پـشـتـیـبانی تلفنی

09150057349

چند موضوع مهم درباره کتاب پاستیل های بنفش

معرفی پاستیل‌های بنفش

کتاب پاستیل های بنفش یکی از جذاب ترین رمان هایی است که می تواند خواننده را درهر سنی که باشد وارد اوایل دوران نوجوانیش کند و خاطرات آن روزها را برایش زنده کند و چنان خوانده را مجذوب خود کند که در طی خواندن داستان، ناخودآگاه لبخند و اشک را بر روی صورت خود لمس کند. نویسنده کتاب پاستیل های بنفش با استفاده از ادبیاتی روان و دلچسب توانسته چنان با مخاطب ارتباط برقرار کند که خواننده علاوه بر لذت بردن از داستان با احساسات بچه ای که تازه از کودکی خود وارد دوران پرفراز و نشیب نوجوانی شده است، بیشتر آشنا شده، آنچنان که وقتی دخترک نوجوان ما در بین اتفاقات زندگی به دنبال منطقی که زیاد هم از ان سر در نمی آورد می گردد خواننده نیز دچار چالشی از جنس شناخت منطق در زندگی خود می شود و با تمام وجود به سردرگمی های نوجوان داستان برای دنبال گشتن علت واقعی هر اتفاق حق می دهد.

کتاب پاستیل های بنفش یکی از معدود کتاب هایی ست که اگر چه برای گروه سنی نوجوانان نوشته شده است اما خواندن آن برای مادران این گروه سنی نیز خالی از لطف و زیبایی نیست مادران می توانند با خواندن این کتاب که قالب داستانی دارد با حوزه رفتاری، منطقی و تنهایی نوجوان خود بیشتر ارتباط برقرار کنند.

پیام اصلی و داستان کتاب پاستیل های بنفش

برای تمام خوانندگاش شروعی تازه برای تغییر رفتار بزرگترها نسبت به نوجوانانشان و درک بیشتر آن ها در طی زندگی واقعی شان می باشد.

کتاب پاستیل های بنفش داستانی برای شناخت نوجوانان کتاب پاستیل های بنفش زندگی نویسنده ایست که تک تک جریانات اتفاق افتاده در این داستان را خود، در دوران نوجوانی اش از نزدیک لمس کرده است داستان از آنجا شروع می شود که پدر جکسون دختر نوجوان قصه ما که نوازنده گیتار است به بیماری ام اس مبتلا می شود و کار خود را از دست می دهد.

آن ها وارد مرحله ای از زندگی می شوند که باید با سختی ها دست و پنجه نرم کنند اما مادر و پدر جکسون که می خواهند بچه ها کمترین آسیب را از این اتفاقات ناگوار ببینند با استفاده از بازی و شوخی های کودکانه سعی می کنند آن ها را از فهمیدن واقعیت زندگی دور نگه دارند. بی خبر از انکه گاهی انکار واقعیت های زندگی و اجازه ندادن برای تجربه کردن این واقعیت ها توسط نوجوانان احساس ناامنی و مهم نبودن را در وجود آن ها فعال کرده و آن ها را به سمت داشتن موجود تخیلی که در این داستان گربه ای خیالی است، سوق می دهد.

کتاب پاستیل های بنفش

آیا گربه خیالی کتاب پاستیل های بنفش مهمان خانه شما هم شده؟

گربه خیالی جکسون که بسیار عظیم الجثه است همیشه به حرف هایش اهمیت می دهد و او زمانی به سراغ گربه خیالی اش می رود و با او شروع به درد و دل کردن می کند که سختی ها و مشاجره بین والدین خود را می بیند و نمی تواند با کسی صحبت کند. در این میان گربه خیالی او که تجسمی از تجربه های کودکی اش است به عنوان راهنما در زمان ترس و وحشت از مشکلات تبدیل به نقطه امنی می شود و او ناگزیر به جای آغوش گرم مادر و پدر به آغوش گربه خیالی اش پناه می برد.

در بعضی مواقع هم چون منطق او هنوز بسیار بچه گانه است یک تنه برای نجات خانواده دست به کارهایی چون تصمیم به ترک خانه یا دزدی از فروشگاه می زند که ارمغانی جز روبرو شدن با عذاب وجدان های بزرگتر از سنش را در پی ندارد. البته نویسنده به طرز متبحرانه ای زمانی که همه چیز در اوج داستان بهم ریخته شده است و خواننده همه چیز را تمام شده می داند ناگهان تکنیک های آموزشی خود را به عرصه ظهور می رساند و به صورت بسیار جذاب و پر حاشیه ای دکمه ی ناخودآگاه خوانندگان را فعال می کند و به آن ها می آموزد در موقعیت های مشابه بهترین رفتار برای برخورد با یک نوجوان چگونه باید باشد.

پاستیل های بنفش کودکی کاترین اپلیگیت بالاخره او را مشهور کرد.

الیس کاترین اپلیگت

نویسنده و رمان نویس معروف امریکایی که کتاب های زیادی را در حوزه کودک و نوجوان نوشته است در سال 2013 برنده مدال نیوبری شده است. این نشان معروف نخستین جایزه ادبی کتاب کودک در دنیاست و معمولا به نویسنده ای تعلق می گیرد که برترین اثر داستان را در حوزه ادبیات کودک امریکا پدید آورده است اپلیگیت با خلق داستان هایی ساده اما بسیار عمیق درباره اهمیت احساسات کودک و نوجوان و نقش مادر و پدر در درک این احساسات، بارها از جانب انجمن های ادبی مورد تقدیر قرار گرفته است و تا کنون حدود 35 ملیون نسخه از کتاب های او از مرز ایالات متحده آمریکا گذشته و در جهان منتشر شده است.

الیس کاترین اپلیگت و پاستیل های بنفش

با دانلود کتاب پاستیل های بنفش طعم روانشناسی را بچشید. از نکات حائز اهمیت کتاب پاستیل های بنفش یادآوری این نکته است که کودکان در سنین آغاز نوجوانی تا چه اندازه به حمایت والدین و بودن در حریم امن این کانون احتیاج دارند. نکته قابل ذکر دیگر این کتاب اهمیت صحبت کردن با نوجوانان و همچنین در نظر گرفتن این نکته که کودکان و نوجوانان کم و بیش در جریان اتفاقات و مشکلات زندگی هستند و پنهان کردن حقایق موجب روی آوردن آن ها به دروغ احساس بی فایدگی و بی اهمیتی در آن ها می شود.

حضور دوست خیالی در مواقع سختی و فشار روحی موجب کاهش تنش در کودکان می شود و همچنین خلق یک دوست خیالی مخصوصا از نوع حیوانات مثل گربه سخن گو به مهارت اجتماعی کودک کمک می کند و باعث می شود کودک بیاموزد می تواند مسایل زندگی را از نگاه دیگران ببیند البته به شرطی که کودک گاهی به جای پذیرش اشتباه خود آن ها را به گردن دوست خیالی خود نیندازد چه کسانی دوست دارند کتاب پاستیل های بنفش را بخورند.

کتاب پاستیل های بنفش مخصوص تمام گروه های سنی است که:

دوست دارند یک بار دیگر سری به دوران نوجوانی خود بزنند و طعم شیرین تازه منطقی شدن خود را به یاد بیاورند. تمام نوجوانانی که دنبال پیدا کردن رابطه ای سرشار از صمیمیت و دوستی با مادرو پدر خود هستند. برای تمام پدر و مادر هایی که فرزندشان با عروسک خیالی خود بیشتر از آن ها درد و دل می کند برای تمام کسانی که دوست دارند پیام های روانشناسی را از طریق داستان به صورت روان و ساده دریافت کنند.

شما می‌توانید کتاب پاستیل های بنفش را از افکار مثبت دانلود کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
جستجو کردن