مقالات وب سایت

خلاصه و معرفی کتاب جادوی کار پاره وقت

جادوی کار پاره وقت اپ

در این نوشته به بررسی خلاصه و معرفی کتاب جادوی کاره پاره وقت می‌پردازیم. این کتاب اثری پرفروش به قلم جیم ران است که وی یکی از برجسته‌ترین چهره‌های جهان کسب و کار می‌باشد.

یکی از اصلی‌ترین موضوعاتی که در این کتاب مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد، بازاریابی شبکه‌ای خواهد بود و مبحثی که جیم ران از آن به عنوان جادوی کار پاره وقت یاد می‌‌کند در طی سال‌های اخیر در کشور ما نیز پیشرفت قابل توجهی داشته است.

بخشی از کتاب جادوی کار پاره وقت

در کسب و کار شما سرمایه‌ی مادی به هیچ عنوان اهمیت ندارد. این پول نیست که با آن آینده‌ای را می‌خواهید خلق کنید، بلکه این تبحر شماست که آینده‌تان را می‌سازد.

چیزی که ما می‌خواهیم کمی پول و کلی شهامت است. به گذشته که برمی‌گردم به خاطر می‌آورم زمانی را که به دنبال جذب افراد جدید بودم و پول اصلا برایم اهمیت نداشت.

به جای آن چیزی که برایم مهم بود اراده‌ی فرد، ابتکار و شهامت آزمودن نیز بود و اندکی هم جاه طلبی. در این صورت می‌توانستم به تو نشان دهم چگونه ثروتمند و تبدیل به یکی از نمونه‌های درجه یک شوی.

 بگذار نشان بدهم بدون پول، چگونه می‌توانی انجامش دهی، زیرا قانونی در سرمایه داری وجود دارد که شما می‌توانید تحت شرایط خاص بخرید و بفروشید، البته به شرطی که جاه طلب باشید.

مروری بر کتاب

جیم در 25 سالگی متوجه شد که هیچ وقت چنین زندگی‌ای را نمی‌خواسته است. در آن سال‌ها جیم ران پول نداشت.

در همین موقع بود که جیم ازدواج کرد و بچه دار شد و به سختی کار و گذران زندگی می‌کرد.

او غمگین و ناامید بود، برای اینکه احساس می‌کرد که نمی‌تواند  قول و قرارهایی را که برای زندگی بهتر با خود و خانواده‌اش گذاشته است، عمل کند.

در همین برهه یکی از دوستان جیم او را برای گوش دادن به سخنرانی شخص کارآفرینی به اسم جان ارل شف دعوت نمود.

طوری که جیم از او الهام گرفت و خواست تا شبیه او باشد. بعد از آن، با آموزش‌های شف برخی از فلسفه‌های ساده اما در عین حال کلیدی را در زندگی خود به کار بست و به دیگران نیز یاد داد تا برای آن‌ها هم مفید واقع گردد.

معرفی کتاب جادوی کار پاره وقت

خلاصه کتاب

جیم ران تجربیات‌اش را از دوران کودکی بیان می‌کند و در زندگی خانوادگی و حرفه‌ای این نویسنده درس‌های زیادی وجود دارد که با الگو قرار دادن آن‌ها می‌توان تغییرات شگرفی در زندگی به وجود آورد.

او در بخشی از این کتاب می‌گوید اگر درست کار کنید و مهارت‌هایی را بیاموزید، خیلی طول نمی‌کشد تا میزان درآمدتان از کار پاره وقت برابر با درآمد شما از شغل تمام وقت‌تان شود.

معرفی نویسنده کتاب جادوی کار پاره وقت

به گفته‌ی خود جیم ران، او فقط بچه کشاورزی بوده است، ولی او موفق شد در طول نزدیک به 5 دهه، با سخنرانی‌ها، سمینارها و محصولات رسانه‌ای گوناگون، انسان‌های زیادی را با درس‌های متنوع خود تحت تاثیر قرار دهد.

جیم ران پدربزرگ شبکه در دنیا نامیده شد و به عنوان یکی از کهنه کارترین نتورکرهای دوره ما شناخته می‌شود.

با سخنان بسیار ساده و کاربردی‌اش، تاثیر زیادی بر اکثر نتورکرهای مشهور دنیا داشته است و تا آنجایی که اریک ووری از او به عنوان یکی از تاثیرگذارترین مربیان این صنعت یاد می‌کند.

این نویسنده با زبان ساده از تمام چیزهایی که در طول زندگی‌اش یاد گرفته در این کتاب رونمایی می‌کند.

توصیه‌های جیم ران بسیار کاربردی بوده و به راحتی می‌توان آن‌ها را در زندگی حرفه‌ای پیاده نمود و حتی تاثیر آن را در زندگی و روابط شخصی و عاطفی نیز دید.

این نویسنده در کتاب جادوی کار پاره وقت از همه خوانندگانش می‌خواهد که به حرف‌هایش با دقت گوش دهند و در آخر این کتاب نیز مصاحبه‌ای طولانی و بسیار پربار با جیم ران آمده که بخش زیادی از مضمون کتاب را پوشش می‌دهد.

سخن آخر

امیدواریم از محتوای معرفی کتاب جادوی کار پاره وقت نهایت لذت را برده باشید. حتما این کتاب را به کسانی که دنبال شغل پاره وقت با سرمایه کم هستند را پیشنهاد کنید.

برای سفارش این کتاب بی‌نظیر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *