پـشـتـیـبانی تلفنی

09150057349

بررسی و معرفی پاستیل‌های بنفش

معرفی پاستیل‌های بنفش

در این نوشته می‌‌خواهیم به بررسی و معرفی پاستیل‌های بنفش اثر کاترین اپلگیت بپردازیم. این کتاب با داستانی فوق‌العاده شگفت‌انگیز و جادویی در مورد عشق، دوستی و خانواده است. پاستیل های بنفش سرشار از مفاهیم ناب روانشناسی است که با زبان شیرین و داستان خیال انگیز به زیبایی به فهم مخاطب می‌رسد.

فهم جملات برای مخاطب خرد سال بسیار ساده خواهد بود و از طرف دیگر مخاطب بزرگسال هم دل‌زده نخواهد شد.

معرفی پاستیل‌های بنفش

چقدر خوبه دوستی داشته باشی که به اندازه‌ی تو عاشق پاستیل‌های بنفش باشد ولی اگر آن، یک موجود خیالی باشد که فقط تو می‌بینی چطور؟

کتاب پاستیل‌های بنفش داستان یک پسر منطقی است که از خیال‌پردازی خوشش نمی‌آید ولی یک روز می‌فهمد که آدم‌ها همیشه هم به دنبال شنیدن حقیقت نیستند.

او در سن 7 سالگی با یک اتفاق عجیب مواجه می‌شود و برای اولین بار یک دوست خیالی را می‌بیند که همه جا با اوست.

جکسون خیلی گیج شده و اینجاست که دیگر فهمیدن مرز میان خیال و واقعیت خیلی سخت است.

خلاصه کتاب پاستیل‌های بنفش

این داستان درباره پسری به اسم جکسون است. پدر او درگیر بیماری ام اس شده و به این جهت خانواده به مشکل برخورده و روزهای دشوار شروع می‌شود، روزهایی که گاهی حتی چیزی برای خوردن ندارند.

جکسون و خواهر کوچکترش با انجام بازی تلاش می‌کنند گرسنگی را فراموش نمایند. آن‌ها پس از مدتی خانه را هم از دست می‌دهند و مجبور می‌شوند در مینی ‌ون زندگی کنند.

خانواده جکسون سعی دارند کودکان را درگیر مشکلات نکنند و با شوخی‌‌طبعی باعث افزایش روحیه کودکان شوند.

ولی کار دشوار و دشوارتر شده، طوری که جکسون از این شرایط و همین‌طور از دست پدر و مادرش بسیار ناراحت است، زیرا که آن‌ها حقیقت را به او نمی‌گویند.

برای همین تصمیم می‌گیرد از خانه فرار کرده و به خانواده‌اش نامه‌ای بنویسد، ولی قبل از این که فرار کند، مادر و پدرش نامه‌‌ی او را پیدا نموده و با جکسون صحبت می‌کنند.

پدر و مادر جکسون به او قول می‌دهند که دیگر هرگز حقیقت را از او مخفی نکنند و به عنوان اولین واقعیت به او می‌گویند که زندگی بالا و پایین زیاد دارد اما به هیچ عنوان نباید امید را از دست داد.

معرفی پاستیل‌های بنفش

هدف کاترین اپلگیت از نوشتن کتاب پاستیل‌های بنفش

کاترین اپلگیت در کتاب پاستیل‌های بنفش تلاش می‌کند تا این پیام را به خواننده برساند که در زمان رو به رو شدن با چالش‌های زندگی این ما هستیم که انتخاب می‌کنیم.

بدین معنی که در صورت مواجه شدن با مشکلات، راه بدبینی و ناامیدی را پیش بگیریم و یا اینکه با امیدواری و خوش‌بینی خود موجب شویم تا مشکلات را راحت‌تر از حد معمول پشت سر بگذاریم.

 در حقیقت پیام این کتاب در رابطه با پذیرش شرایط تحمیلی در زندگی است، علی‌الخصوص وقتی کودک هستیم و اطرافیان برای ما تصمیم می‌گیرند. چیزی که گاهی می‌تواند خیلی سخت به نظر بیاید.

هدف دیگری که نویسنده کتاب پاستیل‌های بنفش تلاش نموده که به خوبی مخاطب خود را از آن باخبر سازد، اشاره به اهمیت بسیار زیاد دوستان می‌باشد.

به خوبی می‌توان این امر را در کتاب مشاهده کرد که چطور خانواده به کمک شوخ‌طبعی و خیال‌بافی‌های جکسون مشکلات را پشت سر گذاشته و تحمل این دوران را برایشان راحت‌تر می‌شود.

خواندن کتاب پاستیل‌های بنفش برای چه افرادی مناسب است؟

در وهله‌ی اول کتاب پاستیل‌های بنفش برای سنین کودکان و نوجوانان بسیار مناسب است، زیرا این کتاب به آن‌ها کمک می‌کند تصورات و آرزوهایشان را پرورش داده و اجازه دهد خلاقیتشان رشد نماید.

اما از آنجایی که کاترین اپلگیت خوش‌فکر به بهترین شکل، روابط خانوادگی و احساسات افراد را بازگو می‌کند، این رمان برای بزرگسالان نیز، بسیار لذت‌بخش و خواندنی خواهد بود.

درباره نویسنده کتاب پاستیل‌های بنفش

کاترین اپلگیت داستان‌های علمی تخیلی، فانتزی و ماجراجویانه برای کودکان می‌نویسد که در حال حاضر به عنوان یکی از بهترین نویسندگان ادبیات کودک و نوجوان شناخته می‌شود.

آثار این نویسنده کودک و نوجوان بارها مورد تقدیر قرار گرفته و تاکنون 35 میلیون نسخه از کتاب‌های او در دنیا منتشر شده است.

سخن پایانی

امیدواریم با محتوای معرفی پاستیل‌های بنفش لذت کافی را برده باشید. برای سفارش این رمان شیرین و آموزنده روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
جستجو کردن