پـشـتـیـبانی تلفنی

09150057349

درمورد کتاب نیمه تاریک وجود

درباره نیمه تاریک وجود

اگر می خواهید درمورد کتاب نیمه تاریک وجود بیشتر بدانید، با ما همراه شوید. نیمۀ تاریک وجود از قسمتی از وجود شما حرف می زند که به روی آن چشم بسته و نادیده‌اش گرفته‌اید؛ بخشی از خود شما که بدون پذیرش آن هیچوقت کامل نخواهید شد و به یک پارچگی دست نخواهید یافت. دبی فورد در این اثر فوق العاده به شما یادآور می ‌شود که هر یک از ویژگی‌های انسانی همچون موهبتی خداداد می باشند که کاربرد و نقشی خاص در ابراز خویشتن حقیقی ما دارند. از این رو تقسیم‌بندی آن‌ها به خوب و بد از دیدگاه تنگ و بستۀ ما سرچشمه می ‌گیرد و تنها به محدودیت‌مان در هماهنگی با جریان سرشار و پرتکاپوی هستی می ‌انجامد. برای خرید کتاب نیمه تاریک وجود می‌توانید به لینک مربوطه مراجعه نمایید.

درمورد کتاب نیمه تاریک وجود: بررسی کتاب

وی با شرح نمونه ‌هایی زنده، شفاف و تکان ‌دهنده از تجارب خودش و مراجعه ‌کنندگان، چشم‌ ها را به بی‌ کرانگی وجود انسانی باز می کند و اثبات می ‌کند که همان بخش‌های مطرود وجودمان گنج‌ هایی مدفون در تاریکی هستند که چنان چه آن‌ها را بجوییم و بیابیم، می‌توانیم از دایره سرگشتگی تکرار شکست ‌ها، نا امیدی ‌ها و درجا زدن ها در زندگی خود فراتر رویم و آن گونه که شایسته هستیم، زندگی نماییم.

کتاب نیمه تاریک وجود چه کمکی می کند؟

این کتاب، چگونگی قرار گرفتن در جایگاه دیگران و نرمش ‌پذیری در برابر رفتارها و واکنش‌ های آن‌ ها را در وضعیت‌ های گوناگون به ما می ‌آموزد؛ به گونه ‌ای که درک کنیم و بدانیم شاید اگر ما به جای آن‌ ها بودیم، در شرایطی یکسان، برخوردی همسان داشتیم. تمرین ‌ها و پرسش‌ های پایانی هر فصلش به درستی نمایشگر آن است که آموزه ‌های صرف نمی‌تواند موجب دگرگونی بنیادین در رفتارهای عادتی ما باشد و با اجرای دقیق آن‌ها است که می‌ توان در قفل‌ شده ی نهانخانه درون را گشود و مواهب نهفته آن را در آغوش گرفت و در زندگی خود جاری نمود.

درمورد کتاب نیمه تاریک وجود

درباره دبی فورد

دبی فورد در زمینه روانشناسی و معنویت فعالیت های زیادی در زمینه ادبیات، تدریس، سخنرانی و برگزاری کارگاه های آموزشی انجام داد. اولین کتاب های او با نام «سمت تاریک هستی» «جدایی معنوی» و «راز سایه» درباره خرد و آگاهی از درون و روحیات انسان است. فورد «سمت تاریک هستی» را در سال 1998 نوشت که به روانشناسی مدرن با راه حل های معنوی می پردازد. این کتاب توسط نیویورک تایمز منتشر شده است. در سال 2000، اپرا وینفری، تهیه کننده و مجری سرشناس آمریکایی، در برنامه تلویزیونی خود به نقد و بررسی کتاب وجود نیمه تاریک پرداخت. اندکی بعد، این اثر از فهرست پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز فرار کرد. فورد در کتاب خود راه حل هایی را برای به دست آوردن خودآگاهی با لحنی روان و جذاب ارائه می دهد.

از دیگر آثار دبی فورد می توان به «در سایه سایه»، «چرا افراد خوب کارهای بد می کنند» و «طلاق معنوی» اشاره کرد. فورد پس از 12 سال مبارزه با سرطان در سال 2013 در سن 57 سالگی درگذشت.

در بخشی از کتاب نیمه تاریک می خوانیم:

  • بسیاری از ما در مورد ترسیم تصویری از خود، نگرش آرامی داریم. این تلاشی است که یک عمر طول می کشد و چیزی است که حداقل نیازمند در آغوش گرفتن و در آغوش گرفتن کل وجودمان است.
  • درک موهبت های حتی منفورترین صفات ما یک فرآیند خلاقانه است که نیازمند تمایلات عمیق برای شنیدن و یادگیری، تمایل به کنار گذاشتن عقاید و باورهای از پیش تعیین شده و تمایل به “احساس بهتر” است.
  • خود واقعی پیش داوری نمی کند. تنها نفس است که تحت تأثیر ترس و برای محافظت از ما پیش داوری می کند. با کمال تعجب، این حفاظت ما را از خودشناسی دور می کند. ما باید آماده باشیم که هر چیزی که ما را می ترساند دوست داشته باشیم.
  • «عصر معجزه» می گوید: «شکایت های من نور جهان را مبهم می کند». شما باید آرام باشید، شجاع باشید و به ندای درونی خود گوش دهید تا از خودخواهی و حمایت های آن عبور کنید.
  • هزاران چهره در پشت نقاب های اجتماعی ما پنهان شده است. هر چهره شخصیت خاص خود را دارد و هر شخصیت ویژگی های خاص خود را دارد. با درگیر شدن در گفتگوی درونی با این شخصیت های فرعی، تعصبات و تعصبات خودخواهانه خود را به جواهراتی گرانبها تبدیل می کنید.
  • همانطور که پیام های هر جنبه از سایه خود را می پذیرید، به تدریج قدرتی را که به دیگران بخشیده اید دوباره به دست می آورید و با وجود اصلی خود پیوندی مبتنی بر اعتماد برقرار می کنید.

کلام آخر

برای خرید کتاب نیمه تاریک وجود می توانید به لینک مربوطه مراجعه کنید. این کتاب به شما آموزش می دهد که چگونه می توانید قسمت های تاریک وجودتان را تغییر دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
جستجو کردن