پـشـتـیـبانی تلفنی

09150057349

پیشنهاد کتاب برای گروه سنی الف

در این مطلب قصد داریم تا به شما توضیحاتی مختصر در رابطه تا اهمیت کتاب‌خوانی برای سنین پایین ارائه کنیم و در ادامه لیستی از بهترین‌های کتاب برای گروه سنی الف را در اختیارتان قرار دهیم تا بتوانید انتخاب خوبی برای فرزندان خود و یا اطرافیانتان داشته باشید.

گروه سنی الف یعنی چه؟

حتما می‌دانید که گروه سنی کتاب‎های کودک به پنج دسته تقسیم می‌شوند. این تقسیم‌بندی را کانون پرورش فکری کودک و نوجوان بر اساس حجم کتاب، تصاویر موجود در کتاب، نوع مطلب و … به پنج دسته الف، ب، ج، د و ه تقسیم کرده است.

گروه سنی الف مختص کودکان کوچک‌تر از هفت سال می‌باشد. یعنی از نوازدی تا شش سالگی را در برمی‌گیرد. این دوره سنی به دو قسمت قبل از کسب مهارت تکلم و بعد از کسب مهارت تکلم تقسیم می‌شود. قبل از کسب مهارت تکلم، تصاویر و نقاشی های موجود در کتاب برای کودک بسیار جذاب است. بعد از سن چهار سالگی کودک قادر است مسائل ساده‌تر را درک کند و از شنیدن اشعار آهنگین کتاب‌های شعر کودکانه لذت می‌برد.  کودکان در این سن عموما به تقلید اصوات موجود در اشعار علاقه‌مند هستند.

کتاب برای گروه سنی الف

اهمیت خواندن کتاب برای گروه سنی الف

کودکان در این سنین در حال کشف دنیای پیرامون خود هستند و هرچیزی برای آن‌ها تازگی دارد. کتاب‌خوانی می‌تواند تاثیر به‌سزایی در رشد فکری و شناختی آن‌ها داشته‌باشد. کودکان با خواندن و یا شنیدن داستان‌های مختلف از کتاب‌ها وارد دنیای بزرگتری می‌شوند. این موضوع، خود سبب شده تا کودکانی که در سنین ابتدایی زندگی خود، در معرض کتاب‌های خوب و متناسب با رده سنی خود قرار دارند، از دایره لغات گسترده‌تر، شناخت بهتر محیط پیرامون خود و خلاقیت بیشتری برخوردار باشند.

معرفی تعدادی کتاب برای گروه سنی الف

  • کتاب هر جایی جیش نکن: این کتاب به کودکان می‌آموزد که دستشویی کردن هرجایی به جز توالت کاری بد و غیر بهداشتی است.
  • کتاب باید راستگو باشیم: این کتاب با داستان جذابی که دارد، کودکان را از اهمیت راست‌گویی و صداقت داشتن آگاه می‌سازد.
  • کتاب لالالا ابر پاره: این کتاب با اشعار آهنگین  و گوش‌نوازی که دارد برای خواب آرام کودک می‌تواند بسیار مفید باشد. همچنین با تصاویر رنگی و شادی که دارد، نگاه کودک را معطوف خود نگه می‌دارد.
  • کتاب می‌می خجالتی: این کتاب برای کودکان خجالتی بسیار مناسب است. این کتاب با داستان گیرایی که دارد، به کودکان می‌آموزد که از جمع فرار نکنند و بتوانند با دوستانشان ارتباط بهتری برقرار کنند.
  • مجموعه کتابهای المر: المر فیلی رنگارنگ است که داستان‌های متفاوتی را پشت سر می‌گذراند. این کتاب داستانی موضوعاتی همچون رنگ، آب‌وهوا، دوستان و … را با گرافیکی جذاب برای کودکان ارائه می‌کند.
  • مجموعه کتاب‌های می‌می‌نی: این مجموعه کتاب داستان زندگی میمونی کوچک است که با روایت جذاب و شعرهای آهنگین، سال‌هاست که به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین کتاب‌های کودکان یاد می‌شود. این کتاب به قدرت تکلم کودک و حس شنیداری او کمک شایانی می‌کند.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم تا در ابتدا دریابیم که هر یک از گروه‌های سنی مختلف کتاب کودک برای چه سنینی مناسب است و در ادامه به اهمیت کتاب‌خوانی و معرفی تعدادی کتاب برای گروه سنی الف پرداختیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
جستجو کردن