مقالات وب سایت

معرفی و خلاصه کتاب مدیر یک دقیقه‌ای

مدیر یک دقیقه‌ای pdf

در این نوشته می‌خواهیم به خلاصه کتاب مدیر یک دقیقه‌ای بپردازیم. این کتاب یکی از بهترین و ارزشمندترین کتاب‌های مدیریتی بوده که تاکنون به بازار عرضه شده است. کنت بلانچارد و اسپنسر جانسون، مجموعه‌ای از ارزشمندترین تجربیات خود را در کتاب مدیر یک دقیقه ای نوشته‌اند.

کتاب مدیر یک دقیقه‌ای نشانه‌ای است که به هر یک از ما یادآوری می‌کند که هر روز یک دقیقه به صورت افرادی که بر آن‌ها مدیریت می‌‌نماییم، نگاه کرده و به یاد بسپاریم که آن‌ها مهم‌ترین منابع ما هستند.

خلاصه کتاب مدیر یک دقیقه‌ای

کتاب مدیر یک دقیقه‌ای داستان مدیر جوانی را روایت می‌کند که قصد دارد دانش مدیریت را از بهترین مدیر آموزش ببیند.

وی در راه جستجوی خود با مدیران مختلفی آشنا می‌شود اما اکثر این مدیران توانایی به ایجاد انگیزه و الهام بخشیدن به او را ندارند.

گروهی از مدیران واقعا توانا هستند ولی خشن بودنشان موجب شده که کارمندان آن‌ها را دوست نداشته باشند.

از طرفی، یک گروه دیگر از مدیران نیز اخلاق خوبی دارند اما شایستگی سازمان آن‌ها مناسب نیست و نمی‌توانند سرمشق خوبی باشند.

روزی مرد جوان درباره مدیری می‌شنود که هم شرکتی کارآزموده و عالی دارد و هم حاضر است تجارب و آموزه‌های خود را با این مرد جوان به اشتراک بگذارد.

بدین سبب یک قرار ملاقات میان این دو نفر تنظیم می‌گردد که از اینجا به بعد وارد بخش‌های آموزشی این کتاب می‌شویم.

درباره کتاب مدیر یک دقیقه‌ای

کتاب مدیر یک دقیقه‌ای شامل آموزه‌های فوق‌العاده‌ای در مورد مدیریت است که بیش از هر چیز برای مدیران، دارای نکات مفید و کاربردی فراوانی می‌باشد.

با مطالعه این کتاب به این نکته‌ی مهم پی می‌برید که در این دنیای پرهیاهوی امروزی، مدیر یک سازمان دقیقا چطور باید بتواند بهترین تصمیم را در کمترین زمان ممکن بگیرد.

اسپنسر جانسون به همراه کن بلانچارد در کتاب مدیر یک دقیقه‌ای با ارائه راه‌کارهای ارزشمندی به مدیران سازمان‌ها و رهبران کمک می‌کنند که وظیفه‌شان را به درستی انجام دهند.

علاوه بر آن، به تمام کارمندان خود به عنوان منابع آگاهی و دانایی شرکت نگاه کنند. این کتاب به میلیون‌ها نفر کمک نموده که زندگی حرفه‌ای و شخصی موفق‌تری داشته باشند.

همچنین مطالعات متعددی را در زمینه پزشکی و علوم رفتاری ارائه می‌دهد که به طور واضح شرح می‌دهد که چرا این شیوه‌های به ظاهر ساده برای افراد بسیاری به خوبی جواب داده است.

خلاصه کتاب مدیر یک دقیقه‌ای

معرفی نویسندگان

کنت بلانچارد یکی از معروف‌ترین نویسندگان و سخنرانان انگیزشی و مدیریتی نیز است. او تا الان بیش از 60 جلد کتاب نوشته است و اکنون مدیر معنوی مجموعه کنت بلانچارد می‌باشد.

این مجموعه به صورت تخصصی در حیطه آموزش و مشاوره فعالیت دارد. در ایران کتاب‌‌های گوناگونی از او ترجمه و منتشر شده است.

کنت بلانچارد بیشتر کتاب‌های خود را به صورت اشتراکی با سایر نویسندگان نوشته و کتاب مدیر یک دقیقه‌ای نیز از این قاعده مستثنی نیست.

وی این کتاب را با کمک اسپنسر جانسون نوشت و به بازار عرضه نمود. آقای جانسون با عنوان پادشاه تمثیل شناخته می‌شود، چون موضوعات پیچیده را خیلی خوب درک کرده و پاسخی جذاب و با تدبیر برای آن ارائه می‌دهد.

خلاصه کتاب مدیر یک دقیقه‌ای برای چه افرادی مناسب است؟

آن دسته از افرادی که تمایل دارند با جدیدترین اصول مدیریتی آشنا گردند و در کسب و کار خود موفقیت چشم‌گیری به همراه داشته باشند، می‌توانند از آموزه‌های این کتاب استفاده نمایند.

سه رمز موفقیت کتاب مدیر یک دقیقه‌ای

در کتاب حاضر به سه رمز مدیریت یعنی هدف‌گذاری یک دقیقه‌ای، تمجید یک دقیقه‌ای و همچنین توبیخ یک دقیقه‌ای اشاره شده است.

با به کارگیری این سه فن ساده و کاربردی می‌توان توانایی تولید خود را بالا برد، زمان بیشتری در اختیار داشت و از کار و حرفه خود، خانواده خود و خویش نیز، بهترین بهره را به دست آورد.

زیرا افرادی که درباره خودشان حس خوبی دارند، نتایج شگفت‌انگیزی ارائه می‌دهند، یعنی عملکرد بهتری خواهند داشتسخن آخردر این مقاله سعی کردیم نکات مفیدی درباره خلاصه کتاب مدیر یک دقیقه‌ای ارائه دهیم. با بهره‌گیری از علوم رفتاری و تجربیات شخصی این کتاب بهترین شیوه در پیشبرد همکاری‌‌های گروهی خواهید داشتجهت سفارش این کتاب آموزنده و کاربردی روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *