مقالات وب سایت

چند موضوع مهم درباره کتاب پاستیل های بنفش

کتاب پاستیل های بنفش

کتاب پاستیل های بنفش یکی از جذاب ترین رمان هایی است که می تواند خواننده را درهر سنی که باشد وارد اوایل دوران نوجوانیش کند وخاطرات ان روزها را برایش زنده کند و چنان خوانده را مجذوب خود کند که در طی خواندن داستان، ناخوداگاه لبخند و اشک را بر روی صورت خود لمس کند.

نویسنده کتاب پاستیل های بنفش با استفاده از ادبیاتی روان و دلچسب توانسته چنان با مخاطب ارتباط برقرار کند که خواننده علاوه بر لذت بردن از داستان با احساسات بچه ای که تازه از کودکی خود وارد دوران پرفراز و نشیب نوجوانی شده است، بیشتر اشنا شده، انچنان که وقتی دخترک نوجوان ما در بین اتفاقات زندگی به دنبال منطقی که زیاد هم از ان سر در نمی اورد می گردد خواننده نیز دچار چالشی از جنس شناخت منطق در زندگی خود می شود و با تمام وجود به سردرگمی های نوجوان داستان برای دنبال گشتن علت واقعی هر اتفاق حق می دهد.

کتاب پاستیل های بنفش یکی از معدود کتاب هایی ست که اگر چه برای گروه سنی نوجوانان نوشته شده است اما خواندن ان برای مادران این گروه سنی نیز خالی از لطف و زیبایی نیست مادران می توانند با خواندن این کتاب که قالب داستانی دارد با حوزه ی رفتاری، منطقی و تنهایی نوجوان خود بیشترارتباط برقرار کنند.

پیام اصلی کتاب پاستیل های بنفش

برای تمام خوانندگاش شروعی تازه برای تغییررفتار بزرگترها نسبت به نوجوانانشان و درک بیشتر انها در طی زندگی واقعی شان می باشد

کتاب پاستیل های بنفش داستانی برای شناخت نوجوانان کتاب پاستیل های بنفش زندگی نویسنده ایست که تک تک جریانات اتفاق افتاده در این داستان را خود، در دوران نوجوانی اش از نزدیک لمس کرده است داستان از انجا شروع می شود که پدر جکسون دختر نوجوان قصه ی ما که نوازنده گیتار است به بیماری ام اس مبتلا می شود و کار خود را ازدست می دهد

انها وارد مرحله اززندگی می شوند که باید با سختی ها دست و پنجه نرم کنند اما مادر و پدر جکسون که می خواهند بچه ها کمترین اسیب را از این اتفاقات ناگوار ببینند با استفاده از بازی وشوخی های کودکانه سعی می کنند انها را از فهمیدن واقعیت زندگی دور نگه دارند. بی خبراز انکه گاهی انکارواقعیت های زندگی و اجازه ندادن برای تجربه کردن این واقعیت ها توسط نوجوانان احساس نا امنی ومهم نبودن را در وجود انها فعال کرده و انها را به سمت داشتن موجود تخیلی که در این داستان گربه ای خیالی است، سوق می دهد.

ایا گربه خیالی کتاب پاستیل های بنفش مهمان خانه شما هم شده؟

گربه خیالی جکسون که بسیار عظیم الجثه است همیشه به حرف هایش اهمیت می دهد واوزمانی به سراغ گربه خیالی اش می رود و با او شروع به دردو دل کردن می کند که سختی هاو مشاجره بین والدین خود را می بیند و نمی تواند با کسی صحبت کند. دراین میان گربه خیالی او که تجسمی ازتجربه های کودکی اش است به عنوان راهنما در زمان ترس و وحشت از مشکلات تبدیل به نقطه امنی می شود و او ناگزیر به جای اغوش گرم مادرو پدر به اغوش گربه خیالی اش پناه می برد.

در بعضی مواقع هم چون منطق او هنوز بسیار بچه گانه است یک تنه برای نجات خانواده دست به کارهایی چون تصمیم به ترک خانه یا دزدی از فروشگاه می زند که ارمغانی جز روبرو شدن با عذاب وجدان های بزرگتر از سنش را در پی ندارد. البته نویسنده به طرز متبحرانه ای زمانی که همه چیز در اوج داستان بهم ریخته شده است وخواننده همه چیز را تمام شده می داند ناگهان تکنیک های اموزشی خود را به عرصه ظهور می رساند وبه صورت بسیار جذاب و پر حاشیه ای دکمه ی ناخوداگاه خوانندگان را فعال می کند و به انها می اموزد در موقعیت های مشابه بهترین رفتار برای برخورد با یک نوجوان چگونه باید باشد.

پاستیل های بنفش کودکی کاترین اپلیگیت بلاخره او را مشهور کرد.

الیس کاترین اپلیگت

نویسنده و رمان نویس معروف امریکایی که کتاب های زیادی را در حوزه کودک و نوجوان نوشته است در سال 2013 برنده مدال نیوبری شده است این نشان معروف نخستین, جایزه ادبی کتاب کودک در دنیاست و معمولا به نویسنده ای تعلق می گیرد که برترین اثر داستانی

را در حوزه ادبیات کودک امریکا پدید اورده است اپلیگیت با خلق داستان هایی ساده اما بسیار عمیق درباره اهمیت احساسات کودک و نوجوان و نقش مادر و پدر در درک این احساسات، بارها ازجانب انجمن های ادبی مورد تقدیر قرار گرفته است و تا کنون حدود 35 ملیون نسخه از کتاب های او از مرزایالات متحده امریکا گذشته و در جهان منتشر شده است.

الیس کاترین اپلیگت و پاستیل های بنفش

با کتاب پاستیل های بنفش طعم روانشناسی را بچشید. از نکات حائز اهمیت کتاب پاستیل های بنفش یاداوری این نکته است که کودکان در سنین اغاز نوجوانی تا چه اندازه به حمایت والدین و بودن در حریم امن این کانون احتیاج دارند. نکته قابل ذکر دیگر این کتاب اهمیت صحبت کردن با نوجوانان وهمچنین در نظر گرفتن این نکته که کودکان و نوجوانان کم و بیش در جریان اتفاقات و مشکلات زندگی هستند و پنهان کردن حقایق موجب روی اوردن انها به دروغ احساس بی فایدگی و بی اهمیتی در انها می شود.

حضور دوست خیالی در مواقع سختی و فشار روحی موجب کاهش تنش در کودکان می شود و همچنین خلق یک دوست خیالی مخصوصا از نوع حیوانات مثل گربه سخن گو به مهارت اجتماعی کودک کمک می کند و باعث می شود کودک بیاموزد می تواند مسایل زندگی را از نگاه دیگران ببیند البته به شرطی که کودک گاهی به جای پذیرش اشتباه خود انها را به گردن دوست خیالی خود نیندازد چه کسانی دوست دارند کتاب پاستیل های بنفش را بخورند

 کتاب پاستیل های بنفش مخصوص تمام گروه های سنی است که:

دوست دارند یک بار دیگر سری به دوران نوجوانی خود بزنند و طعم شیرین تازه منطقی شدن خود را به یاد بیاورند. تمام نوجوانانی که دنبال پیدا کردن رابطه اای سرشار از صمیمیت و دوستی با مادرو پدر خود هستند. برای تمام پدرومادر هایی که فرزندشان با عروسک خیالی خود بیشتر از انها دردو دل می کند برای تمام کسانی که دوست دارند پیام های روانشناسی را از طریق داستان به صورت روان و ساده دریافت کنند.

برای خرید این کتاب بر روی پاستیل های بنفش کلیک نمایید.

کتاب پاستیل های بنفش

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *