مقالات وب سایت

نقد کتاب قصه های خوب برای بچه های خوب

کتاب قصه های خوب برای بچه ها

در این نوشته قصد داریم تا به نقد کتاب قصه های خوب برای بچه های خوب بپردازیم. پس اگر شما هم به این کتاب علاقمند هستید تا انتهای مقاله با ما همراه باشید و در صورت تمایل به دانلود کتاب، به لینک کتاب قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب1 مراجعه نمایید.

همانطور که می‌دانید ادبیات فارسی ایران بسیار غنی است و همینطور نویسندگان و عارفان بزرگ با گردآوری مجموعه‌های ارزشمند میراث بزرگی را برای ما به یادگار گذاشته‌اند.

این کتاب‌ها که همواره شامل پند و اندرزهای اخلاقی و حکیمانه بوده‌اند، شاید به دلیل استفاده از کلمات دشوار برای خیلی از افراد به ویژه کودکان قابل فهم نباشد.

در همین راستا مرد بزرگی به نام مهدی آذر یزدی شروع به بازنویسی کتاب‌های کهن فارسی، عربی و هندی نمود تا این کتاب‌ها برای مطالعه عموم مناسب‌تر شوند.

درباره نویسنده: نقد کتاب قصه های خوب برای بچه های خوب

مهدی آذر یزدی متولد سال 1300 می‌باشد. این نویسنده کتاب کودک و نوجوان اهل شهر یزد بوده و وی هرگز ازدواج نکرد و همچنین به کار دولتی نیز مشغول نگردید.

وی به دلیل علاقه زیادی که به کتاب خواندن داشت تصمیم گرفت به عنوان اولین نویسنده برای کودکان و نوجوانان کتاب بنویسد. همین موضوع موجب شد تا به او عنوان «پدر ادبیات کودک و نوجوان ایران» را بدهند.

به علاوه به علت آثار ارزشمند او در حوزه کتاب کودک، روز درگذشت وی به نام روز ملی ادبیات کودک و نوجوان نام‌گذاری شده است.

مجموعه‌ی «قصه‌ های خوب برای بچه های خوب» از معروف‌ترین آثار وی است که جایزه‌ی سلطنتی کتاب سال را پیش از انقلاب دریافت نمود. همچنین سه کتاب او توسط شورای کتاب کودک به عنوان کتاب برگزیده‌ی سال انتخاب گردید.

کتاب کهن: نقد کتاب قصه های خوب برای بچه های خوب

قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب یک مجموعه هشت جلدی می‌باشد که هر جلد آن بر طبق یک کتاب کهن نوشته شده است. داستان‌های این کتاب‌ها بسیار ساده و صمیمی است و می‌تواند هر شخصی را جذب نماید.

نوشته‌های این کتاب کودکان را با لغات سخت و پیچیده درگیر نمی‌کند و فرد می‌تواند به راحتی از خواندن داستان‌های مختلف لذت ببرد.

کلیله و دمنه: نقد کتاب قصه های خوب برای بچه های خوب

در جلد اول کتاب از کلیله و دمنه داستان‌هایی انتخاب شده که این داستان‌ها از زبان حیوانات بیان می‌شود. در جلد دوم این مجموعه، قصه‌های مرزبان‌نامه که براساس کتاب کهن مرزبان‌نامه نوشته شده، به صورت داستان‌هایی روان و ساده گردآوری گردیده است.

این داستان‌ها به راحتی پیام و نکات اخلاقی را به خوانندگان خود منتقل می‌نمایند. بنابراین هر کسی با خواندن آنها می‌تواند نکته‌های مهمی از زیستن را بیاموزد.

نقد کتاب قصه های خوب برای بچه های خوب

قصه‌های سندبادنامه و قابوس‌نامه

کتاب کهن هندی سندبادنامه و قابوس‌نامه نیز به صورت داستان‌هایی شیرین و به شکل گلچین توسط نویسنده در جلد بعدی این مجموعه بازنویسی شده است. این قصه‌ها که بیشتر جنبه سرگرمی و آموزش دارند، مطالعه آنها برای تمامی سنین توصیه می‌شود.

قصه‌های مثنوی مولوی

خوشبختانه نویسنده داستان‌های آموزنده و ارزشمند مثنوی معنوی را هم در مجموعه کتاب‌های خود به صورت ساده و روان برای کودکان بازنویسی نموده است.

اگر شما هم از آن دسته والدینی هستید که به رشد و تربیت فرزندتان اهمیت می‌دهید، با در اختیار قرار دادن این کتاب به آنها می‌توانید فرزندان خود را در مسیر درستی از رشد قرار دهید.

قصه‌های قرآن

در این جلد از مجموعه، قصه‌های قرآنی به زبانی ساده و شیرین نقل شده‌اند که برای تمامی سنین نیز مناسب باشد و هر فردی از خواندن آنها لذت ببرد.

قصه‌های شیخ عطار

قصه‌های شیخ عطار توسط نویسنده از سه کتاب او بازنویسی شده و نویسنده داستان‌های این کتاب‌ها را گلچین کرده است. کودکان و نوجوانان با خواندن این کتاب می‌توانند آموزه‌های عرفانی و ارزشمند بزرگان را دریافت نمایند.

قصه‌های گلستان و ملستان

این جلد از مجموعه، برگرفته از کتاب گلستان سعدی می‌باشد. در این کتاب شما می‌توانید با زبانی صمیمی داستان‌های گلستان را بخوانید.

قصه‌های چهارده معصوم

این کتاب آخرین جلد از کتاب قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب است که داستان‌هایی از ائمه را روایت می‌نماید.

سخن پایانی

در این نوشته به نقد کتاب قصه های خوب برای بچه های خوب پرداختیم. برای دانلود کتاب قصه های خوب برای بچه های خوب شماره 1 می‌توانید بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید. همچنین توصیه می‌شود که این کتاب ارزشمند را به کودکان خود هدیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *