پـشـتـیـبانی تلفنی

09150057349

معرفی کتاب چرا آدم های خوب کارهای بد می کنند اثر دبی فورد

درباره کتاب چرا آدم های خوب کارهای بد می کنند

اگر تا به حال درباره کتاب چرا آدم‌های کارهای خوب بد می‌ کنند، چیزی نمی دانید، پس با ما همراه شوید.

” چرا آدم های خوب کارهای بد می کنند؟” کتابی مهم برای درک کامل وضعیت انسان است. «دبی فورد» نشان می دهد که آنچه باعث خرابکاری در روابط، مالی، خانواده و شغل ما می شود، ریشه در برنامه های ناشناخته و ناخودآگاه ما دارد. این برنامه نویسی منجر به یک باور ناسالم در مورد جنبه های تاریک ما می گردد. یعنی همان درد و شرمی که احساس می کنیم باعث شده است که غذا، الکل، روابط، مواد، هیجانات، شایعات و… را راه هایی برای منحرف کردن حواس خود از دیدن چیزهایی که غیر قابل قبول و ناخوشایند می دانند، در نظر بگیریم.

چرا آدم های خوب کارهای بد می کنند؟

خیلی وقت ها پیش می آید که آدم های خوبی را در اطراف خود می بینیم که کارهای بد انجام می دهند! کارمند محترمی که سال ها مسیر مستقیم از منزل تا محل کار را طی می کرد و سپس در سال آخر کارش به جرم اختلاس دستگیر شد. خانم خوبی که ده سال با شوهرش زندگی کرده و برای سه فرزندش مادر مهربانی است و در اوایل میانسالی خبر خیانت او را می شنوید.

درباره کتاب چرا آدم های خوب کارهای بد می کنند؟

در حالی که ما آنقدر فرشته ‌وار زندگی می‌کنیم، بخش‌هایی از ما هستند که شبیه شیاطین هستند که ما را می‌خندانند و در یک سوال فوری همه چیزهایی را که روزها با گریه بر سر معشوقه‌ مان می‌کوشیم بسازیم، تسلیم یک وسوسه می‌شویم. دبی فورد معتقد است که ما باید درک کنیم که انسان مجموع اضداد، مجموع خوب یا بد، نور و تاریکی، ضعف و قدرت، استعداد و حماقت است و اینکه همه انسان‌ها به طور بالقوه دارای همه ویژگی‌های و خوب و بد هستند. تو می توانی تصور کنی؛ یک روند رو به رشد در فرد آغاز خواهد شد. ما هر ویژگی را در دیگران می بینیم؛ از قتل و تجاوز گرفته تا اهدا به یک موسسه خیریه. وضعیت انسان همیشه در یکی از این دو قطب است.

دوگانگی انسان با خود

این دوگانگی همیشه با انسان خواهد بود. انکار آن انکار کمال و خود واقعی ماست. درک این واقعیت که شما هر چقدر هم که خوب باشید، ما ظرفیت انجام زشت ترین کارها و مخرب ترین رفتارها را داریم، تلاش فکری و معنوی زیادی می طلبد. تنبلی ذهنی باعث می شود که در مورد خود خوب فکر کنیم و همه بدی ها را متوجه دیگران کنیم.

نکته مهم کتاب!

یکی از نکات مهمی که در این کتاب به آن پرداخته شده این است که آنچه واقعاً بیرون از ما می گذرد و ما را مجبور به قضاوت می کند، نقطه سرکوب درونی ماست. جنگی از درون که ظاهرش ما را عصبانی و ناراحت می کند. لحظه ای که به یک زن نگاه می کنیم و از خیانت او پشیمان می شویم، در واقع همان قسمت خود را می کوبیم. برای اینکه بیشتر درباره کتاب چرا آدم‌های کارهای خوب بد می‌ کنند بدانید، همین حالا این کتاب را از سایت افکار مثبت تهیه کنید.

اما چه چیزی در ما وجود دارد که می تواند همه چیز را در یک لحظه خراب کند؟

هر انسانی نیمه تاریک و ناشناخته ای دارد. نیمه ای که فقط یک نفر می تواند آن را درک کند. به همین دلیل است که ما خیانت، گرفتن پولی که به شما تعلق ندارد، دروغ و این قبیل خصلت ها را تشخیص می دهیم؛ اما قسمت تاریک آن اغلب ناشناخته و ناشناخته باقی می ماند. ما اغلب این تمایلات را پشت شرم و انکار پنهان می کنیم تا کسی نبیند. حتی ما فراموش می کنیم که قسمت تاریک خود را کجا پنهان کرده ایم و بعد چه اتفاقی می افتد؟ اگر می خواهید درباره کتاب چرا آدم‌های کارهای خوب بد می‌ کنند و تمرینات این اثر بیشتر بدانید، پس حتما این کتاب دبی فورد را مطالعه کنید.

دبی فورد می گوید که در چنین محیط تاریکی، وجود ما با انکار قوی تر می شود و مانند خوشه های نامرئی، کنترل زمان و زندگی ما را به دست می گیرد.

کلام آخر

شما با مطالعه این اثر که درباره کتاب چرا آدم های خوب کارهای بد می کنند، است، می توانید به ژرفی عمیق در تاریکی های درونتان برسید و بتوانید با غلبه کردن بر آن ها، زندگی خودتان را دگرگون کنید. برای دانلود کتاب به فروشگاه اینترنتی افکار مثبت مراجعه نمایید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
جستجو کردن