پـشـتـیـبانی تلفنی

09150057349

معرفی سه تا از پرفروش‌ترین کتاب های مناسب سن 18 سالگی

کتاب های مناسب سن 18 سالگی

در این مقاله از سایت قصد داریم تا به شما از اهمیت خواندن کتاب های مناسب سن 18 سالگی بگوییم. در ادامه به معرفی سه تا از محبوب‌ترین کتاب‌های مناسب برای نوجوانان و جوانان بپردازیم.

خواندن کتاب های مناسب سن 18 سالگی چه اهمیتی برای نوجوانان دارد؟

امروزه فواید بی‌شمار کتاب‌خوانی بر هیچکس پوشیده نیست، با این حال این موضوع برای بسیاری از نوجوانان چندان حائز اهمیت نمی‌باشد. از این رو قصد داریم تا تعدادی از فواید این امر مهم را برشماریم تا نسل جدید نوجوانان را به کتاب‌خوانی ترغیب کنیم.

عدم آشنایی نسل نوجوانان با ساختار درست نوشتار پارسی معظلی است که در ابتدای دوران جوانی و با ورود به محیط آکادمیک دانشگاهی با آن روبه‌رو خواهند شد. آشنایی با ساختار درست دستور زبان پارسی، استفاده به‌هنگام از علائم نگارشی، مرور لغات اصیل و کمتر شنیده شده تنها مواردی از ده‌ها فایده کتاب‌خوانی است.

داشتن خلاقیت، مهارتی است که امروزه برای هر کسب و کار و هر سبک زندگی، یک امر ضروری محسوب می‌شود. با اینکه راهکارهای دقیقی برای این امر تبیین نشده، اما متخصصین حوزه‌های مرتبط با توسعه فردی بر این باورند که خواندن و یا شنیدن کتاب‌های داستانی در طولانی‌مدت کمک شایانی به تقویت خیال‌پردازی و تخیل می‌کند. این امر در نهایت منجر به افزایش خلاقیت در تمامی ابعاد زندگی می‌شود.

کتاب های مناسب سن 18 سالگی

محبوب‌ترین کتاب های مناسب سن 18 سالگی

نوجوانان در رده سنی 18 سال، قدم‌های اولیه برای ورود به دنیای بزرگسالان را طی می‌کنند. از این رو می‌توانند بدون توجه به رده‌ سنی کتاب‌ها به مطالعه آن بپردازند ولی عده‌ای از نوجوانان که به تازگی می‌خواهد شروع به کتاب‌خوانی کنند، لیست کتاب‌های پیش‌رو می‌تواند کمک‌کننده باشد. این کتاب‌ها از محبوب‌ترین رمان‌های سراسر دنیا هستند که طرفداران زیادی دارند.

  • کشتن مرغ مینا: این داستان در راستای مبارزه با قوانین نژاد پرستانه و تلاش برای برقرای عدالت نوشته شده‌است. داستان وکیلی سفیدپوست است که وکالت فردی سیاه‌پوست را به‌عهده گرفته است. در این راه دشمنان زیادی پیدا می‌کند ولی او از این راه دست نمی‌کشد و تمام تلاشش را برای برقرای عدالت به کار می‌برد.
  • چراغ سبزها: حتما بسیاری از شما هنرمند مشهور، متیو مک کانهی، را بخاطر جوایز ارزنده‌اش در مراسم اسکار و گلدن گلوب به‌خاطر دارید. این هنرمند محبوب با نوشتن کتاب چراغ سبزها نشان داد که در قصه‌گویی و داستان‌پردازی نیز مهارتی بدیع دارد. این کتاب برای نوجوانان می‌تواند مانند یک چراغ راهنما در مسیر زندگیشان عمل کند.
  • ناتور دشت: ناتور دشت یا ناطور دشت، داستان پسرکی را روایت می‌کند که در روزهای قبل از سال نو میلادی در حال پرسه‌زنی در خیابان‌هاست. او قصد دارد تا رفتنش به منزل را به تعویق بیاندازد تا در این فاصله به مشکلاتی که دارد و راه حلشان فکر کند.

سخن نهایی

در این مقاله از سایت از اهمیت و فواید خواندن کتاب‌ های مناسب سن 18 سالگی گفتیم و در ادامه سه تا از محبوب‌ترین کتاب‌های این رده سنی را بررسی کردیم. این کتاب‌ها از پرفروش‌ترین کتاب های داستانی در سراسر دنیا محسوب می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
جستجو کردن