پـشـتـیـبانی تلفنی

09150057349

بیگانه

بیگانه

نویسنده کتاب بیگانه، آلبر کامو می‌باشد. کتاب بیگانه از مهم‌ترین آثار این نویسنده است که فلسفه‌ی او و نگاهش به واقعیت، در آن به روشنی جلوه‌گر شده است. کتاب بیگانه در 19 می سال 1942 توسط انتشارات گالیمور منتشر شد. بعد از انتشار این رمان همانند بسیار دیگری از آثار مهم و جان‌دار، تحلیل‌ها و نقدهای بسیاری بر آن نوشته شد. در این مقاله قصد داریم به کتاب بیگانه بپردازیم، لطفا تا انتهای این مقاه همراه ما باشید.

درباره کتاب بیگانه

کتاب بیگانه ار زبان مرسو، شخصیت اصلی روایت می‌شود. در واقع مرسو علاوه‌‌بر این که دهکده و میان مردمش غریبه است، شخصیت او برای خوانندگان هم ناشناخته می‌باشد. به طور کلی وی رویکردی صحیح و واقعی به زندگی دارد که مردم این ویژگی را بی تفاوتی می‌نامند. بهتر است بدانید که داستان در دو بخش روایت می‌شود و راوی هر دو بخش نیز مرسو می‌باشد. قسمت اول وقتی می‌باشد که او در مراسم تدفین مادرش شرکت می‌کند؛ اما هیچ احساسی تاثری از خود نشان نمی‌دهد که این رفتار او برای تمام افراد دیگر عجیب است. بخش دوم این رمان داستان ماجرای ازدواج وی با مری و حکم اعدام با التهام به کشتن یک مرد عرب می‌باشد.

خواندن کتاب بیگانه مناسب چه افرادی است؟

مطالعه کتاب بیگانه را به کسانی که به رمان‌های کوتاه، رمان‌های واقع‌گرا و عمیق علاقه‌مند هستند، پیشنهاد می‌کنیم.

بیگانه

آلبر کامو؛ نویسنده کتاب بیگانه

آلبر کامو نویسنده، فیلسوف، روزنامه‌نگار و برنده‌ی جایزه‌ی نوبل ادبی می‌باشد. وی در هفتم نوامبر سال 1913 در جزیزه‌ی کوچکی به دنیا آمد. کامو در خانواده‌ای فقیر بزرگ شد و مجبور شد از همان دوره‌ی کودکی کار نماید. این نوع زندگی با فقر و دست و پنجه نرم کردن با آن، بعدها در ذهن کامو بسیار تاثیرگذار بود. وی در آزمونی که دولت جهت پرداخت کمک‌ هزینه‌ی تحصیب دبیرستان برگزار می‌کرد، قبول شد و وارد دبیرستانی شد که در الجزایر فقط ثروتمندان از عهده‌ی مخارجش بر می‌آمدند.

بهتر است بدانید که کامو به فوتبال علاقه داشت و در قامت یک دروازه‌بان حرفه‌ای ظاهر شد. بعد از ابتلا به مریضی سل مجبور شد این ورزش را کنار بگذارد و فقط یک تماشاچی حرفه‌ای فوتبال باشد. همچنین کامو نیز در رشته‌ی فلسفه تحصیل کرد و در سال 1935 لیسانس گرفت. فراموش نکنید کع او در همین سال به جنبش ضدفاشیستی آمستردام پیوست. البته کامو در فاصله‌ی سال‌های 1942 تا 1943 سه‌گانه‌ی جاودان خود، (رمان بیگانه)، مجموعه مقالات (افسانه شریف) و نمایش‌نامه‌ی (کالیگولا) را که با عنوان سه‌گانه‌ی پوچی از آن یاد می‌شود را منتشر کرد. همچنین از دیگر آثار این نویسنده می‌توان به سقوط، طاعون، سوءتفاهم، انسان طاغی و یادداشت‌ها اشاره کرد. آلبر کامو در چهارم ژانویه 1960 در اثر تصادف رانندگی در فرانسه درگذشت.

چرا خواندن کتاب و مطالعه مهم است؟

کتاب بیگانه از مهم‌ترین رمان‌های قرن بیستم می‌باشد. در واقع اثری بسیار پرتوان است که منتقدان آن را از جنبه‌های مختلف بررسی و ستوده‌اند. ابسوردیسم ویژه‌ی کامو را می‌توان از بین کلمات این داستان درک کرد و مدت‌ها به آن فکر کرد. این رمان کوتاه بی‌شک ارزش چندین بار خواندن را دارد.

بیگانه را چه کسانی به فارسی ترجمه کرده‌اند؟

نام‌های بزرگی مانند جلال‌آل احمد، لیلی گلستان و خشایار دیهیمی کتاب بیگانه را ترجمه کرده‌اند. معرفی بهترین ترجمه این کتاب کار سختی می‌باشد؛ جایگاه ادبی مترجمان این کتاب، گویای دلیل این سختی می‌باشد.

فهرسات مطالب کتاب

  • درباره (آلبر کامو)
  • توضیح (بیگانه)
  • بخش اول
  • بخش دوم

قسمت‌هایی از کتاب بیگانه

هیچ چیز اهمیت نداشت و من به خوبی می‌دانستم چرا، او هم می‌دانست چرا. در کل این زندگی پوچی که گذرانده بودم، از آن ته‌ته آینده‌ام، از آن سر سال‌هایی که هنوز نیامده بودند، همیشه یک نفس تیره به طرفم می‌آمد، نفس تیره‌ای که سر راهش هر چیزی را که آن وقت به من وعده می‌دادند بی‌تفاوت می‌کرد، در واقع وعده‌هایی برای سال‌هایی که هیچ واقعی‌تر از سال‌هایی نبودند که همین حالا زندگی‌شان می‌کردم. مرگ آدم‌های دیگر یا محبت مادر چه اهمیتی برای من داشت؛ خدای او، زندگی‌هایی که آدم‌ها انتخاب می‌کنند، یا سرنوشتی که برای خودشان رقم می‌زنند چه اهمیتی برای من داشت و …

سخن پایانی

برای دریافت کتاب بیگانه می‌توانید از طریق همین سایت اقدام فرمایید. از این رو از شما تشکر می‌کنیم که تا انتهای مقاله همراه ما بودید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
جستجو کردن