مقالات وب سایت

بررسی و معرفی کتاب جادوی فکر بزرگ اثر دیوید شوارتز

خلاصه جادوی فکر بزرگ

در این نوشته قصد داریم به معرفی کتاب جادوی فکر بزرگ اثر دیوید شوارتز بپردازیم. این اثر یکی از بهترین کتاب‌های رشد و توسعه‌ی فردی است. با خواندن این کتاب یاد می‌گیریم که اقتدار و توانمندی‌هایی که داریم، به خودمان ایمان بیاوریم و بزرگ فکر کردن را بیاموزیم.

معرفی کتاب جادوی فکر بزرگ

در هر کدام از فصل‌های کتاب جادوی فکر بزرگ نوشته دیوید شوارتز، ده‌ها ایده، شیوه و اصل سودمند می‌یابید که به شما توانایی می‌دهد تا نیروی عظیم فکر بزرگ را به کار گیرید.

در این صورت موفقیت، شادکامی و رضایتی را که بسیار دوست دارید، برای خود کسب می‌کنید.

هر روش با توضیح سرگذشت واقعی برای شما شرح داده شده است، به همین خاطر شما نه تنها مطلع می‌شوید که چه کاری انجام دهید، بلکه حتی مهم‌تر از آن، در می‌یابید که چگونه هر اصلی را در موقعیت‌های واقعی اجرا نمایید.

وی می‌گوید مردمان زیادی در تلاش خود جهت ساختن یک زندگی موفقیت آمیز فراموش می‌کنند که ابزاری برای کمک به آن‌ها وجود دارد.

بنابراین شما دو صفت عمده‌ی لازم برای به دست آوردن سود واقعی از این کتاب را دارید، اشتیاقی برای موفقیت بزرگ‌تر و هوش انتخاب، ابزاری که به شما کمک کند تا اشتیاق را تشخیص دهید.

میلیون‌ها نفر در تمام جهان با به کارگیری شاهکار ادبی جادوی فکر بزرگ، زندگی‌های خود را بهتر کرده‌اند.

وی ثابت می‌کند که شما به هوشی سرشار یا استعدادی درخشان نیاز ندارید تا به آدمی بسیار بزرگ تبدیل شوید، بلکه به عادت بزرگ فکر کردن و عمل کردن نیاز دارید.

نکات مفید کتاب جادوی فکر بزرگ

موفقیت افراد، بیشتر از آن که به هوش آن‌ها بستگی داشته باشد، بسته به طرز تفکر آن‌ها می‌باشد. دیوید شوارتز معتقد است تا بزرگ فکر نکنیم و تا خود را باور نداشته باشیم به جایی نمی‌رسیم.

این کتاب به ما یاد می‌دهد چگونه تفکراتی داشته باشیم که ما را به سمت موفقیت‌های بزرگ سوق دهد.

در این کتاب تفاوت افراد ناموفق و موفق به روشنی مشخص شده و اینکه چرا و چگونه بزرگ بیندیشیم و چگونه از این ابزار قدرتمند در زندگی خود استفاده کنیم.

بنابراین کتاب جادوی فکر بزرگ برای خواندن نیست و بایستی درس‌های آن را به کار ببندیم.

نکته ارزشمندی که در این کتاب وجود دارد، راه حل‌های عملی آن هستند. دیوید شوارتز به شما می‌گوید تفکرات منفی را از خود دور کنید.

همچنین با افرادی ارتباط برقرار کنید که می‌توانند به شما کمک کنند و همینطور با دیگران با احترام برخورد کنید تا در صورت لزوم از احترام کافی برخوردار گردید.

جادوی فکر بزرگ اثر شوارتز

خلاصه کتاب جادوی فکر بزرگ

جادوی فکر بزرگ از یک موضوع مهم صحبت می‌کند، به همین دلیل اولین گام برای قدم گذاشتن در مسیر موفقیت این است که خودتان را باور داشته باشید.

ایمان داشته باشید شایستگی رسیدن به موفقیتی که در نظر دارید در شما وجود دارد. در واقع شوارتز از نیروی اعتماد به نفس حرف می‌زند و اعتقاد دارد مغزهای متفکر جهان در ابتدا باور کردند که مغز متفکر هستند.

موفقیت نتیجه‌ی قدم برداشتن اصولی و منظم است. بنابراین جهت رسیدن به تصویر ذهنی واقع گرایانه‌تان بایستی برنامه‌ی خاصی طراحی نموده و بر طبق آن مهارت‌های خود را ارتقا دهید.

همچنین ترس خود را مدیریت نموده و بر آن غلبه کنید. در پایان خود را مانند یک رهبر تجسم کنید که برای دست‌یابی به موفقیت، به پشتیبانی سایر افراد نیز نیازمند است.

پس به خاطر داشته باشید با چه آدم‌هایی رفت و آمد می‌کنید و از انسان‌های منفی باف دوری کرده و به جای آن از افراد موفق راهنمایی و نظر بخواهید.

معرفی نویسنده جادوی فکر بزرگ

دیوید شوارتز یکی از پیشکسوتان عرصه‌ی روانشناسی موفقیت در جهان است. وی کسی است که با نوشتن کتاب‌های گوناگون در زمینه‌ی کسب و کار و همینطور خودیاری، افراد بسیاری را به خود جذب کرده است.

این نویسنده پس از انتشار این کتاب در مکان‌های متعددی برای مردم سخنرانی کرد و تلاش نمود به زندگی آن‌ها جهت تازه‌ای بدهد.

شوارتز در کنار کار دانشگاهی شروع به نوشتن کتاب‌های انگیزشی برای عموم کرد که معروف‌ترین آن‌ها جادوی فکر بزرگ است و همچنان کتاب ‌های این نویسنده در سراسر جهان خوانده می‌شود.

سخن آخر

امیدواریم با معرفی کتاب جادوی فکر لذت کافی را برده باشید. جهت دانلود این کتاب از وب‌سایت افکار مثبت می‌توانید بر روی لینک مربوطه کلیک کرده و آن را با قیمتی مناسب تهیه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *