پـشـتـیـبانی تلفنی

09150057349

دانلود کتاب ملت عشق: داستان شمس و مولانا

دانلود کتاب ملت عشق

کتاب ملت عشق دو داستان موازی را روایت می‌کند که همدیگر را در دو فرهنگ بسیار متفاوت و هفت قرن متوالی منعکس می‌کنند. در این مقاله بررسی خواهیم کرد که با دانلود کتاب ملت عشق، چه چیزهایی خواهید خواند.

دانلود کتاب ملت عشق: کتاب درباره چیست؟

الا روبنشتاین چهل ساله یک زن خانه‌دار ناراضی با سه فرزند و یک شوهر خیانتکار است. زمانی که او به عنوان خواننده در یک آژانس ادبی مشغول به کار می‌شود، زندگی او به طرز چشمگیری تغییر می‌کند. اولین وظیفه او خواندن رمانی است با عنوان کفر دلنشین (Sweet Blasphemy) درباره شاعر قرن سیزدهم مولوی و معلم صوفی محبوبش شمس تبریزی. نویسنده کتاب یک رمان‌نویس ناشناس، عزیز زهرا است که در ترکیه زندگی می‌کند. الا که در ابتدا تمایلی به خواندن کتابی درباره زمان و مکانی بسیار متفاوت نداشت، به زودی مجذوب رمان و مردی می‌شود که آن را نوشته است، و شروع به معاشقه با او از طریق ایمیل می‌کند. همانطور که کتاب را می‌خواند، شروع به زیر سوال بردن زندگی معمولی عاری از اشتیاق و عشق واقعی خود که به آن قانع شده است، می‌کند.

با دانلود ملت عشق، می‌خوانید که در مرکز رمانی که الا در حال خواندن آن است، درویش سرگردان و عارف برانگیخته‌ای به نام شمس تبریزی قرار دارد که خرد متعارف و تعصبات اجتماعی و مذهبی را هر جا که با آن مواجه می‌شود به چالش می‌کشد. او در جستجوی همدم معنوی می‌باشد که قرار است به او آموزش دهد. هدف او تبدیل شاگردش، مولانا – واعظی محبوب اما نسبتاً از خود راضی و غیر عرفانی – به یکی از شاعران بزرگ جهان، «صدای عشق» است. مولانا شاگردی مشتاق است، اما خانواده و جامعه او به شدت از شمس به خاطر برهم زدن شیوه زندگی ساکن آن‌ها رنجیده‌اند. مولانا مورد ستایش است، حتی در جامعه خود مورد احترام می‌باشد و شمس باید او را فراتر از آسایش سبک زندگی محترمانه‌اش، فراتر از ارضای سطحی نفس هدایت کند.

در اصل، مولانا و الا، از طریق روابط خود با شمس و عزیز، مجبور می‌شوند به خاطر بلاتکلیفی، خلسه و دلشکستگی عشق، امنیت ظاهری زندگی خود را زیر سوال ببرند و سپس از آن چشم‌پوشی کنند. نه شمس و نه عزیز نمی‌توانند چیزی مانند وعده خوشبختی پایدار ارائه دهند. آنچه آن‌ها می‌توانند ارائه دهند طعم اتحاد عرفانی، عشق الهی، هماهنگی عمیقی است که زمانی پدید می‌آید که خود کاذب – که برای برآورده کردن خواسته‌های جامعه برای کسب احترام ساخته شده است – فرو ریخته می‌شود و خود واقعی ظهور می‌کند. با دانلود کتاب ملت عشق می‌توانید بیشتر به درک عمق این داستان بپردازید.

دانلود کتاب ملت عشق

درباره الیف شفاک

الیف شافاک در سال ۱۹۷۱ در استراسبورگ فرانسه به دنیا آمد. او رمان‌نویس برنده جوایز و پرخواننده‌ترین نویسنده زن در ترکیه است. منتقدان از او به عنوان یکی از متمایزترین صداهای ادبیات معاصر به دو زبان ترکی و انگلیسی استقبال کرده‌اند. او همچنین نویسنده رمان «ناپاکزاده استانبول» و خاطراتش به نام «شیر سیاه» است. کتاب‌های او به بیش از سی زبان ترجمه شده‌اند. الیف که ازدواج کرده و دو فرزند دارد، بین لندن و استانبول در رفت و آمد است. شما می‌توانید با دانلود کتاب ملت عشق بیشتر با قلم این نویسنده آشنا شوید.

دانلود کتاب ملت عشق: گفتگو با الیف شفاک

چه چیزی باعث شد که رمانی با محوریت رابطه مولانا و معلم محبوبش شمس تبریزی بنویسید؟ آیا شعر مولانا همیشه برای شما مهم بوده است؟

– نقطه شروع من، به همان سادگی که به نظر می‌رسد، مفهوم عشق بود. می‌خواستم رمانی درباره عشق بنویسم اما از زاویه‌ای معنوی. زمانی که چنین آرزویی بکنی، راه تو را به سمت مولانا، صدای عشق می‌برد. شعر و فلسفه او همیشه الهام‌بخش من بوده است. سخنان او در طول قرن‌ها و فرهنگ‌ها با ما صحبت می‌کند. هرگز نمی‌توان خواندن آثار او را تمام کرد؛ این یک سفر بی پایان است.

آیا برداشت شما از مولانا و شمس در مسیر نوشتن درباره آن‌ها تغییر کرد؟

– نوشتن کتاب ملت عشق شاید بیشتر از آن چیزی که بتوانم بفهمم یا توضیح دهم، مرا تغییر داد. هر کتابی ما را تا حدی تغییر می‌دهد. بعضی از کتاب‌ها بیشتر از بقیه. آن‌ها خوانندگان و همچنین نویسندگان خود را متحول می‌کنند. این برای من یکی از آن کتاب‌ها بود. وقتی آن را تمام کردم، آن آدم قبلی نبودم.

سخن پایانی

در این مقاله نگاهی کلی به کتاب ملت عشق و نویسنده آن، الیف شافاک انداختیم. شما می‌توانید با دانلود کتاب ملت عشق از طریق لینک مربوطه، به خواندن این کتاب ارزشمند بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
جستجو کردن