پـشـتـیـبانی تلفنی

09150057349

کتاب های روانشناسی شخصیت

کتاب های روانشناسی شخصیت

شاید وقتی که به دنبال مطالعه کتاب هایی با موضوع روانشناسی شخصیت هستید، تمام فکر و ذکرتان این شده باشد که ساده و آسان بتوانید، شخصیت خودتان یا یکی از اطرافیانتان را بررسی کنید و بر اساس تحلیل خودتان تصمیم بگیرید. اما واقعیت این می‌باشد که روان و شخصیت انسان‌ها پیچیده‌تر از این است که بتوان به این سادگی تحلیلش کرد. بسیاری از اوقات تست‌های اینترنتی شخصیت شناسی می‌توانند آسیب بسیار جدی به شما و روابطتان وارد کنند. حتی بسیاری از کتاب‌های بسیار معروف در این خصوص نیز می‌توانند شما را به گمراهی بکشند. به همین دلیل برای مطالعه کتاب‌های شخصیت شناسی بهتر است وسواس به خرج دهید و هر منبعی برای مطالعه انتخاب نکنید. در ادامه به بررسی برخی از کتاب ‌های روانشناسی شخصیت می‌پردازیم.

شخصیت شما دائمی نیست اثر بنجامین هاردی

در کتاب شخصیت شما دائمی نیست، بنجامین هاردی، درمانگر، همه چیزهایی را که ما فکر می‌کردیم درست است، به تصویر می‌کشد: اینکه شخصیت‌ها برای همیشه ثابت هستند، اینکه شما نمی‌توانید نوع شخصیت خود را تغییر دهید. در عوض، هاردی استدلال می‌کند که تیپ‌های شخصیتی می‌توانند سیال باشند و مدل‌های متعارف شخصیت مانند مایرز-بریگز و انیاگرام را کنار بگذارند و نشان دهند که چگونه می‌توانند بیشتر مخرب باشند تا خوب. کتاب هاردی به دنبال این است که به شما کمک کند داستان زندگی خود را بازنویسی کنید، هدف زندگی خود را شناسایی کنید و بر آسیب هایی که تا به امروز شخصیت و زندگی شما را مشخص کرده است غلبه کنید. در این کتاب از میان کتاب‌ های روانشناسی شخصیت، پیامی نهفته که ارزش حداقل یکبار مطالعه را دارد.

کتاب های روانشناسی شخصیت

قدرت سکوت از کتاب ‌های روانشناسی شخصیت

شاید تاثیرگذارترین کتاب شخصیت در دو دهه اخیر کتاب قدرت سکوت سوزان کین: قدرت درونگراها در دنیایی که نمی‌تواند از حرف زدن دست بکشد، باشد. یکی از بهترین کتاب‌های شخصیتی، کتاب درون‌گرایی آرام را به‌طور ریشه‌ای اصلاح کرد، که به ما کمک می‌کند بفهمیم که درون‌گرایی نیز مانند برون‌گرایی قدرت خود را دارد. قبل از سکوت، درونگرایی به عنوان یک پسرفت یا چیزی که باید بر آن غلبه کرد تلقی می شد. در عوض، در این کتاب، کین از هدایا، مهارت‌ها و قدرت‌هایی که درون‌گراها دارند، تجلیل می‌کند، از جمله این که چرا بیشتر از همیشه به درون‌گراها نیاز است. برای ورود به دنیای پیچیده درونگرایی و فهم بهتر پیچیدگی‌های آن این کتاب یک انتخاب مناسب است.

 کتاب بازگشت به خویشتن: خودشناسی از طریق اینیاگرام

در « بازگشت به خود»، نویسندگان این کتاب به شما کمک می‌کنند با استفاده از مدل انیاگرام، مسیر خود را به سمت خودیابی بیابید. توجه نمایید که نویسندگان کتاب  مسیحی هستند و معنویت نقش مهمی در این کتاب ایفا می‌کند. بینش‌هایی در مورد نوع انیاگرام و نقاط قوت، ضعف و مسیرهای بالقوه آن‌ها به سمت خودیابی، این کتاب خود شناسی را برای همه خواندنی می‌کند.

کتاب های روانشناسی شخصیت

راه انسان شدن از کتاب های روانشناسی شخصیت

کتاب راه انسان شدن نوشته روانشناس آمریکایی کارل راجرز می‌باشد که در دسته نظریه‌های انسان‌گرایانه قرار می‌گیرد. در این کتاب شخصیت شناسی مجموعه‌ای از ۲۱ مقاله از کارل راجرز را با مضمون شخصیت‌شناسی می‌خوانیم. این کتاب حاصل دو دهه فعالیت نویسنده در روانکاوی و درمان افراد گوناگون می‌باشد و به هیچ عنوان مجموعه‌ای از پند و اندرز و توصیه در آن مشاهده نمی‌شود. کتاب روانشناسی شخصیت راه انسان شدن بیشتر به افراد کمک می‌کند که در راستای هدف خودشان حرکت نمایند تا اینکه سعی کند همه آدم‌ها را در یک راستا قرار دهد. به  همین دلیل است که راجرز دوست دارد این کتاب در دست افراد بیشتری قرار گیرد، کسانی که «معمولی ولی باهوش» هستند.

روان‌شناسی شخصیت با تاکید بر بررسی و تحلیل عوامل موثر بر رشد شخصیت انسان

این کتاب در حوزه کتاب های روانشناسی شخصیت ترجمه‌ی ۹ فصل از کتاب تحول شخصیت نوشته الیزابت هارلوک می‌باشد و مهم‌ترین تفاوت آن با سایر کتاب‌ها در این زمینه این می‌باشد که در این کتاب تاکید زیادی بر عرصه‌ها و عوامل شکل‌گیری شخصیت انسان شده است. به همین دلیل است که فصل دوم این مجموعه به طور کامل به موضوع الگوی شخصیتی انسان اختصاص داده شده است. توجه کنید که این کتاب تخصصی است و نویسنده در آن از اصطلاحات و مفاهیم تخصصی زیادی استفاده کرد است، بنابراین نیاز به اطلاعات زمینه‌ای دارد و برای متخصصین این حوزه مناسب می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
جستجو کردن