پـشـتـیـبانی تلفنی

09150057349

بررسی عقاید دلقک

عقاید دلقک

به نظر می رسد داستان اصلی عقاید دلقک روایت زندگی یک دلقک است که به دور از عقاید مرسوم در جامعه زندگی هیجان انگیزی دارد و از لحظه به لحظه زندگی اش لذت می برد. اما این پیش بینی کاملا اشتباه می باشد؛ چرا که رمان عقاید یک دلقک روایت‌گر زندگی غمگین و سخت دلقکیست که بر خلاف شغلش در زندگی اش خیلی کمتر می خندد.

هانریش بل، خالق عقاید یک دلقک

«هانریش بل» نام نویسنده ای می باشد که لحظات تلخ و ناامید کننده این دلقک را به تصویر کشیده است. این نویسنده آلمانی در بیشتر آثارش لحظات و حاشیه های جنگ جهانی دوم را روایت می کند. به این دلیل که او دوران سربازی خود را در جنگ جهانی دوم به سر برده است.

 داستان عقاید دلقک هم از این قاعده مستثنی نیست؛ چرا که اگر کمی ریز بینانه تر به داستان توجه کنیم، متوجه خواهیم شد که نویسنده با زیرکی تمام درباره جامعه ای تحت تاثیر یافته از هیتلر بعد از جنگ جهانی نوشته است؛ هر چند هدف اصلی بل از نگارش این رمان نقد جامعه کاتولیک ها می باشد! بر این اساس نویسنده در تمام قمست های کتاب سعی داشته بر قوانین و رسم های غیر قابل درک کاتولیک ها نقدهای تند داشته باشد.

 تحلیل کتاب

هانریش بل نویسنده ایست که در بیشتر آثارش شخصیت های زخم خورده و بیچاره را روایت می کند و تنها دلیلش این می باشد که او در زندگی اش از انسان های ساده و توانمند را بسیار دوست دارد و همیشه قهرمان داستان هایش نمادی از انسان های سختی کشیده است. بیشتر مخاطبان و طرفداران عقاید دلقک، بر این باور هستند که با خواندن این کتاب با داستان حیرت انگیز و جدیدی رو به رو شده اند. زیرا که داستان تنها با قلم و هنر نویسندگی هانریش بل جذاب است. نویسنده ساده ترین تصاویر را به بهترین و جذاب ترین حالت به تصویر کشیده. به این ترتیب می توان راز موفقیت بل را در تصویر سازی جذاب و بی نظیر او دانست.

عقاید دلقک

چکیده کتاب عقاید دلقک

تو تمام تلاشت را کردی تا از فلسفه مبتذل راست گرایانه بلوترت عصبانی شوی! اما باز هم همچنان بیهوده بود. یک کلمه دوست داشتنی در دنیا وجود دارد، هیچ؛ به هیچ فکر کن. نه به صدر اعظم نه کاتولیک ها. به دلقکی فکر کن که در حمام گریه می کند و قطرات قهوه روی دمپایی اش می چکد.”

جملات برگزیده، بهترین دیالوگ های کتاب

مخاطب در طول داستان عقاید دلقک با جملات جذابی مواجه می گردد که دوست دارد آن را گوشه دفترش بنویسد و بارها و بارها آن را بخواند. این جملات شیره داستان کتاب را به مخاطب می خوراند.

– تنها یک درمان موقتی در دنیا وجود دارد و آن الکل است. و یک درمان قطعی و همیشگی می تواند وجود داشته باشد و اسم او ماری است. ماری مرا ترک کرده و دیگر برنمی گردد. حالا هم دلقکی که به می خوارگی بیفتد زودتر از یک شیروانی، مست سقوط می کند.

– یک هنرمند ماننده زنی است که کاری جز عشق ورزیدن نمی داند و گول هر نره خر کوچه ای را می خورد! زن ها و هنرمندان بیشتر از هر موجود دیگری آسیب می بینند!

بخشی از کتاب عقاید یک دلقک

داستان از آنجا شروع می گردد که فردی به نام «هانس شینر» که به عنوان یک دلقک معروف و محبوب در شهر بوخوم آلمان کار می کند؛ سر صحنه آخرین اجرایش که برای یک خیریه برگزار می گشت دچار سانحه شد و زانویش آسیب دید. این حادثه باعث می شود نمایش به هم بریزد و در آخر کارگردان نمایش نه تنها دستمزدی به هانس نمی دهد بلکه با انتشار مطلبی درباره دلقکی که با دست و پا چلفتگی اش نمایش را بهطور کلی نابود کرد و به اعتبار هنری هانس ضربه زند این باعث شد که دلقک پر کار، بیکار شود و کارهای آینده اش هم کنسل گردد.

کلام آخر

خواندن رمان عقاید یک دلقک درد مشترک بسیاری از افرادی می باشد که با سختی های بسیار در طول زندگی دست و پنجه نرم می کنند و جامعه و اتفاقات پیش رو نیز در سخت تر کردن این شرایط بی تقصیر نمی باشد. پیشنهاد می شود خواندن این کتاب متفاوت را در برنامه مطالعاتی خود قرار داده تا با دنیای یک دلقک تنها بیشتر آَشنا شوید. برای تهیه کتاب عقاید دلقک به سایت افکار مثبت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
جستجو کردن