پـشـتـیـبانی تلفنی

09150057349

معرفی کتاب جز از کل

معرفی کتاب جز از کل

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که قبل از خریدن کتاب، پاراگراف انتخابی حک ‌شده در پشت جلد آن کتاب را می‌خوانید و یا اینکه کتاب را باز می‌کنید و نگاهی به نخستین صفحه آن می‌اندازید، به‌ احتمال زیاد بعد از معرفی کتاب جز از کل حتما آن را خریده و در دنیای این رمان زیبا غرق می‌شوید. پاراگراف اول کتاب جز از کل یک شاهکار بی‌نظیر برای بیان یک حس و البته، جذب مخاطب می‌باشد.

خلاصه آشنایی و معرفی کتاب جز از کل

رمان جز از کل جزئی از یک کل را به نمایش می‌گذارد. در هر قسمت از این کتاب اتفاقی در دل اتفاق‌های دیگر در حال رخ دادن است. داستان و ماجراهای این کتاب مدام اوج می‌گیرد و خواننده این اثر، از خواندن هر صفحه آن بی‌نهایت لذت می‌برد. اما شما با شنیدن نام این کتاب به هیچ عنوان به موضوع آن پی نخواهید برد. شاید از خودتان بپرسید که موضوع این کتاب درباره چیست؟ عشق؟ انتقام؟ زندگی؟ جاودانگی؟ ترس؟ تنهایی؟ فقر؟ شما تنها با خواندن این کتاب است که می‌توانید پی ببرید موضوع آن انسان امروزی و دغدغه‌هایش است.                         

درباره استیو تولتز نویسنده این اثر زیبا

جز از کل اولین کتاب استیو تولتز است که در سال ۲۰۰۸  میلادی منتشر شد و با استقبال عمومی بسیاری مواجه گشت. این نویسنده استرالیایی با انتشار اولین اثر خود، نامزد جایزه‌ی ادبی من بوکر شود.

معرفی کتاب جز از کل
معرفی کتاب جز از کل

درباره کتاب جز از کل

داستان این کتاب درمورد خانواده‌ای پرماجرا و عجیب است که ماجرای زندگی‌ آن‌‌ها در قسمت‌هایی از کتاب از زبان پدر خانواده یعنی مارتین دین و در بخش‌هایی هم از زبان پسر خانواده یعنی چسپر دین بیان شده است. این تغییر راوی بودن در داستان بسیار به‌ خوبی صورت گرفته است و یکی از ویژگی‌های مثبت کتاب  همین مساله می‌باشد.

این پدر و پسر رابطه چندان خوبی با یکدیگر ندارند که با توجه به اظهارات هر دوی آن‌‌ها می‌توان نتیجه گرفت که هر دو به نوعی مقصر هستند. سیر روایی این کتاب، خطی نیست، یعنی قرارنیست که از نقطه‌ای آغاز شود و سپس با رخ دادن یک حادثه‌ اوج بگیرد و سپس داستان آن تمام شود. این رمان سراسر حادثه و هیجان است که البته هدف نویسنده آن صرفا بیان حوادث و حفظ هیجان این کتاب نیست، بلکه او با روایت کردن ماجرای  زندگی خانواده دین سعی دارد تا جهان‌بینی خود را با مخاطب به اشتراک بگذارد.

آیا این کتاب برای شماست؟

اگر شما به‌ دنبال  یک رمان متفاوت با موضوعی به غیر از عشق و عاشقی می‌گردید و البته اگر هم از فلسفه و جمله‌های ناب فلسفی لذت می‌برید،  ما با معرفی کتاب جز از کل شما را با کتاب مورد علاقه‌تان آشنا می‌کنیم.

درس‌هایی که از این رمان زیبا یاد می‌گیریم

مهم‌ترین چیزی که ما از معرفی کتاب جز از کل می‌آموزیم، چند وجهی بودن اتفاقاتی است که پیرامون ما رخ می‌دهد. نویسنده این رمان با لحاظ کردن این اصل اساسی در ساختار داستانی که آن را روایت می‌کند، ناخودآگاه مخاطب را به جستجو و این تفکر وا می‌دارد که آیا این اصل بر تمام بخش‌های جهان هم حاکم است یا خیر؟ و به‌ تدریج و با پیش آمدن ماجراهای متفاوت، مخاطب کم‌کم به این نتیجه می‌رسد که جواب سوالی که در ذهنش ایجاد شده، مثبت است.

همان‌طور که در بالا هم اشاره کردیم نویسنده داستان رمان خود را از دیدگاه پدر و پسری پیش می‌برد که در مواردی با یکدیگر مخالف هستند. این دوسویه بودن دیدگاه‌های این دو شخصیت تا آنجاست که پسر در این تلاش است تا شبیه  به پدر خود نشود و همین تلاش سبب می‌شود تا در واکاوی‌های درونی خود به این امر پی ببرد که خصیصه‌های مشترکی بین خود و پدرش وجود دارد؛ همان خصیصه‌هایی که نمی‌خواهد و دوست ندارد در وجود خودش حضور داشته باشند.

سخن نهایی

 با معرفی کتاب جز از کل در می‌یابیم که این کتاب از نادرترین  کتاب‌های حجیمی است که بسیارارزش خواندن دارند. داستان این رمان در میانه‏‌ی شورشی در زندان آغازمی‌شود و دریک هواپیما به اتمام می‏‌رسد و مترجم این اثر در انتهای مقدمه‌ای که برای این رمان نوشته آن را رمانی عمیق و پرماجرا و بسیار فلسفی توصیف کرده است و همچنین مدعی شده که خواننده را برای ماه‌ها درگیر خود می‌کند. همه این وصف‌ها به همراه لذتی که با خواندن کتاب نصیب شما خواهد شد ما را بر آن داشت تا به معرفی این رمان زیبا  در این مقاله بپردازیم. شما می‌توانید برای خرید کتاب جز از کل بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
جستجو کردن