پـشـتـیـبانی تلفنی

09150057349

معرفی کتاب پاستیل‌های بنفش

معرفی پاستیل‌های بنفش

در این نوشته می‌خواهیم به معرفی کتاب پاستیل‌های بنفش بپردازیم. نویسنده در این کتاب داستانی جادویی و شگفت‌انگیز را در در ستایش عشق، دوستی و خانواده روایت می‌نماید. کتاب پرفروش پاستیل های بنفش در ارتباط با پسری است که از خیال‌پردازی خوشش نمی‌آید، اما دوستی خیالی دارد و به این پسر در حل مشکلاتش کمک می‌کند.

رمان زیبای پاستیل‌های بنفش در ارتباط با پسری به نام جکسون و خانواده‌اش است که روزهای سختی را سپری می‌کنند. پدر این خانواده به بیماری ام اس دچار شده و کارش را نیز به دلیل همین موضوع از دست داده است. این خانواده دیگر پولی برای اجاره خانه و زندگی خود نداشته و مجبور می‌شوند در یک مینی ون زندگی کنند.

معرفی کتاب پاستیل‌های بنفش

معرفی کتاب پاستیل‌های بنفش

در ارتباط با معرفی کتاب پاستیل‌های بنفش باید بگوییم که شخصیت اصلی و راوی این داستان جکسون است و در این کتاب احساسات خودش را با مخاطب در میان می‌گذارد. این پسر که به کلاس پنجم دبستان می‌رود و خود را فردی شیفته حقیقت و بیزار از خیال‌پردازی می‌داند، دوستی خیالی به نام کرنشا دارد. کرنشا گربه‌ای بزرگ و سخنگو است.

جکسون به عنوان یک نوجوان در شرایط سختی قرار دارد و به همین دلیل نیز کرنشا به زندگی دوستش باز می‌گردد تا این خانواده را از زندگی سخت نجات دهد. اما یک دوست خیالی چه کاری می‌تواند انجام دهد؟

معرفی نویسنده کتاب پاستیل‌های بنفش

کاترین اپلیگت نویسنده کتاب پاستیل‌های بنفش است. از کتاب او استقبال خوبی صورت گرفت و تا مدت‌ها نیز این کتاب در فهرست‌های گوناگون برترین‌ها قرار داشت. کاترین با زبانی زیبا از دوستی و عشق سخن می‌گوید و به مخاطب ثابت می‌کند که دوست خیالی هم اتفاق خوبی است و می‌تواند به زندگی رنگ و بویی متفاوت دهد.

کتاب پاستیل‌های بنفش به محل تلاقی تخیل و حقیقت می‌پردازد و پرداختی هیجان‌انگیز و بسیار صادقانه را نسبت به موضوعی دشوار ارائه می‌نماید. این کتاب به ارزش گذاشتن به خانواده و دوستان نیز تاکید دارد.

کاترین آلیس اپلگت در سال 1956 به دنیا آمد و امروزه به عنوان یکی از بهترین نویسندگان ادبیات کودک و نوجوان شناخته می‌شود. از آثار او می‌توان به خرس همکلاسی‌ات را گروگان نگیر، هرگز دوستانت را به صندلی نچسبان، ایوان منحصربه‌فرد و … اشاره نمود.

نویسنده این کتاب شناخت خوبی از کودک و نوجوان دارد و برای نوشتن این کتاب گویی خودش را جای آنها گذاشته است. از طرفی استفاده از تکنیک راوی و اینکه خود کودک اول شخصِ داستان، قصه‌اش را برای ما تعریف می‌کند از جذابیت‌های دیگر کتاب پاستیل‌های بنفش می‌باشد.

معرفی کتاب پاستیل‌های بنفش

معرفی کتاب پاستیل‌های بنفش به نوجوانان

این کتاب برای نوجوانان نوشته شده و برای این گروه سنی مناسب است. اما از آنجایی که روایت‌های این کتاب از زندگی و عشق بسیار جذاب است، خواندن آن به بزرگسالان نیز توصیه می‌شود.

افراد زیادی به دلیل جذاب بودن عنوان این کتاب جذب آن می‌شوند. پیام این کتاب در ارتباط با پذیرش شرایط موجود و چگونگی دست و  پنجه نرم کردن با مشکلات است.

روانشناسان حوزه کودک نقطه شکل‌گیری قوه تخیل کودک و ظهور دوستان خیالی را در سه سالگی آنها عنوان کرده‌اند. این دوستان خیالی بنا بر مشاهدات و تصورات کودک، می‌توانند حیوان، آدم و یا نشات‌گرفته از کارتون‌ها باشند.

در مواقع فشار و سختی، حضور این دوستان خیالی می‌تواند موجب کاهش تنش و اضطراب در کودکان شود. داشتن دوست به رشد اجتماعی کودکان کمک نموده و سبب می‌شود تا وی مسائل را از نگاه دیگران ببیند و درک کند.

معرفی کتاب پاستیل‌های بنفش به کودکان و نوجوانان می‌تواند تاثیر خوبی بر روی آن‌ها بگذارد. با مطالعه این کتاب فرزند شما دید بازتری نسبت به مسائل و مشکلات زندگی پیدا کرده و می‌تواند در هنگام بروز اتفاقات آرامش خود را حفظ کند.

سخن پایانی

در این نوشته به معرفی کتاب پاستیل‌های بنفش پرداختیم. برای سفارش این کتاب از وب‌سایت افکار مثبت می‌توانید بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. همچنین با هدیه دادن این کتاب به کودکان خود آن‌ها را در رشد و پرورش مثبت یاری رسانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
جستجو کردن