پـشـتـیـبانی تلفنی

09150057349

پیشنهاد خواندن کتاب پاستیل‌های بنفش

معرفی پاستیل‌های بنفش

اگر دلتان برای دنیای شیرین و رنگارنگ کودکی‌تان تنگ شده است، پیشنهاد ما به شما خواندن کتاب پاستیل‌های بنفش می‌باشد. پاستیل های بنفش داستان برهه‌ای سخت از زندگی جکسون و خانواده‌‌اش است که با حضور جادویی یک موجود خیالی، به شکل کاملا متفاوتی رقم می‌خورد.

معرفی کتاب پاستیل‌های بنفش

این کتاب داستان پسر بچه‌ی کوچکی به اسم جکسون است. از نظر جکسون همه چیز باید عقلانی و واقعی باشد و تصور به هیچ دردی نمی‌خورد، اما یک روز می‌فهمد آدم‌ها همیشه دلشان نمی‌خواهد در دنیای واقعیت باشند.

با خواندن کتاب پاستیل‌های بنفش چه می‌خوانیم؟

جکسون شخصیت اصلی و راوی داستان است، او احساسات خود را با شما در میان می‌گذارد. این پسر اینک به کلاس پنجم دبستان می‌رود. جکسون با جدیت به شما می‌گوید که اصلا خیال پردازی دوست ندارد و خود را شیفته‌ی حقیقت می‌داند. البته ناگفته نماند که او مانند بسیاری در کودکی دوستی خیالی داشت که گربه‌ای عظیم‌الجثه و سخنگو به اسم کرنشا بود و مانند او عاشق پاستیل‌های بنفش است. اکنون جکسون به عنوان یک نوجوان در شرایط دشواری قرار دارد و به همین دلیل کرنشا به زندگی دوستش باز می‌گردد تا این خانواده را از وضعیتی که در آن هستند، نجات دهد. ولی مسئله اینجاست که چه کاری از دست یک دوست خیالی برمی‌آید؟

خواندن کتاب پاستیل‌های بنفش

خلاصه کتاب

رمان جذاب و دوست داشتنی پاستیل‌های بنفش درباره جکسون و خانواده‌اش است که روزهای سختی را سپری می‌کنند.

چون که پدر خانواده به بیماری ام اس دچار شده و به همین علت کار خود را از دست داده است. این خانواده دیگر هیچ پولی جهت پرداخت اجاره خانه و خرید غذا ندارند و اوضاع خیلی وخیم است. به گونه‌ای که در آینده‌ی نزدیک کل اعضای خانواده یعنی جکسون، خواهرش، والدین و سگشان وادار خواهند شد در مینی ون زندگی کنند، چناچه والدین تمام سعی خود را می‌کنند تا فرزندان خود را از این مشکلات دور نگه دارند. پدر و مادرش با خوش‌بینی و شوخ‌طبعی تلاش می‌کنند آن‌ها را وارد مسائل خودشان نکنند، اما جکسون از این موضوع باخبر می‌شود و تصمیم به فرار می‌گیرد. ولی پیش از فرار جکسون، خانواده او متوجه شده و با او صحبت می‌کنند و به او قول می‌دهند که دیگر هرگز واقعیت را از او پنهان نکنند. پدر و مادرش به او می‌گویند که زندگی بالا و پایین دارد ولی هرگز نباید امید را از دست داد و در برابر سختی‌های زندگی همیشه باید خوش‌بین و امیدوار بود.

معرفی نویسنده

کاترین اپلگیت، نویسنده موفقی است که از کتاب پاستیل‌های بنفش او استقبال چشم‌گیری صورت گرفت و تا مدت‌ها در فهرست‌های مختلف در میان برترین‌ها بود. این نویسنده بارها برای قلم سحرانگیزش در خلق داستان‌های علمی تخیلی و فانتزی مورد تقدیر قرار گرفته است. اپلگیت با زبان و ادبیاتی دوست داشتنی در کتاب پاستیل‌های بنفش از دوستی و عشق می‌گوید و به شما ثابت می‌کند که دوست حتی اگر خیالی هم باشد اتفاق خوبی است که به زندگی رنگ تازه‌ای می‌دهد. در واقع اپلگیت در نوشتن این کتاب نشان می‌دهد که چگونه نیروی تخیل پسرک داستان و شوخ‌طبعی و امیدواری پدر و مادرش، تحمل دوران سخت را برای آن‌ها راحت‌تر می‌کند.

خواندن کتاب پاستیل‌های بنفش

پیشنهاد خواندن کتاب پاستیل های بنفش به کودکان

کتاب پاستیل‌های بنفش دوست داشتنی بیشتر برای کودکان و نوجوانان نوشته شده است و مطمئنا این گروه سنی از مطالعه‌ی این کتاب لذت خواهند برد. این کتاب به کودکان و نوجوانان شما کمک می‌کند خیالات و آرزوهایشان را پرورش دهند و موجب رشد خلاقیت آن‌ها شود.

البته از آنجایی که کاترین اپلگیت به زیباترین شکل ممکن روابط این خانواده و احساسات شخصیت اصلی داستان را روایت می‌کند، خواندن این اثر حتی برای بزرگسالان نیز لذت بخش خواهد بود. نکته مثبتی که اپلگیت در این کتاب اشاره می‌کند، اهمیت صحبت کردن با نوجوانان است. در نظر گرفتن اینکه کودکان و نوجوانان کم و بیش در جریان اتفاقات و مشکلات بزرگ خانواده هستند. بنابراین خواندن این کتاب باعث می‌شود تا در رفتارمان با کودکان و نوجوانان خود تجدید نظر کرده و از قدرت ادارک آنان غافل نشویم.

سخن پایانی درباره خواندن کتاب پاستیل های بنفش

با تمام این صحبت‌ها که گفته شد، حتما خواندن کتاب پاستیل‌های بنفش توصیه می‌شود، حتی برای پدر و مادرها، تا ارتباط بهتری با کودکان و نوجوانان خود برقرار کنند. جهت سفارش این کتاب از وب سایت افکار مثبت می‌توانید بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
جستجو کردن