پـشـتـیـبانی تلفنی

09150057349

درمان های طبیعی که آنها نمیخواهند شما بدانید

آنچه نمی‌خواهند بدانید

کتاب آنچه آنها نمیخواهند بدانید، کتابی نوشته کوین ترودو است که انواع درمان‌های غیردارویی و غیر جراحی را برای تقریباً هر بیماری ارائه می‌دهد. ترودو شرکت‌های داروسازی و دولت ایالات متحده را به سانسور این محصولات و روش‌ها بر این اساس متهم می‌کند که حاشیه سود آن‌ها را کاهش می‌دهد.

این کتاب از زمان انتشارش با اتهامات گسترده‌ای به کلاهبرداری، کانون بحث های زیادی بوده است. هیئت حمایت از مصرف‌کننده ایالت نیویورک در سال ۲۰۰۵ هشداری صادر کرد مبنی بر اینکه این کتاب «شامل “درمان‌های طبیعی” سرطان و سایر بیماری‌هایی نیست که ترودو وعده آن را می‌دهد».

کتاب آنچه آنها نمیخواهند بدانید بیش از ۳ میلیون نسخه فروخته و بیش از ۹ هفته در لیست پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز باقی مانده است.

فرضیه کتاب آنچه آنها نمیخواهند بدانید

در این کتاب، ترودو ادعا می کند که درمان های طبیعی برای بیماری‌های جدی از جمله سرطان، تبخال، آرتریت، ایدز، بیماری رفلاکس اسید، فوبیاهای مختلف، چاقی، مولتیپل اسکلروزیس، لوپوس، سندرم خستگی مزمن، اختلال کمبود توجه و … وجود دارد.

او همچنین می‌گوید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) و کمیسیون تجارت فدرال، عمداً این‌ها را از مردم پنهان می‌کنند، زیرا دولت نمی‌تواند درمان‌های «کاملاً طبیعی» را تنظیم و کنترل کند. ترودو به الگوی ادعایی سود، تضاد منافع و رشوه اشاره می‌کند، همچنین کمیسیون‌هایی از FDA که پس از خروج از FDA مستقیماً برای شرکت‌های دارویی کار کرده و از نفوذ آن‌ها برای محافظت از منافع شرکت‌هایشان استفاده می‌کنند.

ترودو کتاب آنچه آنها نمیخواهند بدانید را با داستانی شخصی آغاز می‌کند. می‌گوید که در سن ۲۱ سالگی متوجه شد که در قلبش نقص دریچه میترال دارد و این یک بیماری ناتوان‌کننده غیرقابل علاج است. او می‌نویسد که با یک روش تزریق سلول زنده که در مکزیک (به دلیل ممنوعیت آن در ایالات متحده) انجام شد، جان او نجات یافت.

کتاب آنچه آنها نمیخواهند بدانید

کتاب آنچه آنها نمیخواهند بدانید و سازمان غذا و داروی آمریکا

ترودو در کتاب خود می‌گوید که سازمان غذا و دارو به طور فعال درمان‌های کاملا طبیعی را ممنوع می‌کند تا مصرف‌کنندگان مجبور به خرید دارو شوند و بنابراین از صنعت دارو حمایت می‌کنند. او همچنین می‌گوید که درمان‌های کاملا طبیعی برای بیماری‌های جدی مانند سرطان، اختلال کمبود توجه، آرتریت، بیماری رفلاکس اسید، تبخال و بسیاری از بیماری‌های دیگر وجود دارد.

ارائه برنامه‌های درمانی

ترودو می‌گوید که مردم توسط صنعت دارو “شستشوی مغزی” شده‌اند تا فکر کنند که درمان یک ترکیب شیمیایی است که وقتی بلعیده می‌شود باعث ناپدید شدن بیماری می‌گردد. به گفته ترودو، این شکل از درمان وجود ندارد و هرگز نخواهد داشت. در عوض، درمان‌هایی که او ترویج می‌کند در واقع «تغییر سبک زندگی» است که «به بدن کمک می‌کند تا خودش را درمان نماید».

او در کتاب آنچه آنها نمیخواهند بدانید می‌گوید که تقریباً همه بیماری‌ها ناشی از کمبودهای تغذیه‌ای، سموم بدن (مانند آفت‌کش‌ها، علف‌کش‌ها، رنگ‌های مصنوعی از غذا، شیرین‌کننده‌ها و نگهدارنده‌ها، یا فلوراید و کلر در آب معمولی)، هرج و مرج الکترومغناطیسی هستند. برای مثال می‌گوید استرس بدن را ضعیف نموده و فرد را در برابر عفونت و بیماری آسیب پذیر می‌کند. درمان علل منجر به از بین بردن بیماری می‌شود. برای مثال، او از آبمیوه‌های خانگی ارگانیک به منظور دریافت فواید تغذیه‌ای بدون مصرف مواد افزودنی شیمیایی موجود در غذاهای فرآوری‌شده معمولی حمایت می‌کند.

طب جایگزین

یکی از پیشنهادات او برای کاهش وزن داشتن ۱۵ کولون در یک بازه زمانی ۳۰ روزه است. ترودو در اولین تبلیغات اطلاعات تجاری خود، نظرات پزشکی خود را بیان کرد، مانند این ایده که اگر pH بدن فرد قلیایی باشد، عملاً هرگز بیمار نمی‌شود. او همچنین در کتاب آنچه آنها نمیخواهند بدانید می‌گوید که با تحقیقات به این نتیجه رسیده که تمام بیماران سرطانی که مشاهده کرده، بدن اسیدی دارند.

منتقدان این بیانیه را رد کرده‌اند و معتقدند که بدن فرد نه می‌تواند بازی باشد و نه اسیدی، زیرا pH خون اساساً خنثی است و کمی به سمت قلیایی گرایش دارد، با محدوده pH طبیعی بین ۷.۳۵ و ۷.۴۵؛ و هر انحراف قابل توجهی از آن می‌تواند منجر به بیماری جدی یا مرگ (اسیدوز یا آلکالوز) شود.

سخن پایانی

در این مقاله به کتاب آنچه آنها نمیخواهند بدانید پرداختیم. مثبت ترین نتیجه کتاب این است که مردم را به فکر وا می‌دارد. بسیاری از مردم با خواندن آن، به این فکر می‌کنند که چگونه زندگی سالم‌تری برای خود و خانواده‌شان ایجاد کنند. این چیز خوبی است.

همه پزشکان می‌توانند در کمک به آموزش مردم نقش داشته باشند. این کلید کمک به ایجاد تغییر در آگاهی است.

شما می‌توانید کتاب آنچه نمی‌خواهند بدانید را در افکار مثبت مشاهده و خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
جستجو کردن