مقالات وب سایت

بررسی و معرفی کتاب مدیر یک دقیقه‌ای

کتاب مدیر یک‌ دقیقه‌ ای

کن بلانچارد و اسپنسر جانسون در کتاب مدیر یک دقیقه ای، شما را با نکات مفیدی از یافته‌های خود در زمینه‌ی علوم رفتاری آشنا می‌کنند، به همین جهت در این متن قصد داریم به معرفی کتاب مدیر یک دقیقه‌ای بپردازیم.

افراد با خواندن این کتاب درک می‌کنند که چگونه با کمک یکدیگر به نتایجی ارزشمند و تاثیرگذار دست یابند، اینکه نسبت به خود و افرادی که با آن‌ها کار می‌کنند و همینطور سازمان‌شان، احساس خوبی پیدا نمایند.

کتاب مدیر یک دقیقه‌ای هم اکنون یک اثر کلاسیک محسوب می‌شود و به میلیون‌ها نفر در تمام جهان کمک نموده است.

مروری بر کتاب مدیر یک دقیقه‌ای

نویسندگان در کتاب مدیر یک دقیقه‌ای به شکل یک داستان آموزنده، اصول مدیریتی جدید را بازگو می‌کنند.

یک جوان زرنگ به دنبال مدیری است که افراد را به ایجاد تعادل میان زندگی شخصی و شغلی نیز تشویق نماید تا در هر دو زمینه رضایت و لذت بیشتری را احساس کنند.

او علاقه دارد برای چنین مدیری کار کند و خودش نیز به چنین مدیری تبدیل گردد. این جوان به صورت اتفاقی داستان‌های حیرت آور در مورد مدیری برجسته که در شهر نزدیک محل سکونت وی، زندگی می‌کرد، شنید.

اینکه مردم علاقه‌مندند برای این شخص کار کنند و به کمک یکدیگر دستاوردهای ارزشمندی ارائه دهند.

این کتاب برای مدیران امروزی به رشته تحریر درآمده، کسانی که تلاش می‌کنند در دنیای پرهیاهو و پرشتاب کنونی، سازمان و کسب و کار خود را با بهره‌مندی از شیوه‌های نو مدیریت نمایند.

این کتاب برای افرادی که به دنبال خشنودی بیشتری در زندگی شخصی و شغلی‌شان هستند و تمایل دارند سهیم بودن، تعهد و همکاری بامعنا را تجربه کنند، بسیار مفید می‌باشد.

مختصری از اهداف کتاب مدیر یک دقیقه‌ای

اولین راز نهفته در مدیریت یک دقیقه‌ای، تعیین اهداف یک دقیقه‌ای است. مدیر یک دقیقه‌ای شخصی است که وظایف کارمندان را در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای آن‌ها توضیح می‌دهد.

این مدیر تلاش می‌کند اهداف را خیلی دقیق، به طور واضح و در قالب 250 کلمه روی یک برگه کاغذ بنویسد.

احتمالا باورتان نشود اما مشکل زیادی از سازمان‌های غیر موفق این است که انتظارات مدیر از کارمند با درکی که کارمند از مسئولیت‌های خود و انتظارات مدیر دارد، کاملا متفاوت است.

علت اصلی این موضوع، صحبت نکردن شفاف مدیر با کارمندان و مشخص نکردن وضعیت انتظارات می‌باشد.

خرید کتاب مدیر یک دقیقه ای

خلاصه کتاب

هر شخصی که با مدیر کار می‌کرد، احساس آرامش داشت. هیچ کسی احساس کنترل شدن یا ترس و تهدید را نمی‌‌کرد، برای اینکه همه از ابتدای کار می‌دانستند که مدیر چه می‌کند و دلیل کارهای او چیست؟

یک مرد جوان، تمام جهان را به جستجوی یک مدیر بزرگ می‌پردازد. او می‌خواهد برای این مدیر بزرگ کار کرده و یاد بگیرد مثل وی مدیر بزرگی شود.

ولی اکثر جاهایی که او می‌رود، انگیزه‌ای در او ایجاد نمی‌کنند. او مدیران عصبانی را ملاقات می‌کند که کارکنان آن‌ها را دوست ندارند یا مدیران خوش اخلاقی که کارکنان خود را دوست دارند ولی دقت کافی به سود و زیان شرکت ندارند.

آیا مدیری وجود دارد که ترکیبی از بهترین خصوصیت‌های هر دو مدیر گفته شده را داشته باشد؟ مرد جوان در مورد فردی می‌شنود که ظاهرا خوب است. در کمال حیرت، مدیر می‌‌پذیرد که مرد جوان را خیلی زود ببیند.

درباره شیوه مدیریت کارکنان خود صحبت نماید، از این رو او داستان مدیر یک دقیقه‌ای را شروع می‌کند.

معرفی نویسندگان کتاب مدیر یک دقیقه‌ای

کن بلانچارد یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین نویسندگان در حوزه مدیریت محسوب می‌شود و آثار زیادی در این زمینه منتشر نموده است.

این نویسنده مدیریت ارشد معنوی شرکت‌های بلانچارد که مجموعه‌ای بین‌المللی در زمینه مدیریت و مشاوره است را بر عهده دارد.

یکی دیگر از نویسنده‌های این کتاب، اسپنسر جانسون است که جزو برجسته‌ترین متفکران و نویسندگان مشهور دنیاست.

اسپنسر جانسون با همکاری کن بلانچارد کتاب مدیر یک دقیقه‌ای را به رشته تحریر درآوردند و یکی از آثار محبوب در حوزه مدیریت به شمار می‌آید.

همینطور در مجموع بیش از 46 میلیون نسخه از کتاب‌های اسپنسر جانسون به 47 زبان دنیا به چاپ رسیده است.

سخن پایانی

در این متن سعی کردیم با معرفی کتاب مدیر یک دقیقه‌ای، خلاصه‌ای از محتوای ارزشمند این کتاب را برای شما شرح دهیم.

جهت سفارش بهترین کتاب مدیریت روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *