پـشـتـیـبانی تلفنی

09150057349

خلاصه کتاب کیمیاگر

خلاصه کتاب کیمیاگر

رمان کیمیاگر اثر مشهور و برجسته پائولو کوئیلو است که تاکنون به بیشتر از 50 زبان ترجمه شده و بیش از 65 میلیون نسخه از این کتاب فروش رفته است. به همین دلیل در این نوشته می‌خواهیم خلاصه کتاب کیمیاگر را ارائه نماییم. کتاب کیمیاگر دارای محبوبیت زیادی بین مردم ایران است و ترجمه‌های مختلفی از آن نیز روانه بازار شده است. یکی از بهترین ترجمه‌های این کتاب، ترجمه آرش حجازی می‌باشد. این رمان داستان زندگی پسری به نام سانتیاگو را روایت می‌کند.

معرفی و خلاصه کتاب کیمیاگر

سانتیاگو شخصیت اصلی کتاب کیمیاگر، فردی است که تمام زندگی‌اش را در کنار گوسفندانش سفر کرده است. او که تا سن 16 سالگی در صومعه آموزش می‌دید قرار بود کشیش شود. اما او از بچگی آرزوی دیدن دنیا را داشت. او می‌خواست کائنات را کشف کند و خدا را بشناسد. در نهایت او تصمیم می‌گیرد تا کشیش شدن را رها کند و با خریدن چند گوسفند به همه جا سفر نماید. سانتیاگو از زندگی خودش راضی بود تا اینکه دو بار پشت سر هم خوابی تکراری می‌بیند و ذهنش به شدت مشغول این خواب می‌شود. به دنبال این خواب او یک پیرزن را پیدا می‌کند تا در تعبیر خوابش به او کمک کند. این پیرزن کولی خواب سانتیاگو را تعبیر می‌نماید، اما سانتیاگو به او توجه خاصی نشان نمی‌دهد و به زندگی عادی خود ادامه می‌دهد. تا اینکه بر طبق یک سری اتفاقات پیرمردی را می‌بیند که زندگی او را برای همیشه تغییر می‌دهد.

خلاصه کتاب کیمیاگر

خلاصه کتاب کیمیاگر؛ ملاقات با پیرمرد

در خلاصه کتاب کیمیاگر، سانتیاگو با پیرمردی آشنا شد و حرف‌های این پیرمرد سانیتاگو را تکان می‌دهد و او تصمیم می‌گیرد تا به دنبال رویای شخصی‌اش برود.

رویای شخصی همان چیزی است که هر کسی تمایل دارد تا در دوران زندگی‌اش آن را انجام دهد. بعد از ملاقات با پیرمرد و چند اتفاق دیگر، سانتیاگو تصمیم می‌گیرد به سمت اهرام مصر حرکت کند و گنج‌اش را پیدا نماید. در این راه او با اتفاقات زیادی برخورد می‌کند و با نشانه‌های زیادی آشنا می‌شود.

درباره کتاب کیمیاگر

افراد بسیار زیادی با رمان کیمیاگر آشنا هستند و عده زیادی هم این کتاب را یکی از بهترین رمان‌هایی می‌دانند که تاکنون خوانده‌اند.کتاب کیمیاگر به نشانه‌هایی که جهان هستی در اختیار افراد قرار می‌دهد تا از آن طریق مسیر را به آن‌ها نشان دهد و انسان‌ها را راهنمایی کند، صحبت می‌کند. این رمان بی‌نظیر برای تمامی سنین مناسب است و هر فردی براساس آگاهی خود می‌تواند رازهای زیادی را از این کتاب کشف نماید. هر فردی برای کاری خاص به این دنیا می‌آید و در صورتی که موفق به انجام آن شود به سعادت رسیده است. پس ما انسان‌ها باید از طریق دریافت نشانه‌ها مسیر اصلی زندگی خود را پیدا کرده و وارد حاشیه‌ها نشویم.

درباره نویسنده کتاب کیمیاگر

پائولو کوئیلو نویسنده کتاب کیمیاگر توانسته نکات زیادی را در کتاب خود عنوان کند. این کتاب که در سال 1988 نوشته شد و به زبان فرانسوی ترجمه گردید. این نویسنده برزیلی در ریو دو ژانیرو متولد شد و پس از بیداری معنوی این کتاب را منتشر کرد. پیام کتاب کیمیاگر به صورت جذابی روایت می‌شود و مانند سایر کتاب‌های انگیزشی کلیشه‌ای و بی‌روح نیست. کوئیلو چیزی نزدیک به پنجاه قرارداد برای ترجمه‌های این کتاب به زبان‌های مختلف امضا کرده است. نخستین کتاب این پائولو در سال 1982 تحت عنوان اسناد بایگانی جهنم منتشر گردید و توانست موفقیت زیادی کسب کند. در سال 1994 بزرگترین موسسه انتشاراتی در آمریکا تصمیم به چاپ کتاب کیمیاگر گرفت و بعد کتاب کیمیاگر به نخستین کتاب پرفروش برزیلی تبدیل شد. خلاصه کتاب کیمیاگر می‌تواند هر فردی را جذب نماید.

خلاصه کتاب کیمیاگر

پائولو کوئیلو از نویسنده‌هایی است که می‌تواند تاثیر عمیقی روی مخاطب خودش بگذارد و انسان را به تفکر باز دارد. کیمیاگر کتاب مورد علاقه افراد زیادی است.

کلام پایانی

در این نوشته به خلاصه کتاب کیمیاگر پرداختیم. این کتاب توانست در مدت زمان کوتاهی طرفداران زیادی پیدا کند. برای سفارش این کتاب بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
جستجو کردن