پـشـتـیـبانی تلفنی

09150057349

کتاب روانشناسی برای نوجوانان

کتاب روانشناسی برای نوجوانان

 بیشتر نوجوانان از سن ۱۲سال به بالا به علت تغییرات هورمونی که در جسم خود مشاهده می‌کنند، با مشکلاتی مواجه می‌شوند که برای حل آن به راهنمایی نیاز دارند. در این خصوص روانشناسان اشاره می‌کنند که اگر به موقع به مشکلاتی که نوجوانان به اقتضای سنشان با آن مواجه می‌شوند، رسیدگی نکنیم، امکان دارد در آینده و زمانی که نوجوان به سن بالاتر می‌رسد و وارد اجتماع می‌شود، با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کند. با توجه به اینکه کتاب یک وسیله بسیار کاربردی جهت یادگیری نوجوان می‌باشد، در این مطلب  قصد داریم به معرفی کتاب روانشناسی برای نوجوانان  بپردازیم.

۷ عادت نوجوانان موفق از کتاب‌های روانشناسی

 یکی از بهترین کتاب‌های انگیزشی در حوزه نوجوانان است که توسط شون کاوی نوشته شده  و در سال ۱۳۹۴در ایران به چاپ رسید ه است. این کتاب روانشناسی برای نوجوانانی است که قصد دارند از عمر ارزشمند خود نهایت استفاده را ببرند. کتاب ۷ عادت نوجوانان موفق به خوبی و قدم به قدم، مسیرهای رسیدن به تصویر ذهنی درست از خود و زندگی را به نوجوان آموزش می‌دهد و روش های دستیابی به اهداف ارزشمند و کنار آمدن با پدر و مادر، راه ارتباط موثر و مفید و روش‌های پیشگیری از ایجاد ارتباطات مضر که هر نوجوانی برای رسیدن به موفقیت به آن احتیاج دارد را آموزش می‌دهد.

کتاب روانشناسی برای نوجوانان

کتاب رفیق … از اشتباه کردن نترس و مسئولیت پذیر باش

این کتاب ارزشمند از بهترین کتاب‌های حوزه روانشناسی نوجوان می‌باشد که نویسنده در آن  به یکی از مهمترین مسائل آموزشی که نوجوان باید در این سن حساس به اندازه کافی از آن برخوردار باشد، یعنی مسئولیت‌پذیری پرداخته است. نوجوان باید بعضی از مسئولیت‌ها را بپذیرد و از اشتباه کردن هم نترسد که با خواندن این کتاب او یاد می‌گیرد که اشتباه جزئی از پروسه انجام کار می‌باشد و فقط باید دقت نماید تا آنچه به او محول شده است را به درستی انجام دهد.

کتاب روانشناسی نوجوان با عنوان فقط دخترها بخوانند

این کتاب ارزشمند از بهترین کتاب‌های روانشناسی نوجوانان می‌باشد و مخاطبین آن علاوه بر پدر و مادر، دختران در سن بلوغ هم هستند. مطالب کتاب تغییرات این دوره را به بهترین شکل ممکن شرح می‌دهد و راهکارهایی برای خوشایند شدن و راحت طی شدن این دوره ارائه می‌کند. سوال هایی که امکان دارد هر دختری در این سن با آن مواجه شود، در این کتاب ذکر  شده و نوجوان پاسخ تمامی سؤالات خود را می‌یابد.

هنر شفاف اندیشیدن در کتاب‌ روانشناسی برای نوجوانان

این کتاب نوشته رولف دوبلی، نویسنده سوییسی می‌باشد که در سال ۲۰۱۳ انتشار یافت. کتاب هنر شفاف اندیشیدن را می‌شود یکی از بهترین انتخاب‌ها  برای مطالعه توسط نوجوانانی که اهل رشد هستند، دانست. نویسنده تمامی تصمیمات انسان در زندگی را شرح می‌دهد و او را به سمت تصمیمات بهتری در زندگی آینده هدایت می‌کند. همچنین این کتاب از تلف کردن وقت و هزینه در موقعیت هایی که سودی برای شخص ندارند می‌گوید و خواننده را به سمت استفاده درست از زمان خود تشویق می‌کند .در کتاب هنر شفاف اندیشیدن همچنین با پیش فرض های ساختگی و خطاهای ذهنی آشنا خواهیم شد و در نتیجه با آگاهی می‌توانیم، در برهه‌های دیگر زندگی نیز تصمیماتی مناسب تر اتخاذ کنیم.

کتاب روانشناسی برای نوجوانان

 از دخترها گفتن از مادرها شنیدن در حوزه روانشناسی نوجوان

این اثر یکی از بهترین کتاب‌های روانشناسی در حوزه نوجوان است و دارای سوالات مختلفی می‌باشد که امکان دارد همه دختران در این دوره از مادرانشان بپرسند که پاسخ آن‌ها با تجربه و تحقیقات گسترده در کتاب وجود دارد. یکی از نکات مثبت این کتاب مخصوص نوجوانان این است که به دختران این امکان را خواهد داد تا با راهکارهای اساسی با مادر خود ارتباط برقرار نمایند و درباره‌‎ی مسائلی که ذهنشان را درگیر کرده است، جوابی بیابند.

سخن پایانی در کتاب روانشناسی برای نوجوانان

همانگونه که اشاره کردیم، مطالعه کتاب در دوران حساس نوجوانی به شکل‌گیری شخصیت انسان و قرار گیری او در مسیر رشد و کمال  کمک می‌نماید. مطالبی که او در این سن از زندگی‌اش فرا می‌گیرد، تأثیر عمیق و پایداری بر زندگی آینده‌اش می‌گذارد و او می‌تواند راه و رسم خوب زندگی کردن را یاد بگیرد. از این رو بهتر است با کتاب‌های مناسب نوجوانان را به سمت درست سوق دهیم تا در آینده‌ای نزدیک تأثیر شگرف مطالعه را در آن‌ها مشاهده کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
جستجو کردن