پـشـتـیـبانی تلفنی

09150057349

بیوگرافی کامل جف بزوس

بیوگرافی کامل جف بزوس

در این نوشته قصد داریم به بیوگرافی کامل جف بزوس، ثروتمندترین مرد دنیا بپردازیم. وی کارآفرین و تاجر آمریکایی بوده که با تاسیس فروشگاه اینترنتی آمازون و همچنین شرکت هوافضا توانست به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل گردد. جف بزوس موسس، مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره‌ی بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی جهان به نام آمازون می‌باشد. وی کسب و کارهای دیگری مانند روزنامه واشنگتن پست و همینطور شرکت فضایی بلو اوریجین را نیز دارد. جف بزوس شهرت اصلی خود را مدیون آمازون است.

زندگی‌نامه: بیوگرافی کامل جف بزوس

شاید تا قبل از دست به کار شدن جف بزوس، با شنیدن نام آمازون به یاد رودخانه‌ای بزرگ و طبیعی می‌افتادیم. اما پس از آن که جف بزوس کسب و کار خود را آمازون نامید، کمتر کسی با شنیدن این کلمه آن رودخانه کهن را به یاد می‌آورد.

جف بزوس در سال 1964 در ایالات متحده‌ی آمریکا متولد شد. او از همان ابتدا به کامپیوتر علاقمند بود و در دانشگاه نیز در رشته‌ی علوم کامپیوتر و مهندسی الکترونیک به تحصیل پرداخت.

وی پس از تمام شدن درسش، در وال استریت به کار مشغول شد و بعد از گذشت چهار سال، شغل پردرآمد خود را رها کرده و در سن 30 سالگی آمازون را راه اندازی نمود.

تاسیس آمازون

جرقه تاسیس آمازون در شرکت کامپیوتری به ذهن جف بزوس رسید و پس از آن بود که وی به ایجاد یک فروشگاه اینترنتی برای خرید از راه دور علاقمند گردید و تحقیقات زیادی در مورد این موضوع انجام داد.

آمازون در ابتدا کارش را با ارسال کتاب آغاز کرد و به تدریج تمامی محصولات را برای فروش در اختیار افراد گذاشت. بدین ترتیب آمازون از یک کتاب‌فروشی آنلاین به بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی جهان تبدیل شد.

سپس جف بزوس وارد حوزه‌های دیگری مانند خرید روزنامه واشنگتن پست در سال 2013 شد.  

بیوگرافی کامل جف بزوس

دوران کودکی: بیوگرافی کامل جف بزوس

ازدواج پدر و مادر جف بزوس تنها یک سال دوام داشته و در زمان کودکی او، مادرش با یک مهاجر کوبایی ازدواج کرد. نام خانوادگی بزوس نیز از ناپدری جف گرفته شده است.

وی از همان دوران کودکی دارای روحیه‌ای کنجکاو بود و حتی گاراژ خانه‌شان را به آزمایشگاه تبدیل کرد. جف خود را با قطعات الکترونیکی سرگرم می‌کرده و بعدها نیز با مادرش به میامی مهاجرت نمود. در همان سال‌ها به دنیای کامپیوتر علاقمند گردید و به دانشگاه پرینستون رفت.

پس از پایان تحصیل، جف در شرکت‌های مختلف وال استریت مشغول به کار شد و ایده ساخت آمازون نیز در شرکت Shaw در ذهن او شکل گرفت.

وی در طول چهار سال فعالیت خود در بازار وال استریت به موفقیت‌های زیادی دست یافت. اما تمامی این موفقیت‌ها برای او کافی نبود و با اینکه همه‌چیز ایده‌آل به نظر می‌رسید، جف بزوس از شغلش استعفا داد و برای راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی خود با سیاتل رفت.

طراحی یک استارتاپ

 مانند خیلی از استارتاپ‌های آن روزهای آمریکا، آمازون هم کارش را از یک گاراژ آغاز نمود. جف بزوس پس از اینکه اخبار مربوطه در رابطه با گسترش اینترنت را مطالعه کرد، به کار در این حوزه علاقمند گردید.

در روزهای آغاز کار، آمازون برای خرید هر مشتری یک زنگ طراحی کرده بود، اما پس از مدت کوتاهی، خریدها به قدری افزایش پیدا کرد که مجبور شدند زنگ را قطع نمایند.

 اغلب افراد جف بزوس را با فروشگاه اینترنتی‌اش می‌شناسند. اما جف بزوس به کسب و کارهای دیگری هم روی آورده و در شرکت‌های معروفی سرمایه‌گذاری نمود. علاوه بر آن شرکت آمازون موق به عرضه چند مدل کتاب‌خوان الکترونیک و تبلت به بازار شد.

در سال 2013 جف بزوس روزنامه واشنگتن پست و تمامی ناشران مرتبط با آن را خرید. وی برای این کار 250 میلیون دلار به صورت شخصی خرج کرد.

 زندگی شخصی جف بزوس

رسانه‌ها جف بزوس و همسرش را پول‌دارترین زوج تاریخ خطاب کرده‌اند. این زوج نزدیک به 25 سال است که به پیمان زناشویی خود وفادار هستند. آنها در سال 1992 در یک مصاحبه شغلی یکدیگر را ملاقات کردند.

وارن بافت در رابطه با جف بزوس گفته که او چشمگیرترین موفقیت را داشته است و آنچه انجام داده بسیار درخشان می‌باشد.

برای آشنایی بیشتر با جف بزوس می‌توانید واقعیت‌ های عجیب جف بزوس را از سایت افکار مثبت دانلود نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
جستجو کردن