مقالات وب سایت

دانلود کتاب مدیر یک دقیقه‌ای pdf

مدیر یک دقیقه‌ای pdf

کتاب مدیر یک دقیقه‌ای pdf نوشته اسپنسر جانسون و کنت بلانچارد با روایت داستانی جذاب و آموزنده مهم‌ترین اصول مدیریت و رهبری را با شما در میان می‌گذارد. با خواندن کتاب مدیر یک دقیقه ای یاد می‌گیرید چگونه به بهترین نحو از شیوه‌های نوین هدایت کارکنان استفاده کنید و در کسب و کارتان پیشرفت نمایید.

خلاصه کتاب مدیر یک دقیقه‌ای

یکی از مهم‌ترین رازهای موفقیت در هر کسب و کاری، مدیریت و رهبری می‌باشد. داشتن توانایی در کنترل خود و کارمندانی که برای‌تان کار می‌کنند، نشان‌دهنده این است که شما یک مدیر توانمند و موفق هستید، ولی در بعضی مواقع پیش می‌آید که مدیران حرفه‌ای در کار خود با چالش رو به رو شوند و نمی‌توانند بهره‌وری سازمان خود را بالا ببرند.

داستان کتاب مدیر یک دقیقه‌ای از این جا آغاز می‌گردد که یک جوان باهوش که علاقه دارد روزی مدیریت را تجربه نماید، جهت آموزش اصول اصلی کار، در پی شخصی باتجربه در این حیطه است. او دوست دارد با فردی مشورت کند که با مبانی نظری مدیریت و رهبری آشنایی داشته و همچنین در این زمینه سابقه فعالیت نیز داشته باشد. تا این که با شنیدن تعریف یک مدیر خاص تصمیم می‌گیرد، نزد او برود و از او چیزهایی یاد بگیرد.

کتاب حاضر شامل آموزه‌های فوق‌العاده‌ای در مورد مدیریت است که بیش از هر چیز برای مدیران دارای نکات مفید و فراوانی می‌باشد.

با خواندن کتاب مدیر یک دقیقه‌ای به این نکته مهم پی می‌برید که در این دنیای پیشرفته و پرهیاهوی امروزی، مدیر یک سازمان دقیقا چطور بایستی بتواند بهترین تصمیم را در کمترین زمان ممکن اتخاذ کند.

درباره کتاب مدیر یک دقیقه‌ای pdf

کتاب مدیر یک دقیقه‌ای، اثری است که مدیریت را روش و دانشی انسانی می‌داند. کنت بلانچارد و اسپنسر جانسون بر این عقیده هستند که یک مدیر هنگامی موفق می‌شود که بتواند در کنار انسان‌ها قرار بگیرد و آن‌ها را راهنمایی نماید.

این کتاب نشانه‌ای است که به هر یک از ما یادآوری می‌کند که هر روز یک دقیقه به صورت اشخاصی که بر آن‌‌ها مدیریت می‌کنیم ، مشاهده نماییم و به خاطر آوریم که آن‌ها مهم‌ترین منابع ما هستند.

مهم‌ترین درس‌های کتاب مدیر یک دقیقه‌ای

کتاب مدیر یک دقیقه‌ای pdf حاصل مطالعات، بررسی‌های روان‌شناختی و جامعه‌شناختی کنت بلانچارد و اسپنسر جانسون می‌باشد و به همین جهت اعتبار بالایی دارد که اعتبار بالای این کتاب موجب شد تا مترجمان بسیاری آن را ترجمه نمایند.

اولین موضوعی که بایستی آن را درک کنیم، این است که مدیر یک دقیقه‌ای چه شخصی است و چه ویژگی‌هایی دارد. در حقیقت مدیر یک دقیقه‌ای فردی است که بتواند هر کدام از سه کار زیر را در کمترین زمان ممکن انجام دهد:

مدیر یک دقیقه‌ای pdf
  • مشخص کردن سه هدف برای هر کدام از کارکنان و ارزیابی آن‌ها در مسیر تحقق این اهداف.
  • استفاده از تشویق یک دقیقه‌ای جهت ارائه بازخورد مثبت به کارکنان در مسیر تحقق اهداف.
  • استفاده از توبیخ یک دقیقه‌ای برای انتقاد از عملکرد کارمند و آگاه نمودن او نسبت به اشتباهاتی که دارد.

معرفی نویسندگان کتاب

کنت بلانچارد، نویسنده آمریکایی است. او فعالیت وسیعی‌ای در حیطه نویسندگی دارد، به گونه‌ای که بیش از 60 کتاب منتشر نموده است که یکی از موفق‌ترین کتاب‌‌های وی با عنوان مدیر یک دقیقه‌ای می‌باشد که حدود 13 میلیون نسخه فروش داشته و به زبان‌های زیادی ترجمه شده است.

یکی دیگر از نویسندگان این کتاب، اسپنسر جانسون می‌باشد که یکی از محبوب‌ترین نویسندگان در دنیاست. او به میلیون‌ها خواننده کمک کرده است که با به کار بردن حقایق ساده که منجر به تحقق و موفقیت در محل کار و خانه می‌شوند، درک نمایند که چگونه می‌توانند از زندگی بهتری برخوردار گردند.

دکتر جانسون نویسنده کتاب‌های پرفروش بی‌شماری در نیویورک تایمز است. وی به همراه کنت بلانچارد کتاب مدیر یک دقیقه‌ای را نوشت.

داستان‌های اسپنسر جانسون با حقایق ساده و بی‌انتها موجب تغییر کار و زندگی میلیون‌ها خواننده در تمام جهان شده است.

اسپنسر جانسون به همراه کنت بلانچارد در این کتاب با ارائه راه‌کارهای سودمندی، به مدیران سازمان‌ها و رهبران کمک می‌نمایند که وظیفه‌شان را به خوبی انجام دهند و به تمام کارمندان خود به عنوان منابع آگاهی و دانایی نگاه کنند.

سخن پایانی

در این نوشته به خلاصه کتاب مدیر یک دقیقه‌ای pdf پرداختیم. باید ذکر شود که کتاب حاضر تا به الان به میلیون‌ها نفر کمک کرده که زندگی حرفه‌ای و شخصی بهتری داشته باشند. برای دانلود این کتاب سودمند و کاربردی روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *