقی ارتباط برقرار می‌کند. رمان، داستان پسر چوپانی را به نام سانتیاگو روایت می‌کند که در مسیر خود، اهمیت دنبال کردن رویا‌های خود را در‌می‌یابد. درون‌مایه اصلی این رمان پرداختن به ضرورت کامل و بدون محدودیت زندگی کردن برای درست پیش رفتن در مسیر زندگی است. کتاب برای مخاطبین به عنوان یادآوری عمل می‌کند که همه افراد کنترل زندگی خود را به عهده دارند و همه افراد توانایی انتخاب کردن سرنوشت خود را دارا می‌باشند.

درون مایه کتاب کیمیاگر اثر پائولو کوئیلو

قالب کلی کتاب کیمیاگر به اهمیت کامل استفاده کردن از تمامی پتانسیل‌های زندگی و دست نکشیدن افراد از رویاهای خود می‌پردازد. کوئیلو اهمیت خودباوری و گوش کردن به ندای قلب را یادآوری می‌کند و مخاطبان را تشویق به دنبال کردن علاقمندی‌ها و رویاهایشان نموده است. این کتاب همانند داستان‌های شرقی، داستان پسری به نام سانتیاگو را روایت می‌نماید که چوپان بودن در زادگاهش را رها کرده و برای پیدا کردن گنج دفن شده، به به سوی اهرام مصر در شمال آفریقا سفر می‌کند.

سانتیاگو در مسیر رسیدن به اهرام با شخصیت‌های جدیدی آشنا می‌شود که هرکدام به نحوی هدایت‌گر وی در مسیری که به جستجو در آن می‌پردازد، هستند. در این مسیر، سانتیاگو احساسات زیادی از قبیل ترس، اشتیاق، عشق، تنهایی و حتی شکست خوردن را تجربه می‌کند اما همچنان برای ادامه دادن مسیر خود مصمم میماند.

شناخت بیشتر از شیوه داستان نویسی پائولو کوئیلو

پائولو کوئیلو نویسنده معروف بریزیلی از سبک نگارش درگیر کننده‌ای برخوردار است که قادر است فکر و حواس مخاطبین را به اسارت خود در بیاورد. کتاب کیمیاگر اثر پائولو کوئیلو نیز از زبان نگارشی بی‌آلایش و در عین حال زیبایی بهره می‌برد که با استفاده از نمادگرایی و استعاره‌های زیبا پیام خود را به مخاطب انتقال می‌دهد.

همچنین این رمان دارای پیچش‌های داستانی زیادی می‌باشد که مخاطب را تا پایان کتاب درگیر خود خواهد کرد.

کتاب کیمیاگر اثر پائولو کوئیلو
کتاب کیمیاگر اثر پائولو کوئیلو

آموزه‌های کتاب کیمیاگر اثر پائولو کوئیلو

توانایی دنبال کردن رویا‌ها

یکی از مهمترین آموزه‌های این کتاب توانایی دنبال کردن رویا‌ها می‌باشد. این کتاب با روایت بی‌آلایش و درگیر‌کننده خود مخاطبین را تشویق به پذیرفتن ریسک و دنبال کردن ندای قلبشان می‌نماید و از آنها می‌خواهد تا به مسیری که عالم هستی برای رسیدن به اهدافشان در پیش‌روی آنها می‌گذارد اعتماد نمایند. پیام کوئیلو در این کتاب واضح است، اگر رویایی دارید، آنرا دنبال کنید و از موانعی که در مسیرتان خواهید دید هراسی نداشته باشید.

خودباوری و پیدا کردن آرمان‌های شخصی

کیمیاگر صرفا یک کتاب درباره دنبال کردن رویا‌ها نیست، بلکه داستان به شناخت از خود و کشف کردن آرمان‌های شخصی هم می‌پردازد. نویسنده مخاطبین را به پیش‌گرفتن سفری درونی تشویق می‌نماید تا به ندای قلبی خود گوش کرده و رسالت و آرمان واقعی خود را در زندگی پیدا نمایند.

مخاطبین از طریق سانتیاگو به این نتیجه می‌رسند که  هدف از زندگی فقط برای یافتن گنجینه نیست، بلکه کشف کردن و شناخت پیدا کردن از خود در مسیر کشف گنج است.

جادوی هستی                      

در کنار دنبال کردن رویا‌ها و خودباوری، پائولو کوئیلو از باور به جادوی جهان هستی در تار و پود داستان خود استفاده کرده‌ است. اعتقاد کتاب کیمیاگر بر این است که این جهان هستی همواره به طور مخفیانه در حال تلاش یرای کمک کردن به ما می‌باشد و افراد با اعتماد به جادو و نقشه‌ هستی می‌توانند به اهداف خود دست یابند.

در کتاب کیمیاگر، سانتیاگو در مسیر خود با افراد و موقعیت‌های تاثیرگذاری مواجه می‌شود که وی را برای یافتن سرنوشت خود راهنمایی می‌کنند. کوئیلو اعتماد به جادوی هستی را در کنار استمرار داشتن در مسیر را امری ضروری می‌داند و در کتاب خود افراد را به این امر تشویق می‌نماید.

مطالعه کتاب کیمیاگر اثر پائولو کوئیلو در سایت افکار مثبت

در این نوشتار به شناخت و بررسی کتاب کیمیاگر اثر پائولو کوئیلو پرداختیم. این کتاب با تکیه بر روایت درگیر کننده و زیبای خود مخاطب را به دنبال کردن اهداف و آرزو‌های قلب خود تشویق می‌نماید. همچنین دانستیم که از نظر نویسنده اهمیت خودباوری و همچنین اعتماد به جهان هستی برای موفقیت در رسیدن به اهداف امری ضروری محسوب می‌شود.

مخاطبین عزیز می‌توانید از طریق سایت یا برنامه افکار مثبت اقدام به مطالعه این کتاب پرفروش و تاثیرگذار نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
جستجو کردن