پـشـتـیـبانی تلفنی

09150057349

کتاب برای بهی

برای بهی

برای خواندن کتاب برای بهی باید بدانیم که به طور کلی، رمان یک اثر تخیلی در نظر گرفته می­شود که در بستر داستانی، حول محور شخصیت، ماجرا را روایت می­کند. نویسنده در رمان به دوره­‌های تاریخی، آداب و رسوم، فرهنگ و باورها، احساسات و عواطف انسانی، اوضاع سیاسی و اجتماعی پیرامون خود می­پردازد. در هیچ جای دیگری در ادبیات مکتوب، تخیل و واقعیت در کنار هم قرار ندارند، همان­طور که در رمان اتفاق می­افتد. ما انسان­‌ها ذاتا موجوداتی اجتماعی هستیم. این بدان معنی است که ما ترجیح می­دهیم با دیگران در ارتباط باشیم تا اینکه از آن­ها دور باشیم. مطالعه همچنین به طور کلی مهارت­‌ها و روابط اجتماعی ما را تقویت می­کند. اما بد نیست بدانید که خواندن رمان یا کتاب‌­هایی همچون کتاب برای بهی، هوش اجتماعی ما را بیشتر از کتاب­‌های دیگر تقویت می­کند.

کتاب برای بهی

کتاب برای بهی نوشته‌ی مژگان مظفری در موسسه فرهنگی هنری هور منتشر شده است:

پدر دلسا طی حادثه‌ای کشته می‌شود. حالا ده سال از آن زمان گذشته است و دلسا درحال حاضر یک دوقلوی دختر و پسر دارد. شوهرش فوت کرده و شرایطش با ده سال قبل بسیار متفاوت است. قاتل پدر دلسا که به سرطان پیشرفته دچار است، دلسا را سر خاک پدرش پیدا می‌کند و با پافشاری از او خواهش می‌کند که دوباره هامین را ببیند. او به دلسا می‌گوید هامین به کویر پناه برده اما هنوز از فکر تو بیرون نرفته و در و دیوار اتاقش مملو از نقاشی‌هایی است که از تو کشیده است. اگرچه که سال‌ها پیش دلسا قاتل پدرش را بخشیده بود با این حال گویا او می‌خواهد با رساندن دلسا و هامین به یکدیگر، در آخرین روزهای عمرش احساس آرامش کند.

کتاب برای بهی مناسب چه افرادی است؟

این کتاب به علاقه‌مندان به رمان‌های عاشقانۀ ایرانی پیشنهاد می‌شود.

بخشی از کتاب برای بهی

«سایه‌ای مقابل آفتابی را که به فرق سرم می­خورد قرار گرفت و من خنک شدم، سرم را بلند کردم، گویا جریان برق از من گذشت، باور نمی­کردم که خودش باشد! بدون اختیار از جایم برخاستم، چانه اش می‌لرزید همانند بدن من، ساکت نگاهم می‌کرد و من مملو از نفرت بودم، او پر از خجالت بود، اما من پر از حرف بودم، او پر از سکوت و من پر از بغض بودم، او پر از پشیمانی.

برای بهی

دستم را مشت کردم که کمتر بلرزد « باز چی می‌خوای از جونم دیگه بلایی هست که به سرم بیاری؟» رنگش پریده بود،گویا توان ایستادن نداشت، روی زانوهایش نشست، گفتم: تو تموم این سال‌ها کابوس تلخ همون روز با من همراهه، تو با زیاده‌خواهیت همه چیمو ازم گرفتی»

دستش را به طرفم دراز کرد: ” بذارحرف بزنم دلسا، منم ده ساله که روزگار خوشی ندارم” حداقل کاش منو نبخشیده بودی، کاش می‌گذاشتی اعدامم کنن، حداقل یک بار می­مردم، در این ده سال هر روزش مردم و زنده شدم، چند سال در به در دنبالت گشتم تا تونستم الان پیدات کنم.

دندان­هایم را از روی حرص بر هم ساییدم، قاتل پدرم رو به رویم ایستاده بود، گویا کسی با انبر قلبم را تکه تکه می­کرد، صدایم بلندتر شد: «ردمو گرفتی که چی؟ هست بازم بلایی که به سرم بیاری؟ دیگه چی از جونم می‌خوای ؟» او دستم را گرفت، محکم دستم را از بین دست‌های یخ زده و چروکیده‌اش بیرون کشیدم.

سخن پایانی

اگر گوشه‌­ای را در خانه یا اتاق خود به خواندن کتاب اختصاص دهید، احساس بهتری خواهید داشت. گوشه­‌ای که با صداهای مزاحم اطرافتان اذیت نشوید و نور و فضای آن را دوست داشته باشید و از همه مهم­تر، گوشی را کنار بگذارید! شاید مطالعه بهترین زمان برای خلاص شدن از شر تلفن همراه ما فقط برای چند دقیقه از روز باشد! و دلیلش این است که وقتی رمان یا داستانی را می­خوانیم، بارها و بارها انواع روابط اجتماعی را می­بینیم و با آن مواجه می­شویم. در واقع این کتاب­ها نمونه‌­های بسیار خوبی از برقراری ارتباط با سایر افراد جامعه در اختیار ما قرار می‌­دهند. مهم­تر از آن، داستان‌ها ما را در موقعیت‌هایی قرار می‌دهند که قبلاً با آن‌ها مواجه نشده‌ایم و ممکن است هرگز با آن‌ها مواجه نشویم. اما وقتی به واکنش­های شخصیت­های داستان در این موقعیت‌­ها نگاه می­کنیم، می­آموزیم که در موقعیت­‌های مشابه چه کارهایی می­توانیم انجام دهیم. کتاب برای بهی، یک الگوی ذهنی را پدیدار می­کند. و شما با دنبال کردن الگوهایی ازین دست، می­توانید در موقعیت­های مشابه، واکنش مناسب نشان دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
جستجو کردن