پـشـتـیـبانی تلفنی

09150057349

آشنایی با جورج اورول

جورج اورول

جورج اورول نویسنده کتاب معروف و پرفروش مزرعه حیوانات و همینطور کتاب 1984 می‌باشد. جورج اورول داستان‌نویس، روزنامه‌نگار و منتقد ادبی بود. وی در کتاب‌های خود سعی کرده تا تصاویری از حکومت روسیه و استالین را به نمایش بگذارد و این موضوع را یادآوری کند که مقصود این نوع حکومت‌ها فعالیت‌های ضد مردمی بوده است.

درباره جورج اورول

تاثیر کتاب‌های این فرد هنوز هم بر جامعه و فرهنگ سیاسی ادامه دارد. این تاثیر به اندازه‌ای بوده که به ادبیات سیاسی کلمات جدیدی افزوده است. امروزه در نوشته‌های سیاسی از کلماتی مانند برادر بزرگ، جنگ سرد، پلیس افکار و … استفاده می‌شود که برگرفته از تاثیر کتاب‌های جورج اورول می‌باشد.

جورج اورول در زمان حیاتش به عنوان یک نویسنده و روزنامه‌نگار فعالیت می‌کرده و آثار او در قالب مقالات منتشر می‌شد. همین مقالات موجب شهرت وی گشت.

امروزه این نویسنده را به عنوان یک رمان‌نویس می‌شناسند که به دلیل کتاب‌های قلعه حیوانات و 1984 مشهور شده است.

آثار جورج اورول

  • روزهای برمه
  • دختر کشیش
  • به آسپیدیستراها رسیدگی کن
  • هوای تازه
  • قلعه حیوانات
  • آس و پاس‌ها در پاریس و لندن
  • جاده به‌سوی اسکله ویگان
  • درود بر کاتالونیا
  • یک فنجان چای دبش
جورج اورول

معرفی کتاب 1984

در سال‌های اخیر کتاب 1984 به عنوان یک کتاب برجسته در محافل ادبی جهان مورد توجه قرار گرفته و نویسنده‌ی این کتاب را در ردیف نویسندگان سرشناس قرار داده است. مطبوعات موثر انگلیس پس از انتشار این کتاب، لقب کتاب برجسته عصر را به آن داده‌اند.

این کتاب یک رمان تخیلی محسوب شده و برای رد نظام‌های تمامیت‌خواه نوشته شده است. یک فیلم نیز براساس این کتاب ساخته شده که دیدنش خالی از لطف نیست.

دنیای ترسناکی که جورج اورول در رمان خود به تصویر کشیده، از سه کشور مقتدر و بی‌رحم تشکیل شده که با هم در حال جنگ هستند.

شخصیت اصلی این کتاب در وزارت حقیقت مشغول به کار است و تنها زندگی می‌کند. نام او وینستن اسمیت بوده و کارمند حزب می‌باشد.

وینستن از حزب تنفر داشته و بر طبق یک سری از حوادث می‌داند که حزب حقیقت را تحریف می‌نماید. در ادامه داستان نیز فردی به اسم جولیا که وینستن همیشه از او می‌ترسید وارد می‌شود و رمان با ماجراهای جذاب‌تری ادامه پیدا می‌کند.

درباره کتاب 1984 جورج اورول

با وجود اینکه کتاب 1984 یک کتاب تخیلی محسوب می‌شود، اما مسئله امنیت و حریم خصوصی یکی از دغدغه‌های مهم انسان‌ها می‌باشد. زیرا در صورت عدم رعایت این مسئله، ممکن است هر دولتی با استفاده از اپلیکشن‌ها اقدام به هک تلفن همراه هر شخص نماید و اطلاعات وی را سرقت کند.

البته دنیای عجیب و تخیلی کتاب 1984 چندان هم غیرواقعی نیست و ممکن است ما انسان‌ها هر لحظه در حال شنود شدن باشیم.

رمان 1984 هیچ‌گاه کهنه نمی‌شود و یکی از شاهکارهای ادبیات جهان بوده که تاثیر زیادی در فرهنگ و رسانه‌ی جهان گذاشته است.

این کتاب تا به امروز به بیش از 65 زبان مختلف ترجمه شده و فروش آن به میلیون‌ها نسخه رسیده است. با انتشار این کتاب، جورج اورول به جایگاه ممتازی در ادبیات جهان رسید.

فهرست مطالب کتاب

جورج اورول، راوی استبداد

نوزده-هشتاد و چهار، پاره‌ی یک‌ام
نوزده- هشتادوچهار، پاره‌ی دوم
نوزده- هشتادوچهار، پاره‌ی سوم
پروپاگاندا و مراقبت در نوزده- هشتادوچهار

بیوگرافی جورج اورول

جورج اورول در سال 1903 در بریتانیا به دنیا آمد. نام اصلی این فرد اریک آرتور بلر بود و خانواده او از طبقه‌ی متوسط بوده‌اند. وی دوران ابتدایی خود را در مدرسه‌ای خصوصی گذرانده و به همین وسیله با طبقه متمول و اشراف آن زمان آشنا شد.

در سال 1922 این نویسنده در سازمان پلیس کشور به کار مشغول شد و پس از پنج سال این کار را رها کرد. وی پس از این مدت به طبقه کارگر پیوست و مدتی هم در آشپزخانه رستوران کار کرد.

در زمانی که اورول با کارگران فصلی پاریس و لندن معاشرت می‌کرد، شروع به نوشتن نیز نمود.

کلام آخر

در این نوشته به معرفی نویسنده معروف جورج اورول پرداختیم و با آثار او آشنا شدیم. برای دانلود کتاب 1984 می‌توانید به فروشگاه افکارمثبت مراجعه کرده و این رمان جذاب را با قیمتی مناسب تهیه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
جستجو کردن