مقالات وب سایت

بررسی کتاب جزء از کل

دانلود کتاب جز از کل

برای خرید کتاب جزء از کل، ابتدا با این اثر کمی آشنا شویم. استیو تولتز، نویسنده‌ استرالیایی متولد ۱۹۷۲ سیدنی، اولین رمانش یعنی جزء از کل را در سال ۲۰۰۸ منتشر نمود. این کتاب با استقبال زیادی روبه‌رو گشت و جزو فهرست نامزدهای نهایی جایزه‌ی بوکر شد. این اتفاق برای کمتر نویسنده‌ای که کار اولش را نوشته، پیش می‌آید. او این کتاب را در مدت 5 ‌سال نوشت.

درباره کتاب

خواندن جزء از کل تجربه‌ای غریب و منحصر ‌‌به ‌فرد می باشد. در هر صفحه‌اش جمله‌ای وجود دارد که می‌توانید نقلش کنید. کاوشی ژرف است در اعماق روح انسان و ماهیت تمدن. سفر در دنیایی می باشد که نمونه‌ آن را کمتر دیده‌اید. رمانی عمیق، پرماجرا و فلسفی که ماه‌ها اسیرتان می‌نماید. جزء از کل از نادر کتاب‌های حجیمی می باشد که بی نهایت ارزش خواندن دارد. داستان در میانه‌ی شورشی در زندان آغاز و در یک هواپیما به اتمام می رسد و حتی یک صحنه‌ی فراموش‌شدنی در این بین نیست. کمدی سیاه و جذابی که شما هیچ چاره‌ای جز پا گذاشتن به دنیای یخ‌زده‌اش ندارید.

دیدگاه لس‌آنجلس‌ تایمز از کتاب جزء از کل

یکی از بهترین کتاب‌هایی که در زندگی‌ام خوانده‌ام جزء از کل است. شما تمام عمرتان فرصت دارید که رمان اول‌تان را بنویسید ولی خدای من (جزء از کل) کاری کرده که بیشتر نویسنده‌ها تا پایان عمرشان هم قادر به انجامش نمی باشند. اکتشافی بی‌اندازه اعتیادآور در اعماق روح انسان و شاید یکی از طنزآمیزترین و درخشان‌ترین رمان‌های پست‌مدرنی که من شانس خواندنش را داشته‌ام. استیو تولتز یک شاهکار نوشته است، یک رمان فوق‌العاده که به ما یادآوری می‌نماید ادبیات تا چه حد می‌تواند خوب باشد. برای خرید کتاب جزء از کل به سایت افکار مثبت مراجعه کنید.

خرید کتاب جزء از کل

قبل از خرید کتاب جزء از کل، خلاصه داستان را بخوانید

«مارتین» و «تری» 2 برادر از یک خانواده‌ی معمولی استرالیایی‌اند که در ابتدا شبیه به همه‌ مردم عادی زندگی می‌کنند؛ ولی پس از مدتی تری به یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های ورزشی استرالیا تبدیل می‌گردد و تمام مردم را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد. او با این وجود که قهرمان مردمش می‌شود، زندگی‌اش با یکی از زندانی‌های تبهکار استرالیایی گره می‌خورد و راهی زندان می‌گردد. مارتین، برادر او پس از سوزاندن کل شهر با فکر این که برادرش در سلول انفرادی تاریک زندان شهر در حال سوختن می باشد و او را برای همیشه ازدست‌داده است، خانه خود را ترک کرده و با فصل جدیدی از زندگی در پاریس روبه‌رو می‌شود.

شخصیت اصلی داستان

مارتین دین شخصیت متفکر و عجیب داستان جزء از کل در هرلحظه از این داستان در حال واکاوی و کنکاش شخصیت خود و دیگران می باشد. او ذهنی مملو از سؤال دارد، همواره با خود درگیر و همیشه به دنبال این است که چرا انسان به وجود آمده و درنهایت سرنوشت او چه می باشد؟ وی باوجود تمام این اندیشه‌های بی‌پاسخ، با سن کم در شهر پاریس با موجودی به نام جاسپر دین، پسرش روبه‌رو می‌گردد و خود را در مقام تربیت و تعلیم یک بشر دیگر می‌بیند. زندگی این پدر و پسر که شبیه به خطی موازی است داستان پرکشش جزء از کل را شکل می‌دهد. خرید کتاب جزء از کل، از سایت افکار مثبت امکان پذیر است.

قسمتی از کتاب جزء از کل

همان‌طور که اشاره کردم، من و تری ساختار بدنی متفاوتی داشتیم. حرکات او راحت، نرم، با اعتماد به نفس و چابک در حالی که حرکت من دردناک، پرزحمت، با تردید و کند بود. اما تفاوت‌های ما بیشتر در علایقمان نمود پیدا کرد و علایق متضاد واقعا می‌تواند بین آدم‌ها جدایی بی‌افکند. برای مثال، اگر شما دوستی داشته باشید که دائم در این مورد صحبت کند که فرد دیگری عشقش را یافته ولی او هنوز نیمه‌ گمشده‌اش را پیدا نکرده است؛ همچنین دوست دیگرتان هم بازیگری باشد که دغدغه‌اش این است که چرا خدا بینی بهتری به او نداده، دیواری رفته‌رفته بین آن‌ها قرار می‌گیرد و در این صحبت‌های بی‌ربط، دیگر ادامه‌ مکالمه معنی نخواهد داشت. از یک سو، این دقیقا چیزی بود که داشت بین من و تری مدام اتفاق می‌افتاد …

کلام آخر

داستان این کتاب باعث می‌شود که دیدگاهتان به جهت مثبتی تغییر کند درحالی که شاید در گذشته با این دید به قضایا نگاه نمی‌کردید. برای خرید کتاب جزء از کل، با قیمتی بسیار باورنکردنی و مناسب می توانید به سایت افکار مثبت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *