مقالات وب سایت

پیشنهاد کتاب برای گروه سنی ج

کتاب برای گروه سنی ج

در این مقاله ما قصد داریم تا شما را با اهمیت خواندن کتاب برای گروه سنی ج آشنا سازیم و در ادامه به معرفی تعدادی کتاب معروف در این زمینه بپردازیم. اگر قصد هدیه دادن کتاب به کودک یا نوجوانی بین سنین 9 تا 11 سال را دارید، تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

منظور از گروه سنی ج چیست؟

کتاب‌های این گروه سنی، برای کودکان 9 تا 11 سال که سال‌های آخر دبستان را سپری می‌کنند مناسب است. در این سن کودک می‌تواند درک خوبی از مهر و بخشش، دوستی و صمیمیت، صلح و آرامش و سایر مسائل انتزاعی پیدا کند. بنابراین هرچه موضوعات کتاب‌ها به مسائلی از این دست مانند انواع و نحوه‌ی ارتباطات اجتماعی مرتبط شود، می‌تواند برای کودک بسیار مفید واقع شود.

کتاب برای گروه سنی ج

خواندن کتاب برای گروه سنی ج از چه میزان اهمیتی برخوردار است؟

این رده سنی برای شروع عادت کتاب‌خوانی سن بسیار مناسبی است، از این رو اهمیت انتخاب کتاب بیشتر از رده‌های پیشین است. در این سن کودکان کم‌کم پا به دوران نوجوانی خود می‌گذارند و علایق و سلایق آن‌ها دست‌خوش تغییراتی شگرف می‌شود. کتاب‌های نوجوانان باید از ویژگی‌هایی برخوردار باشد تا تاثیر مثبتی بر روی شخصیت آن‌ها بگذارد. اولین و از مهم‌ترین ویژگی این کتاب‌‌ها باید تقویت احساس عزت نفس کودک در این برهه سنی حساس باشد.  ویژگی بعدی، آموزش و تشویق کودک برای شرکت در فعالیت‌های تیمی و گروهی است که به واسطه شرکت در فعالیت‌های لذت بخش و مورد علاقه کودک، مهارت دوست‌یابی او را نیز قوت بخشد. مورد آخر نیز تقویت قوه تخیل و بلند پروازی کودکان است. با کمک داستان‌هایی که قهرمانان آن‌ها کودکانی ماجراجو و شکست ناپذیر هستند، این مسیر به خوبی هموار خواهد شد.

معرفی تعدادی کتاب برای گروه سنی ج

  • ماجراهای تن تن: مجموعه کتاب‌های تن تن از شهرتی جهانی برخوردار است؛ به‌گونه‌ای که به بیش از هفتاد زبان زنده دنیا ترجمه شده‌اند. این مجموعه کتاب به دلیل مصور بودن آن (Comic Strip) بسیار محبوب است. قهرمان داستان، تن تن، خبرنگاری جوان است که درگیر داستان‌هایی مهیج و بعضاً دلهره‌آور می‌شود. نحوه حل کردن چالش‌های پیش رو این خبر نگار جوان با کمک دوستانش، موقعیت‌هایی طنزآلود را تشکیل می‌دهد که حتی بزرگسالان را به خنده وا می‌دارد.  
  • کتاب شازده کوچولو: کتاب شازده کوچولو اثر آنتوان دوسنت اگزوپه‌ری، از مشهورترین کتاب‌های سراسر دنیا محسوب می‌شود. داستان کتاب درباره پسرکی است که به همراه گل سرخش در سیاره‌ای زندگی می‌کند. علی‌رغم توجه فراوان پسرک به گل سرخ، گل مغرورانه با او رفتار می‌کند. پسرک از گل سرخ ناراحت شده و سفری طولانی به هفت سیاره دیگر را آغاز می‌کند. آخرین سیاره، سیاره زمین است و در هر سیاره درسی برای یادگیری وجود دارد.
  • ماتیلدا: ماتیلدا الگوی خوبی برای نوجوانان، به‌خصوص دختران نوجوان است. این دختر به حرف‌های زننده و طعنه‌آمیز دیگران توجهی ندارد و مسیر خود را برای رسیدن به موفقیت طی می‌کند.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم تا شما را قبل از خرید کتاب برای گروه سنی ج، با نکاتی آشنا سازیم تا انتخاب بهتری داشته‌باشید و در ادامه به معرفی سه تا از بهترین کتاب‌های این رده سنی پرداختیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *