پـشـتـیـبانی تلفنی

09150057349

آشنایی با استیو تولتز

آشنایی با استیو تولتز

حتما شما هم نام کتاب جزء از کل اثر استیو تولتز را شنیده‌اید. این کتاب در سال 2008 چاپ و منتشر شد و به سرعت مورد استقبال مخاطبان زیادی قرار گرفت. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این نوشته به آشنایی با استیو تولتز پرداخته و به زندگی‌نامه این نویسنده بپردازیم.

زندگی‌نامه: آشنایی با استیو تولتز

در سال 2008 نام تولتز در لیست نهایی جایزه‌ی بوکر و همینطور جایزه‌ی کتاب اولی‌های گاردین قرار گرفت.

با اینکه مدت زمان زیادی از چاپ کتاب جزء از کل نمی‌گذرد، اما این کتاب به عنوان یکی از بزرگ‌ترین رمان‌های تاریخ استرالیا شناخته می‌شود و همین موضوع نیز موجب معروفیت استیو تولتز شد.

تولتز متولد سیدنی بوده و پدر و مادر وی در حوزه حقوق خانواده و همچنین حقوق تجارت فعالیت می‌کردند. این نویسنده در دبیرستان کیلارا و داشنگاه نیوکاسل به تحصیل می‌پرداخت.

وی پیش از شروع نویسندگی در مونترال، نیویورک، بارسلونا و همینطور پاریس زندگی می‌کرده و مشغول کارهای فیلم‌برداری، فیلم‌نامه نویسی، تدریس زبان و غیره بوده است.

ماجرای جایزه‌ی بوکر

پیمان خاکسار، مترجم اثر جزء از کل می‌گوید، در حالی که این رمان در فهرست پنج‌تایی نهایی دریافت جایزه‌ی بوکر قرار داشت، همه معتقد بودند که جایزه هم به این کتاب تعلق بگیرد، اما رمان ببر سفید که قابل قیاس با رمان جزء از کل نبود، برنده‌ی جایزه بوکر اعلام شد.

نقد کتاب: آشنایی با استیو تولتز

در یکی از نقدهایی که در رابطه با رمان جزء از کل نوشته شده است، این کتاب را یک رمان فلسفی دانسته و معتقدند که استیو تولتز تفکرات عمیق خود را از زبان شخصیت‌های این رمان بیان می‌نماید.

اما خود نویسنده عقیده‌ی دیگری در رابطه با این ادعا دارد و طرز فکر خود خلاف واقعیت‌های دنیا می‌داند. می‌توان گفت که سبک زندگی استیو تولتز و جابه‌جا شدن‌های پی در پی او در خلق آثارش بی‌تاثیر نبوده است.

آشنایی با استیو تولتز

آثار: آشنایی با استیو تولتز

  • ریگ روان
  • هر چه باداباد
  • جزء از کل

معرفی کتاب جزء از کل

عده‌ی زیادی از افراد گمان می‌کنند، استقبال از اولین اثر این نویسنده به دلیل خوش‌شانسی او بوده است. نخستین کتاب استیو تولتز با استقبال بی‌نظیری مواجه شد و توانست فروش بالایی را رقم بزند.

رمان جزء از کل موجب شد تا استیو به یکی از موفق‌ترین نویسندگان تاریخ استرالیا تبدیل شود. محتوای این کتاب در ارتباط با یک پدر و پسر استرالیایی است.

وقایع این داستان در کشورهای فرانسه، استرالیا و همینطور تایلند اتفاق افتاده و در داستان تمام زندگی مارتین و برادرش تری پوشش داده می‌شود.

مخاطبان این کتاب با کمی دقت پی می‌برند که زمان شروع این داستان مدتی پس از پایان جنگ‌ جهانی دوم بوده و تا سال 2000 ادامه می‌یابد.

آثار دیگر

استیو تولتز در سال 2015 دومین کتاب خود را به نام ریگ روان منتشر کرد. این کتاب حاوی یک داستان کمدی بوده و شخصیت اصلی آن یک افسر پلیس به نام لیام است که سودای نویسنده شدن دارد. این در حالی است که او در هیچ سمتی موفق نشده است. نویسنده در این کتاب جوامع قرن 21 را به نقد کشیده و آنها را خالی از اعتقاد و معنا می‌داند.

سومین اثر تولتز به تازگی منتشر شده و هر چه باداباد نام دارد. این داستان پر از وقایع وحشتناک است. در این کتاب تولتز اثری دلپذیر را برای مخاطبانش خلق کرده و این کتاب نیز مانند آثار گذشته این نویسنده پرفروش، محبوب و جذاب است.

تولتز در تازه‌ترین اثر خود به خیلی از قواعد موجود در نویسندگی پشت پا زده و همین موضوع به مذاق خیلی از منتقدان وی خوش نیامده است. اما مخاطبان او این موضوع را نقطه قوت این نویسنده و کتاب‌هایش می‌دانند.

به عقیده مخاطبان کتاب هر چه باداباد، این کتاب یکی از سیاه‌ترین و خنده‌دارترین داستان‌هایی است که می‌توانست خلق شود. نویسنده با مهارت بالایی توانسته مسیر داستان را به خوبی هدایت کند و آن را به یک پایان عالی برساند.

کلام پایانی

مطالعه کتاب جزء از کل با داستانی جذاب، ارزش خواندن را برای تمامی افراد علاقمند به مطالعه دارد. برای دانلود این کتاب می‌توانید از طریق سایت افکار مثبت اقدام نموده و این رمان جذاب را با قیمتی مناسب خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
جستجو کردن