پـشـتـیـبانی تلفنی

09150057349

5 فایده خواندن کتاب برای بزرگسالان

در این مقاله از سایت افکار مثبت قصد داریم تا شما را از پنج فایده مهم خواندن کتاب برای بزرگسالان آگاه کنیم و موضوعات و سبک‌های مختلف کتاب‌خوانی را مورد بررسی قرار دهیم. اگر برای شروع کتاب‌خوانی دچار تردید هستید، این مقاله را انتها دنبال کنید.

خواندن کتاب برای بزرگسالان چه فوایدی دارد؟

کتاب خواندن برای بزرگسالان از فواید زیادی برخوردار است که در ادامه به بررسی پنج مورد از اصلی‌ترین موارد آن می‌پردازیم.

  • بهبود خواب: بسیاری از بزرگسالان به دلیل مشغله و استرس‌های زندگی روزمره، با معضل کم‌خوابی یا بی‌خوابی دست و پنجه نرم می‌کنند. از آن‌جایی که کیفیت خواب شبانه‌روزی بر روی بهبود عملکرد مغز تاثیر مستقیم دارد، عده‌ای از متخصصین، خواندن کتاب کاغذی و یا شنیدن کتاب صوتی را قبل از خواب شبانه پیشنهاد می‌کنند.
  • افزایش مهارت کلامی: کتاب‌های مختلف با موضوعات متفاوتشان سبب می‌شوند تا دایره واژگان ما تحت تاثیر قرار بگیرند. عموم کتاب‌خوان‌های حرفه‌ای به طور ناخودآگاه از واژگانی که در زندگی روزمره کمتر استفاده می‌شود برای رساندن بهتر موضوعات استفاده می‌برند و این موضوع باعث شده تا کمتر در معرض سوءتفاهم کلامی قرار گیرند زیرا به درستی پیام را به مخاطب انتقال می‌دهند.
کتاب برای بزرگسالان
  • افزایش همدلی: ما در کتاب‌های داستانی با شخصیت‌های اصلی هم‌مسیر می‌شویم و با اشتباه‌ها، شکست‌ها، موفقیت‌ها، شادی‌‌هایشان هم‌قدم می‌شویم و این خود سبب می‌شود تا بتوانیم درک خوبی از خود به عنوان یک هم‌نوع نشان دهیم. به عبارتی بهتر ما با خواندن هر کتاب، یک زندگی جدید را زیست می‌کنیم.
  • افزایش خلاقیت: کتاب‌های داستانی با موضوعات متفاوت و مسحور کننده کمک می‌کنند تا ما بتوانیم خود را جای شخصیت‌های داستان قرار دهیم با اینکه می‌دانیم امکان به وقوع پیوستن این قبیل داستان‌ها در زندگی واقعی غیر ممکن است. با این حال تصور این موضوعات به افزایش قوه تخیل کمک کرده و در نهایت موجع‌به افزایش خلاقیت فکری می‌گردد.
  • اجتماعی شدن: برای بسیاری از افراد خجالتی، شروع به صحبت کردن کاری مشکل است. این افراد اغلب در انتخاب موضوع برای شروع به صحبت کردن دچار تردید می‌شوند. کتاب‌ها با موضوعات مختلفشان می‌توانند شروع خوبی برای یک هم‌صحبتی باشند.

موضوعات پیشنهادی کتاب برای بزرگسالان

برای شروع کتاب‌خوانی بهتر است از موضوعات مورد علاقه خودتان کمک بگیرید. خوشبختانه امروزه در هر زمینه ای که فکرش را بکنید، کتاب برای خواندن وجود دارد. کافی است کمی در درون خود جست‌وجو کنید و ببینید که در زمان کودکی و یا نوجوانی به چه موضوعاتی علاقه بیشتری نشان می‌دادید. موضوعات تخیلی یا علمی؟ کتاب هایی برای افزایش مهارت در زندگی روزمره مانند آشپزی یا نگه‌داری از گیاهان در منزل؟ کتاب‌هایی با موضوعات به‌روز مانند برنامه‌نویسی یا آموزش نقاشی؟ شاید به موضوعات روان‌شناسی و توسعه فردی علاقه‌مند باشید؛ برای کشف علاقه خود لازم است تا در ابتدا حداقل چند ورق از کتابی رابخوانید تا مطمئن شوید که با موضوع کتاب، لحن نویسنده و نوشتار مترجم به خوبی ارتباط برقرار می‌کنید. علاقه داشتن به موضوع کتاب بخش مهمی از فرایند کتاب‌خوان شدن است که نباید آن را دست‌کم بگیرید.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی فواید مهم کتاب برای بزرگسالان پرداختیم و در ادامه نیز موضوعات مختلف برای شروع کتاب‌خوانی را مرور کردیم. امید داریم که مخاطبان ما با خواندن این مقاله به کتاب‌خوانی تشویق شده باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
جستجو کردن