پـشـتـیـبانی تلفنی

09150057349

تمرینات کتاب معجزه شکرگزاری

تمرینات کتاب معجزه شکرگزاری

در کتاب معجزه شکرگزاری نوشته راندا برن تمریناتی برای ۲۸ روز طراحی شده است که باید به صورت روزانه انجام شوند تا به مرور تغییراتی در زندگی روزمره بگذارند که در ادامه این مطلب سعی داریم به تمرینات کتاب معجزه شکرگزاری بپردازیم و نحوه انجام آن‌ها به طور خلاصه بیان کنیم.

تمرینات کتاب معجزه شکرگزاری

روز اول و دوم تمرینات کتاب معجزه شکرگزاری

کتاب معجزه­‌ی شکرگزاری در روز اول و شروع چالش به شما توصیه می­‌کند که به نوشتن موهبت‌­ها و نعمت­‌هایی که احساس رضایت در زندگی به شما می‌دهند، بپردازید. فکر سازنده نیز تمرین روز دوم این کتاب است که باید سعی کنید هر روز یا هر شب قبل از خواب به بهترین اتفاقی که در روز افتاده است،  فکر کنید و افکارتان را در این زمینه متمرکز نمایید.

روز سوم، چهارم و پنجم و دلایل شکرگزاری

 • روابط صمیمانه در روز سوم: در این تمرین باید برای افراد عزیزی که در زندگی شما وجود دارند، شکرگزار باشید و از آن‌ها قدردانی کنید.
 • در روز چهارم نیز به سلامتی توجه کنید که هدیه‌­ی زندگی شماست و برای داشتن آن سپاسگزار و شکرگو باشید.
 • روز پنجم و شکرگزاری برای ثروت در تمرینات کتاب معجزه شکرگزاری: در این مرحله باید برای مقدار ثروتی که همان لحظه دارید، شکرگزار باشید تا ثروتتان افزایش یابد.

روز ششم،  هفتم و هشتم در تمرینات کتاب معجزه شکرگزاری

 • شکرگزاری راز پیشرفت در کارها: در روز ششم از تمرینات این کتاب متوجه می‌­شویم که راز پیشرفت همه کارها چیزی جز شکرگزاری نیست.
 • راه‌­های خروج از احساسات منفی در روز هفتم: تلاش کنید تا حتی در موقعیت­‌های منفی و سختی­‌های زندگی هم دلایلی برای شکرگزاری از نعمت‌ها بیابید.
 • آمیزه‌­های انرژی مثبت: تلاش کنید برای ساده‌­ترین نعمت‌های زندگی که به آسانی در اختیار شما قرار می‌گیرند، مثل آب و غذا سپاسگزار باشید.

تمرینات روز نه، ده و یازده در کتاب معجزه شکرگزاری

 • در روز نهم حتی برای پول­‌های داشته و نداشته خود نیز شکرگزار باشید و سعی کنید برای همه­‌ی قبض‌­های پرداخت شده و نشده‌تان نیز شاکر باشید.
 • در روز دهم باید از هر شخصی که به شما کمک می‌کند، سپاسگزاری نمایید.
 • در روز یازدهم از همان لحظه‌ای که بیدار می‌شوید و چشم‌هایتان را باز می‌کنید، به هر وسیله‌ای که دست میزنید و آن را مورد استفاده قرار می‌دهید، شاکر باشید.
تمرینات کتاب معجزه شکرگزاری

روز دوازدهم و سیزدهم در تمرینات کتاب معجزه شکرگزاری

در روز دوازدهم شکرگزاری یک جای ساکت بیابید و نام سه نفر از اشخاصی که زندگی شما را تغییر داده اند، یادداشت نمایید و سپس از افرادی که نام شان را یادداشت نموده‌اید، با ذکر دلیل تشکر کنید. به این صورت که از فلان شخص بابت این که در سختی‌ها در کنار من است متشکرم. در روز سیزدهم نیز ده خواسته مهم زندگیتان را یادداشت کنید و روبروی هر کدام از آن‌ها بنویسید خدایا شکرت.

تمرین روز چهاردهم، پانزدهم و شانزدهم در کتاب معجزه شکرگزاری

 • در روز چهاردهم باید همان صبح برنامه روزانه خود را به شکل ذهنی مرور نمایید.
 • در روز پانزدهم نیز باید یک رابطه مشکل دار و دشوار که قصد بهبودش را انتخاب نمایید.
 • در تمرین روز شانزدهم باید به سه زمان بیندیشید که به خاطر داشتن سلامتی، خود را بر بالاترین نقطه دنیا مشاهده می‌کردید و برای آن‌ها شکر گزاری نمایید. سعی کنید به پنج ارگان بدنتان فکر کنید که سالم هستند و برای هر کدام از آن اجزا سپاسگزاری نمایید.

روز هفدهم از تمرینات شکرگزاری راندا برن

در روز هفدهم شکرگزاری یک چک را با مبلغی که مد نظرتان است، همراه با اسم و تاریخ پر کرده و چک را در دست خود بگیرید و خودتان را در مسیر خرید آن چیزی که پول را برایش می‌خواهید، تصور نمایید و تا آن جا که می‌شود برای داشتن آن شاد و شکرگزار باشید. چک در روز هفدهم تمرینات کتاب شکرگزاری همراهتان باشد و دست کم دوبار آن را در دستتان بگیرید و خودتان را در حال خرج کردن آن تصور نمایید.

سخن پایانی

تمرینات به همین صورت که اشاره شد ادامه خواهد داشتتا سرانجام به روز بیست و هشتم رسیده و تغییر را در تمامی ابعاد زندگی خود حس می‌کنید. شما پس از گذشت این ۲۸ روز با انجام دادن تمرینات کتاب معجزه شکرگزاری کاملا تغییر کرده‌اید و نعمت های زیادی وارد زندگیتان شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
جستجو کردن