پـشـتـیـبانی تلفنی

09150057349

خلاصه کتاب ثروتمندترین مرد بابل

خلاصه کتاب ثروتمند ترین مرد بابل

امروزه برای ثروتمند شدن کلی ایده و نظریه وجود دارد که برخی از آنها کاربردی و برخی دیگر دارای اشکال و ایراد می‌باشند. جورج ساموئل کلاسون یکی از افرادی است که با گردآوری کتابی به نام ثروتمندترین مرد بابل تلاش کرده تا مفیدترین این ایده‌ها را در رابطه با کسب ثروت در اختیار مخاطبان قرار دهد. برای مطالعه خلاصه کتاب ثروتمندترین مرد بابل تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

این کتاب براساس پژوهش و تحقیقاتی که روی بابل باستان و نحوه زندگی مردم ثروتمند آن انجام گشته، توسط آقای کلاسون نوشته شده است. این کتاب در سال 1927 به بازار عرضه گردید.

نویسنده کتاب ثروتمندترین مرد بابل

جورج ساموئل کلاسون متولد سال 1874 در آمریکا است. وی زمانی را در ارتش گذرانده سپس به راه‌اندازی دو شرکت مشغول شد. یکی از این شرکت‌ها انتشارات کلاسون بود و شرکت دیگر هم در زمینه نقشه راه‌های آمریکا فعالیت می‌نمود.

با وجود اینکه حدود یک قرن از منتشر شدن کتاب ثروتمندترین مرد بابل می‌گذرد ولی همچنان در کشورهای مختلف سراسر دنیا تجدید چاپ می‌شود.

کتاب ثروتمندترین مرد بابل بدلیل جذابیت بالا با فروش زیادی روبه‌رو گشت. جالب است بدانید که تحقیقات نویسنده برای نوشتن این کتاب منجر به پیدا کردن چند لوح گلی مربوط به بابل شده است. روی این لوح‌ها خاطرات یک جوان بدهکار در رابطه با نحوه پرداخت بدهی‌های وی حک شده بود.

نکات و خلاصه کتاب ثروتمندترین مرد بابل

این کتاب یکی از مهم‌ترین کتاب‌های انگیزشی است که حاوی کلی درس و نکته در رابطه با ثروتمند شدن می‌باشد. در این کتاب به بهترین شکل ممکن قوانین ثروتمند شدن بیان گردیده است. کتاب ثروتمندترین مرد بابل در یکی از قسمت‌ها هفت راهکار مهم برای کسب ثروت بیان می‌کند که در ادامه این موارد را بررسی می‌کنیم.

کیف پول خود را پر کنید

مهم‌ترین نکته‌ای که برای ثروتمند شدن باید در نظر بگیرید این است که همیشه کمتر از درآمد خود خرج نمایید. کلاسون در این کتاب می‌گوید اگر قصد ثروتمند شدن دارید مهم میزان درآمد شما نیست بلکه کمتر خرج کردن از درآمد شماست که دارای اهمیت می‌باشد. زیرا همیشه لازم است تا مقداری را برای پس‌انداز کنار بگذارید.

کنترل هزینه‌ها را یاد بگیرید

یکی دیگر از نکات مهمی که نیاز است تا در خلاصه کتاب ثروتمندترین مرد بابل به آن بپردازیم، یادگیری مدیریت هزینه‌های زندگی است. با عدم مدیریت صحیح هزینه‌ها سبب صرف بیهوده درآمد خود خواهید شد.

درباره کتاب ثروتمند ترین مرد بابل

ثروت خود را چند برابر نمایید

حال نوبت آن است تا پس‌انداز جمع شده را سرمایه‌گذاری کنید. بنابراین بهتر است تا روش‌های سرمایه‌گذاری را یاد گرفته و اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهید.

محافظت از سرمایه

برای ثروتمند شدن نیاز است تا از سرمایه و دارایی خودتان محافظت نمایید. در مواقعی افراد با جمع کردن پس‌انداز اقدام به سرمایه‌گذاری در پروژه‌ای نامشخص کرده و تمام سرمایه خود را در این مسیر به باد می‌دهند. بنابراین پیش از هرگونه اقدامی تمامی جوانب را مورد بررسی قرار دهید.

صاحب خانه شوید

خرید و تهیه مسکن یکی  از راه‌های مهمی است که ما را به ثروت می‌رساند. چنانچه بتوانید هزینه ساخت و خرید مسکن را برای خود تامین کنید با مشکلات کم‌تری مواجه شده و زمینه را برای کسب موفقیت‌های بزرگتر نیز فراهم خواهید کرد.

درآمد آینده خود را تامین کنید

تا زمانی که جوان بوده و از انرژی کافی برخوردار هستید بهتر است تا زمینه را برای آرامش و آسایش در آینده فراهم نمایید. به این صورت همسر و فرزندان شما نیز نگرانی نداشته و قادر خواهند بود تا در رفاه کامل زندگی کنند.

توانایی خود را افزایش دهید

همواره باید در جهت افزایش توانایی و مهارت‌های خود تلاش کنید زیرا این کار منجر به کسب درآمد بیشتری خواهد شد. شخصی که در زمینه کاری خود تخصص و مهارت بیشتری دارد به راحتی می‌تواند درآمد خود را زیادتر نماید.

کلام آخر

اگر شما هم مانند عموم افراد قصد ثروتمند شدن دارید باید در ابتدا دانش و آگاهی خود را در این زمینه افزایش دهید. زیرا ثروتمند شدن کار چندان ساده‌ای نیست و نیاز به تلاش و کوشش فراوان دارد. کتاب ثروتمندترین مرد بابل یکی از کتاب‌هایی است که توانسته قوانین ثروتمند شدن را به خوبی توضیح دهد.

برای دانلود کتاب ثروتمندترین مرد بابل می‌توانید این کتاب را از لینک مربوطه خریداری کرده و از آن بهره‌مند گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
جستجو کردن