مقالات وب سایت

مطالعه انسان در جستجوی معنا با اپلیکیشن افکار مثبت

انسان در جستجوی معنا اپ

کتاب انسان در جستجوی معنا نوشته ویکتور فرانکل از جمله کارهای درخشان و معروف کتاب‌های آمریکاست که بعد از گذشت چندین سال همچنان جذابیت خود دارد. این اثر یکی از بهترین کتاب‌های حوزه معنادرمانی است و نویسنده آن سال‌ها در اردوگاه‌های کار اجباری نازی اسیر بوده است و موفق شده از آن جا جان سالم به در ببرد. می‌توانید برای مطالعه کتاب انسان در جستجوی معنا اپ افکار مثبت را دانلود کنید.

درباره کتاب انسان در جستجوی معنا اپ افکار مثبت

کتاب انسان در جستجوی معنا تالیف ویکتور فرانکل است. این کتاب برای اولین بار در سال 1946 به چاپ رسید.

این کتاب یکی از بهترین نمونه‌های ادبی در ادبیات روانشناسانه است و روایت زندگی و نجات یافتن دکتر ویکتور فرانکل در اردوگاه کار اجباری رژیم نازی را توضیح می‌دهد.

فرانکل در این کتاب ابتدا خاطراتش از آشویتس را بازگو می‌نماید و سپس کوشش‌ها و راه‌کارهایش جهت زنده ماندن را شرح می‌دهد.

ویکتور فرانکل در مدت زمانی که در نیروگاه آشویتس زندانی بود، خانواده‌اش را از دست داد، به همین خاطر به گفته خودش درد از دست دادن را می‌فهمد. وی در کتاب انسان در جستجوی معنا تلاش می‌کند تا با بیان دردهایش به خواننده بفهماند که چطور می‌توان زیر بار این حجم از رنج زنده ماند. برای آشنایی بیشتر با کتاب انسان در جستجوی معنا اپ افکار مثبت را دانلود کنید.

خلاصه کتاب انسان در جستجوی معنا

انسان در جستجوی معنا اپ
انسان در جستجوی معنا اپ

کتاب انسان در جستجوی معنا در دو قسمت مکتوب شده است. ویکتور فرانکل در قسمت اول خاطرات خودش را از اردوگاه کار اجباری روایت می‌کند و در قسمت دوم لوگوتراپی یا معنادرمانی را بررسی می‌نماید و این مکتب علمی را به صورت کامل و روشن توضیح می‌دهد. وی در قسمت دوم می‌گوید: من شک دارم که پزشکی بتواند جوابی به این سوال بدهد که معنای زندگی هر شخصی چیست، چون معنای زندگی از فرد به فرد، روز به روز، ساعت به ساعت در حال تغییر است، به همین دلیل هر شخصی باید معنی و هدف زندگی خود را در تک تک لحظات گوناگون دریابد. در حقیقت همه ما وظیفه و رسالتی خاص در زندگی داریم که باید به آن تحقق ببخشیم.

جملات ارزشمند کتاب انسان در جستجوی معنا اپ افکار مثبت

  • در حال حاضر مردم بیش از هر زمانی، ابزار زندگی کردن را دارند، اما هیچ معنایی برای زندگی ندارند.
  • اگر درد و رنج را شجاعانه بپذیریم تا آخرین لحظه مرگ‌مان زندگی معنی خواهد داشت، بنابراین می‌توان گفت معنای زندگی امری مشروط نیست، چون معنای زندگی می‌تواند حتی معنی بالقوه رنج را نیز دربرگیرد.
  • همه چیز را می‌توان از انسان گرفت، به جز یک چیز و آن هم دیدگاه و بینش اوست.
  • انسان می‌تواند در هر زمان هر درد و رنجی را تاب آورد، تا زمانی که معنایی در آن پیدا کند.
  • اگر زندگی دارای معنا و مفهومی است، بنابراین باید رنج هم معنایی داشته باشد.

درباره ویکتور فرانکل

ویکتور فرانکل‌، نویسنده، روان‌پزشک و همچنین پایه‌گذار مکتب معنادرمانی است. وی یکی از نجات‌یافتگان واقعه هولوکاست است و از شروع کارش در پی تعریف انسان از معنای زندگی بوده است. او باور دارد که انسان‌ها بایستی تحت هر شرایطی برای زندگی‌شان معنایی وجود داشته باشد، حتی اگر در بدترین وضعیت قابل تصور و آخرین لحظه‌های حیات باشند.

ویکتور فرانکل در معنادرمانی، هسته مرکزی اگزیستانسیالیسم را مورد بررسی قرار داده است و در برابر این پدیده می‌گوید: اگر زندگی کردن رنج بردن است، بنابراین برای زنده ماندن بایستی ناگزیر معنایی در رنج بردن پیدا نمود.

فرانکل تاکنون بیش از 30 عنوان کتاب در مورد معنادرمانی نوشته است، وی در سال 1959 کتاب انسان در جستجوی معنا را نوشت، این کتاب روایت تجربه او از دوران کارش در اردوگاه کار اجباری آلمان نازی است. او در این کتاب شرح می‌دهد که چگونه در چنین شرایطی اهمیت معنای زندگی در دشوارترین شرایط را درک کرد.

چرا باید کتاب انسان در جستجوی معنا را مطالعه کرد؟

کتاب انسان در جستجوی معنا یکی از معروف‌ترین آثار ویکتور فرانکل است. وی در این کتاب توضیح می‌دهد که زندگی افراد چگونه می‌‌تواند بامعنا باشد. خواندن این کتاب باعث می‌شود خواننده با نگرش جدیدی به زندگی خود نگاه کند تا مطلع شود که چگونه باید معنی زندگی خود را بیابد.

این کتاب برای کسانی که قصد دارند در حیطه معنادرمانی وقت بیشتری را به مطالعه بپردازند، انتخاب فوق‌العاده‌ای است.

سخن آخر

می‌توانید برای مطالعه کتاب انسان در جستجوی معنا اپ افکار مثبت را دانلود کنید. برای یافتن معنا در زندگی و درک چگونه زیستن حتما این کتاب را خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *