پـشـتـیـبانی تلفنی

09150057349

بررسی کتاب بیشعوری

درباره کتاب بیشعوری

اگر علاقمندید که درباره کتاب بیشعوری بیشتر بدانید، با ما همراه شوید. کتاب بیشعوری راهنمای عملی برای شناخت و درمان خطرناک ترین بیماری تاریخ بشر، اثری است که می توان آن را روانشناسی، خودشناسی، شخصیت، اختلالات شخصیتی و رفتارگرایی دانست. برای دانلود کتاب بیشعوری می‌توانید به لینک مربوطه مراجعه نمایید.

درباره کتاب بیشعوری

جهل خاویر کارمنت در واقع بیانگر حماقت احمقانه ای است که مردم می توانند آگاهانه با دیگران انجام دهند. خاویر کارمنته می‌گوید که بی‌هوشی یک بیماری و یک اعتیاد است، نه یک بد خلقی یا سوء استفاده. حقایق تلخ اما در عین حال واقعی را تقریباً می توان با زبان طنز گفت. بیماری ناخودآگاه مانند همه بیماری ها باید شناسایی و پیشگیری شود. هر چه یک بیماری خطرناک تر باشد، تشخیص و مقابله با آن خطرناک تر است. در پشت کتاب، متنی وجود دارد که تصویر خوبی از ناخودآگاه و ناخودآگاه ارائه می دهد. سوالاتی در این متن مطرح می شود که بدون شک اکثر ما پاسخ مثبتی به آن ها داریم:

از اینکه همسایه تان زباله هایش را در آب می ریزد عصبانی هستید؟ تا به حال برای گرفتن امضا روزها و ساعت ها در دفتری بوده اید؟ آیا رفتار رئیستان با شما توهین آمیز است؟ با شنیدن سخنان سیاستمداران می لرزید و تهمت می زنید؟

شاید برای شما هم رخ داده است!

آیا تا به حال چیزی متفاوت برای پزشک خود می خواهید؟ از تماشای برنامه های تلویزیونی عصبی هستید؟ آیا برای خفه کردن خانواده هایی که مدام در حال فضولی، نصیحت کردن و بزرگ شدن هستند، وسوسه می شوید؟ آیا از زیر در و زیر کاپوت زیاد با همکاران درگیر می شوید؟ رابطه شما با همسرتان چگونه است؟ آیا به جدایی از او فکر می کنی یا او آنقدر شیطان است که حتی جرات جدایی از او را هم نمی کنی؟ اگر علاقمند شدید تا درباره کتاب بیشعوری بیشتر بدانید، با ما همراه بمانید.

بیشعوری شاید یک “بیماری” باشد و مانند همه بیماری ها، برای پیشگیری و درمان آن باید به درستی شناخته شود. هر چه یک بیماری خطرناک تر و شایع تر باشد شناخت و مقابله با آن اهمیت بیشتری دارد، اما بیهوشی مرگبارترین عارضه در کل تاریخ بشریت است که تاکنون هیچ راه حل علمی برای آن ارائه نشده است. نادانی حماقت نیست و بیشتر احمق ها نه تنها احمق هستند، بلکه هوش و استعداد بیشتری نسبت به مردم عادی دارند.

کتاب بیشعوری

بیشعوری چیست؟

خودخواهی، فحاشی و تجاوز عمدی به حقوق دیگران که از نشانه های جهل است و بیشتر توسط کسانی صورت می گیرد که از نظر هوش، اطلاعات، موقعیت اجتماعی و سیاسی و وضعیت مالی، اگر بهتر از عموم مردم نباشد، بدتر نیستند.

نویسنده کتاب ناخودآگاه – خاویر کرمنت – نیز در مقدمه خود می نویسد:

چه ناخودآگاه باشید و چه درگیر ناخودآگاه باشید، با انتخاب این کتاب حداقل یک راهنمای خوب انتخاب کرده اید و مسیر را تغییر نداده اید. همانطور که از عنوان پیداست، این کتاب در مورد بیشعوری است. قالب اصلی کتاب طنز است و توجه به این موضوع بسیار مهم است. در این کتاب نباید به اثری برخورد کنید که از نتایج تحقیقات و نظر دانشمندان در زمینه های مختلف استفاده کرده باشد.

توضیحات نویسنده درباره کتاب بیشعوری

نویسنده در ابتدای کتاب به معرفی زندگی خود و چگونگی فهمیدن بیهوشی خود می پردازد و توضیح می دهد که چگونه رفتار خود را اصلاح کرده و اکنون می خواهد به سایر ناخودآگاهان کمک کند تا خود را اصلاح کنند. خاویر کارمنته معتقد است که شاید نتوان تعریف دقیقی از ناخودآگاه ارائه داد، اما به راحتی می توان آن را شناسایی کرد.

تجهیزات درمانی

جنبه طنز کتاب موضوعی است که خواندن آن را آسان و لذت بخش می کند. به عنوان مثال، در ابتدای هر فصل یک نقل قول وجود دارد که به طور کلی بسیار خنده دار است. نقل قول های مضحک و مبتکرانه.

نویسنده ادعا می کند که خودش قبلاً بیهوش بوده است. همانطور که این بی هوشی مشکلات زیادی برای او ایجاد کرده بود. وی بیان می کند که بالاخره توانسته خود را از این سم مهلک روانی نجات دهد و اکنون برای درمان افراد مبتلا به این بیماری آمده است. نویسنده در طول سال ها تجربه با بیماران مشابه، استراتژی های درمانی را توسعه داده است. پس از بهبودی، خاویر کارمنته شروع به درمان افراد مشابه می کند. این کتاب بیشتر نقل قولی از تجربیاتی است که او در این جلسات به دست آورده است.

کلام آخر

با مطالعه این کتاب تمامی افراد می توانند از بیشعوری که درون هر کسی است راحت شوند. اگر می خواهید درباره کتاب بیشعوری مطالعه بیشتری انجام دهید، پیشنهاد می کنم که از طریق سایت افکار مثبت نسبت به دانلود کتاب بیشعوری اقدام نمایید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
جستجو کردن