پـشـتـیـبانی تلفنی

09150057349

نقد و بررسی کتاب نیمه تاریک وجود

درباره کتاب نیمه تاریک وجود

هر انسانی در ذهن خود دارای ترس‌ها و افکار آزار دهنده‌ای می‌باشد که وجه تاریکی از شخصیت او را تشکیل می‌دهد. این وجه از شخصیت برای همه نفرت‌انگیز بوده و بیشتر مردم سعی در پنهان نمودن آن دارند. برای نقد و بررسی کتاب نیمه تاریک وجود تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. همچنین می‌توانید برای خرید کتاب نیمه تاریک وجود به لینک مربوطه مراجعه نمایید.

معرفی کتاب نیمه تاریک وجود

کتاب نیمه تاریک وجود نوشته دبی فورد نویسنده و سخنران آمریکایی می‌باشد. این کتاب نخستین بار در سال 1998 منتشر گردید. کتاب نیمه تاریک وجود موضعی روانشناسی داشته و از کتاب‌های تاثیرگذار به شمار می‌رود. این کتاب بسیار محبوب است و روانشناسان و روانکاوان مطالعه آن را به شدت توصیه می‌نمایند.

اغلب افراد در مواجه با این احساسات راه فرار را انتخاب نموده و با این کار سبب تشدید ترس‌ها می‌شوند. دبی فورد نویسنده کتاب نیمه تاریک وجود به این موضوع پرداخته است.

کتاب نیمه تاریک وجود از قسمتی در وجود شما صحبت می‌کند که مدت‌ها است چشم خود را بر روی آن بسته‌اید. بخشی از وجود شما که تا آن را نپذیرید به آرامش حقیقی دست نخواهید یافت. در این کتاب از سایه‌ها یا همان نیمه تاریک وجود انسان‌ها صحبت شده و نویسنده تلاش می‌کند تا خواننده را به جستجو و التیام زخم‌های فراموش شده سوق دهد.

ماجرای نیمه تاریک: نقد و بررسی کتاب نیمه تاریک وجود

اولین بار یونگ، روانشناس و اسطوره‌شناس اهل سوئیس اصطلاحی به نام سایه را برای تعریف یکسری از جنبه‌های انسان به کار برد. همه انسان‌ها بخشی تاریک و فرو رفته در سایه را در اعماق وجود خود داشته و با خود حمل می‌نمایند. این نیمه تاریک وجود انسان‌ها همان بخشی است که خیلی از ما همیشه خواسته‌ایم از آن فرار کنیم.

زمانی که تمام تلاش خود را می‌نماییم تا در نظر دیگران انسان کاملی به نظر برسیم بیشتر از وجود یکپارچه خود که دارای خصوصیات مثبت و منفی است دور می‌شویم. سرکوب نیمه تاریک باعث می‌شود تا این بخش از وجود ما قوی‌تر شده و در موقعیت‌های حساس زندگی به ما حمله کند.

با مطالعه کتاب نیمه تاریک وجود بیشتر با خودتان آشنا شده و تا اعماق وجودتان سفر می‌کنید. هدف ما این است که به همان شکلی که هستیم خود را پذیرفته و در جهت رشد و بهبود قدم برداریم. بنابراین اگر چیزی را در خود نپذیریم چگونه می‌خواهیم آن را شفا دهیم؟

دانلود کتاب نیمه تاریک وجود

درباره کتاب نیمه تاریک وجود

خواندن کتاب نیمه تاریک وجود به شما کمک می‌کند تا با بخش‌های مختلف وجود خود آشنا شده و برای حل آنها اقدام نمایید. سایه آن بخشی از شخصیت ماست که تمایل نداریم توسط آن شناخته شویم.

این کتاب با بیانی ساده و روان نوشته شده و برای افرادی که به موضوع خودشناسی علاقمند هستند مفید می‌باشد. در فصل اول، معنی نیمه تاریک وجود توضیح داده می‌شود و نویسنده با تحلیل به ویژگی‌هایی که به عنوان سایه شناخته می‌شوند، می‌پردازد.

در بخش دوم به پذیرش سایه‌ها پرداخته شده و نحوه مواجه شدن با آن ها را بیان می‌کند. در قسمت سوم کتاب نیمه تاریک وجود، نویسنده جهان بیرونی‌اش را توصیف می‌نماید.

فرافکنی چیست؟

در فصل چهارم کتاب نیمه تاریک وجود نویسنده پدیده فرافکنی را توضیح می‌دهد. انسان زمانی که رفتار ناآگاهانه خود را به دیگران نسبت می‌دهد و گمان می‌کند که این ویژگی فقط در شخص مقابل او وجود دارد، فرافکنی می‌کند.

در فصل پنجم این کتاب نویسنده توضیح می‌دهد که چطور هر شخص با شناختن سایه‌ها می‌تواند موفق به شناخت خود حقیقی‌اش شود. دبی فورد مفهوم مهم پذیرش را در فصل ششم کتاب نیمه تاریک وجود توضیح می‌دهد. زیرا زمانی که تمامی ویژگی‌های خود را بپذیریم دیگر نیازی به تایید دیگران نخواهیم داشت.

در فصل هفتم کتاب، دبی فورد چند راه‌کار را به مخاطب ارائه می‌دهد تا شخصیت‌های فرعی خود را شناخته و بتواند نیمه تاریک وجودش را در آغوش گیرد.

در فصل هشتم و نهم کتاب از احترام به نیروی الهی درون و شکوفایی انسان سخن گفته شده است. فصل آخر کتاب نیمه تاریک وجود، انسان را در ساختاری کامل و یکپارچه توصیف کرده و مفهوم تعهد را تفسیر می‌نماید.

دبی فورد در هر فصل داستان‌هایی از خود و اطرافیانش تعریف می‌کند و مفاهیم را به شکلی قابل‌ لمس بیان می‌نماید. علاوه بر آن تمرین‌هایی در پایان هر بخش وجود دارد که به افزایش مهارت‌های خواننده کمک خواهد کرد.

برای خرید کتاب نیمه تاریک وجود می‌توانید به لینک مربوطه مراجعه نموده و از خواندن این کتاب ارزشمند بهره‌مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
جستجو کردن