مقالات وب سایت

مطالعه واقعیت‌های عجیب توماس ادیسون با اپلیکیشن افکار مثبت

واقعیت‌های عجیب توماس ادیسون اپ

همه ما توماس ادیسون را می‌شناسیم که مخترع برق است. ادیسون با استفاده از استعدادش توانست روشنایی طولانی مدتی را به ما بدهد. کوشش‌های بی‌وقفه او موجب باز شدن دروازه‌هایی از آگاهی شد که سرعت پیشرفت بشریت را چند برابر کرد، حتی معلولیت وی باعث نشد که متوقف شود و او تا آخرین لحظه زندگی‌اش تلاش در اختراع داشت. وی با داشتن امید به زندگی باکیفیت موفق شد بیش از هزار اختراع را به ثبت برساند. می‌توانید برای مطالعه واقعیت‌های عجیب توماس ادیسون اپ افکار مثبت را دانلود کنید.

زندگی‌نامه؛ واقعیت‌های عجیب توماس ادیسون اپ افکار مثبت

توماس ادیسون مخترع و مهندس به اسم کامل توماس آلوا ادیسون در 11 فوریه سال 1847 در شهر میلان ایالت اوهایو آمریکا و در یک خانواده 7 نفره متولد شد. اسم او را به یاد عمویش توماس گذاشتند. در سن 4 سالگی توماس، پدر و مادر او تصمیم گرفتند به ایالت میشیگان مهاجرت کنند و از شهر اوهایو رفتند.

توماس دوران سختی را در مقطع ابتدایی سپری کرد. در این دوره که به کم‌شنوایی هم مبتلا شده بود، مدیر مدرسه باور داشت که توماس شاگرد ضعیفی است، به همین علت او را از مدرسه اخراج نمود و او مجبور شد تحصیل در خانه زیر نظر مادرش را ادامه دهد.

ادیسون در ایالت میشیگان به مدرسه عمومی رفت و به مدت 5 سال تحصیل کرد، ولی به خاطر این که اکثر آموزش‌های مدارس شفاهی بودند و توماس هم از مشکل شنوایی رنج می‌برد، به سرعت از مدرسه خسته شد و برای جبران این ضعف به مطالعه کتاب‌های گوناگون روی آورد. او در سن 12 سالگی به فروشندگی میوه و روزنامه در راه‌آهن گرند ترانک مشغول شد. وی توانست با استفاده از ابزار چاپی کوچک و قدیمی کتاب قاصد گرند ترانک را در ماشین زباله‌ای بنویسد و در سال 1862 آن را به بازار عرضه نماید. در همان سال بود که ادیسون به عنوان اپراتور تلگراف اشتغال یافت و 6 سال در این بخش کار کرد. ادیسون حتی پیروز شد نشان لژیون دو نور کشور فرانسه را از آن خود کند.

اختراعات؛ واقعیت‌های عجیب توماس ادیسون اپ افکار مثبت

واقعیت‌های عجیب توماس ادیسون اپ

ادیسون بر این باور بود که هر 10 روز یک‌بار بایستی یک اختراع تازه عرضه نماید و برای همین امر، ممکن بود در طول 20 ساعت بر روی پروژه‌هایش وقت بگذارد. کوشش‌های بی‌وقفه او بی‌جواب نماند و او موفق شد بیش از هزار اختراع را به ثبت برساند.

توماس بعد از 6 سال فعالیت در قسمت فنی راه‌آهن، توانست نوعی تلگراف چاپی که با خط و نقطه پیام را انتقال می‌داد، اختراع کند. این نوع تلگراف را از زبان مورس بهره می‌برد. ورژن پیشین این ابزار به این شکل بود که علائم مورس را تبدیل به صداهای کوتاه و کشیده می‌کرد، اما دستگاهی که ادیسون ساخت، به این صورت بود که امواج صدا را گرفته و آن را تبدیل به نقطه و خط و در کاغذی مخصوص هک می‌نمود و افراد می‌توانستند با لمس اثر به جا مانده پیغام را دریافت کنند.

لازم به ذکر است که ادیسون موفق شد این اختراع را به قیمت 4 هزار دلار به فروش رساند. برای آشنایی بیشتر با واقعیت‌های عجیب توماس ادیسون اپ افکار مثبت را دانلود کنید.

آزمایشگاه پژوهشی توماس ادیسون

ادیسون در سال 1876 آزمایشگاه پژوهشی بسیار مجهزی را در منلوپارک احداث کرد. این موضوع بسیار در پروسه پیشرفت توماس تاثیرگذار بود و آن را می‌توان یکی از بزرگ‌ترین ابتکارهای او دانست. اختراعات کوچک و بزرگی در این آزمایشگاه انجام می‌شد که به دلیل نظارت و سازماندهی ادیسون و کارمندان او کل این اختراعات به نام توماس ادیسون ثبت شدند.

ادیسون چگونه برق را اختراع کرد؟

‎‌این مخترع پرتلاش روی این ایده خود خیلی کار کرد و سرانجام در سال 1879 موفق به اختراع لامپ حباب‌دار شد. وی با قرار دادن رشته‌ای ذغالی داخل حبابی شیشه‌ای پیروز شد این اختراع را به اسم خود ثبت نماید. شرکت او در سال 1882 در نیویورک تولید لامپ و برق را شروع کرد و از آن به بعد استفاده از برق در خانه‌های تمام دنیا توسعه یافت.

سخن پایانی

می‌توانید برای مطالعه واقعیت‌های عجیب توماس ادیسون اپ افکار مثبت را دانلود کنید. با خواندن این داستان واقعی به این درک می‌رسیم محدودیت و موانعی جهت رسیدن ما به اهداف و خواسته‌های‌مان وجود ندارد و بیشتر آن‌ها در ذهن ما ساخته می‌شوند. همچنین مطالعه زندگی‌نامه توماس ادیسون به ما این را می‌فهماند که درون همه ما چیزی وجود دارد که با تسلیم نشدن در برابرش ما را به مقامی می‌رساند که آرزویش را داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *