پـشـتـیـبانی تلفنی

09150057349

پرفروش ‌ترین کتاب های مناسب سن 16 سال

کتاب های مناسب سن 16 سال

در این مقاله به اهمیت کتاب‌خوانی برای نوجوانان و در ادامه به معرفی موضوعات مختلف کتاب های مناسب سن 16 سال می‌پردازیم. در نهایت سه تا از پرفروش‌ترین کتاب‌های نوجوانان را معرفی می‌کنیم. اگر قصد خرید کتاب برای نوجوانان را دارید این مطلب را تا انتها دنبال بفرمایید.

اهمیت کتاب‌خوانی برای نوجوانان

مطالعات مختلف نشان‌می‌دهد که خواندن کتاب‌های غیر درسی در سنین کودکی و نوجوانی، منجر به بهبود عملکرد مغز می‌شود. کارکرد مغز این‌گونه است که با فراگیری موضوعات مختلف و موازی با هم و همچنین با افزایش دایره واژگان موجع‌به تسریع در فرآیند یادگیری می‌شود.

کتاب‌خوانی کمک به رویابافی و خیال‌پردازی می‌کند و این موجب می‌شود تا نوجوانان بتوانند زندگی بهتر و متفاوت‌تری از زندگی روزمره را تصور کنند. این موضوع باعث می‌شود تا هدف‌های والایی برای خود برگزینند و در راستای رسیدن به آن‌ها گام بردارند. به این دلیل است که نوجوانان کتاب‌خوان دید بازتر و بهتری به محیط پیرامون خود دارند.

کتاب های مناسب سن 16 سال

موضوعات مختلف کتاب های مناسب سن 16 سال

عموماً نوجوانان در این سنین به کتاب‌هایی با موضوعات تخیلی علاقه بیشتری نشان می‌دهند. این دوران، گذار از کودکی به جوانی است و نوجوانان هنوز فرصت کافی برای سیر و سفر در خیالات دوران کودکی را با خود به همراه دارند. این موضوع سبب شده تا علاقه بیشتری به کتاب‌هایی تخیلی نشان دهند.

مجموعه کتاب‌ها و رمان‌های مخصوص نوجوانان از محبوب‌ترین کتاب‌های این رده سنی می‌باشد. خواندن و تمام کردن یک به یک کتاب های یک مجموعه علاوه بر حس خوب به پایان رساندن یک موضوع، کمک به خلاقیت و هم‌زادپنداری نیز دارد. نوجوانان با خواندن رمان‌های طولانی فرصت کافی دارند تا خود را به جای شخصیت‌های یک داستان بگذارند و درک خوبی از موقعیت‌ها، چالش‌ها و زندگی این شخصیت‌ها پیدا کنند که این موضوع منجر به افزایش حس هم‌دلی آنان می‌شود.

معرفی محبوب‌ترین کتاب های مناسب سن 16 سال

  • دختر پرتقالی: این کتاب اثر نویسنده کتاب مشهور “دنیای سوفی” است که موضوعی با همان حال و هوای فلسفی دارد. این کتاب برای شروع به خواندن کتاب‌های فلسفی گزینه بسیار خوبی است چون‌که از مفاهیم پیچیده فلسفه به دور بوده و و با یک داستان عاشقانه به تفسیر آن پرداخته‌است.
  • کتابخانه نیمه شب: شخصیت اصلی این داستان تصمیم می‌گیرد تا به زندگی خود پایان دهد ولی پیش از این کار وارد کتابخانه‌ای عجیب می‌شود. کتابخانه به نوعی زندگی خود قهرمان داستان و هر کتاب یکی از تصمیات او و عواقب آن را روایت می‌کند. این کتابخانه به او یادآور می‌شود که می‌تواند با انتخاب‌هایی متفاوت زندگی متفاوتی را برای خود رغم بزند.
  • انجمن شاعران مرده: حتما فیلمی با همین عنوان را دیده‌اید یا دست‌کم نام آن را شنیده‌اید. انجمن شاعران مرده داستانی متفاوت در زمان خود را روایت می‌کند که موجب شد مدارس و شیوه اداره آن در فضای آموزشی غرب متفاوت جلوه کند. بعد از موفقیت این فیلم، نویسنده تصمیم به نوشتن کتاب آن را گرفت.

سخن پایانی

در این مقاله از سایت تصمیم گرفتیم تا علاوه بر فواید کتاب‌خوانی برای نوجوانان به معرفی سه تا از بهترین کتاب های مناسب سن 16 سال را معرفی کنیم. امیدواریم که نگارش این مقاله در انتخاب کتاب برای خود یا نوجوانان اطرافتان کمک کرده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
جستجو کردن