پـشـتـیـبانی تلفنی

09150057349

معرفی کتاب برای گروه سنی ب

کتاب برای گروه سنی ب

در این مطلب قصد داریم به معرفی چندین کتاب برای گروه سنی «ب» بپردازیم و از اهمیت کتاب خواندن در این بازه سنی آگاه شویم.

منظور از گروه سنی ب چیست؟

کانون پرورش فکری کودک و نوجوان، کتاب‌های مخصوص کودکان را به پنج دسته الف، ب، ج، د و ه تقسیم‌بندی کرده است. گروه سنی «ب»، کودکانی در بازه سنی ۷ تا ۹ سال را در بر می‌گیرد.

کودکان در گروه سنی ب، از طریق مدرسه به تازگی با قواعد خواندن و‌ نوشتن آشنا می‌شوند. از این رو انتخاب کتاب مناسب می‌تواند تاثیر به‌سزایی در روند رشد فکری و شخصیت آن‌ها داشته باشد. 

خواندن کتاب برای گروه سنی ب از چه میزان اهمیتی برخوردار است؟

گروه سنی ب یعنی بازه سنی ۷ تا ۹ سال، زمان بسیار مناسبی برای آموزش غیر مستقیم است. انتخاب کتاب‌هایی با موضوعاتی حول محور مهارت‌های مختلف زندگی، ارزشمندی انسان، اهمیت حفظ محیط زیست، ترویج فرهنگ بومی و … می‌تواند تاثیر خوبی را در این سنین ویژه برای کودکان داشته‌باشد.

برای انتخاب کتاب مناسب باید عواملی مختلفی را در نظر داشته باشیم تا نتیجه مطلوب حاصل شود. عواملی همچون علایق کودک، جنسیت کودک، جذابیت بصری کتاب، شیوا، رسا و گیرا بودن متن نوشته، آموزنده بودن کتاب و …

کتاب برای گروه سنی ب

معرفی تعدادی کتاب برای گروه سنی ب

 • قصه‌های من و بابام: این مجموعه قصه، داستان پدر و پسری است که دائما چالش‌ها و مشکلاتی سر راهشان قرار می‌گیرد و باید آن‌ها را از میان بردارند که معمولاً این کار را به‌شیوه‌ای متفاوت و عجیب انجام می‌دهند. این کتاب مصور با گرافیکی جذاب و داستان‌های مهیج و خواندنی از محبوب‌ترین‌ کتاب‌های حال حاضر کودکان است.

 • قصه‌های شب: این کتاب مجموعه قصه‌های بسیار جذابی است که از روی تعدادی از آن‌ها انیمیشن‌های مشهوری نیز ساخته شده است. قصه‌هایی همچون بند انگشتی، هنسل و گرتل، سفید برفی، سیندرلا، شنل قرمزی و …

 • ماتیلدا: شخصیت اصلی این رمان کودکانه، یک دختر جسور و باهوش است ولی توسط پدر و مادرش جدی گرفته نمی‌شود. والدین این کودک، او را فردی احمق و دوست‌نداشتنی می‌دانند ولی ماتیلدا بدون توجه به حرف دیگران، پر قدرت رو به جلو می‌رود و در این راه به دیگران نیز کمک می‌کند. قهرمان داستان الگوی خوبی برای کودکان به خصوص دختران می‌باشد. این کتاب کودکان را تشویق می‌کند تا آرزوهای بزرگی داشته‌باشند، برای رسیدن به آن‌ها تلاش کنند و به حرف طعنه‌آمیز دیگران اهمیت ندهند.

 • ملودی و جزیره موسیقی: این کتاب شما را به دنیای موسیقی کودکان جهان می‌برد. قهرمان داستان کودکی است به نام ملودی که به جزیره‌ای اعجا‌ب‌انگیز سفر می‌کند. جزیره‌ای که تماماً از موسیقی و ابزارآلات موسیقی ساخته شده. در این حین، ترومپت دختر گم می‌شود  و دختر بچه قصد‌ پیدا کردن آن را می‌کند. در این راه با کودکانی از سرار جهان و موسیقی کشورهایشان آشنا می‌شود. کشورهایی همچون مصر، ایران، جامائیکا، کنگو، روسیه و …

سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم تا شما را از اهمیت کتاب برای گروه سنی ب مطلع سازیم و در ادامه به معرفی تعدادی کتاب در این گروه سنی نیز پرداختیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
جستجو کردن