پـشـتـیـبانی تلفنی

09150057349

بررسی دانلود کتاب جز از کل

دانلود کتاب جز از کل

جز از کل یک ادعای پر سر و صدا از جهان مدرن و آداب و رسوم آن است. برای دانلود کتاب جزء از کل ابتد با این اثر گرانبها آشنا شویم. جز از کل یک کیفرخواست پر سر و صدا از جهان مدرن و آداب و رسوم آن اولین نمایش حماسی استیو تولتز با استعداد است.

درباره نویسنده

استیو تولتز، نویسنده‌ی استرالیایی متولد ۱۹۷۲ از شهر سیدنی، اولین رمانش یعنی جز از کل، را در سال ۲۰۰۸ منتشر نمود. این کتاب با استقبال زیادی روبه‌رو شد و به فهرست نامزدهای نهایی جایزه‌ی “گبوکر” راه پیدا کرد که برای کمتر نویسنده‌ای پیش می‌آید. او کتاب جز از کل را در 5 سال نوشت. قبل از آن مشاغلی مثل عکاسی، فروشندگی تلفنی، نگهبانی، کارآگاه خصوصی، معلم زبان و فیلم‌نامه‌نویسی داشت.

او در مصاحبه ای صحبت کرد

خودش در مصاحبه‌ای گفته: «آرزوی من هیچوت نویسنده شدن نبود، ولی همیشه می‌نوشتم. در کودکی و نوجوانی داستان کوتاه و شعر می‌نوشتم و رمان‌هایی را شروع می‌کردم که بعد از 2.5 فصل، دیگر دوست نداشتم آن را تمام کنم. بعد از دانشگاه باز به نوشتن رو آوردم. درآمدم خیلی کم و مختصر بود و فقط دلم می خواست با شرکت در مسابقات داستان‌نویسی و فیلم‌نامه‌نویسی پولی به دست بیاورم تا بتوانم زندگی‌ کنم که البته هیچ فایده‌ای نداشت. زمانی که مداوم شغل عوض می‌کردم و از نردبان ترقی هر کدام از مشاغل پایین می‌رفتم، برایم روشن شد هیچ در کاری جز نویسندگی هنر ندارم. رمان‌نویسی تنها قدم منطقی بود که می‌توانستم بردارم. فکر می‌کردم 1 سال طول می‌کشد، ولی 5  سال طول کشید ».

دانلود کتاب جز از کل

جز از کل کتابی است که هیچ وصفی، حتی حرف‌های نویسنده‌اش، نمی‌تواند حق مطلب را ادا نماید. این مقدمه‌ی مختصر را هم فقط برای این نوشتم که خواننده با نویسنده آشنایی مختصری پیدا کند. خواندن جز از کل تجربه‌ای غریب و منحصر ‌‌به ‌فرد است. در هر ورقش جمله‌ای وجود دارد که می‌توانید نقل کنید. کاوشیست ژرف در اعماق روح انسان و ماهیت تمدن. سفر در دنیایی می باشد که نمونه‌اش را کمتر دیده‌اید. رمانی عمیق، پرماجرا و فلسفی که مدت ‌ها اسیرتان می‌کند.

اثر گران بها، کتاب جز از کل

جز از کل از نادر کتاب‌های حجیمی است که به نهایت ارزش خواندن دارند… داستان در میانه‌ی شورشی در زندان آغاز و در یک هواپیما تمام می‌شود و حتی یک صحنه‌ی فراموش‌شدنی در این بین مشاهده نمی کنی. کمدی جذاب و سیاه که هیچ چاره‌ای جز پا گذاشتن به دنیای یخ‌ کرده اش ندارید.

دانلود کتاب جز از کل

با دانلود کتاب جز از کل یک شاهکار ادبی را بخوانید

یکی از بهترین کتاب‌هایی که در زندگی‌ام خوانده‌ام. شما تمام عمرتان فرصت دارید که رمان اول‌تان را بنویسید ولی خدای من، «جز از کل» کاری کرده که بیشتر نویسنده‌ها تا پایان عمرشان هم قادر به انجامش نیستند… اکتشافی بی‌اندازه اعتیاد آور در اعماق روح انسان و شاید یکی از طنزآمیزترین و درخشان‌ترین رمان‌های پست‌ مدرنی که وجود دارد.

خلاصه داستان کتاب

نتیجه داستانی خشن و فریبنده است که حتی در ناقصی هایش مجذوب کننده است. سبک نویسندگی بیش از حد تولتز به خاطر کمدی بی وقفه و استعاره های سرکشش، مانند صدای خواننده ای «مثل احساس لغزش تلخ» یا مردی که «چشیدن طعم فروپاشی ذهن خود را چشیده بود، طعمی که هنوز نچشیده بود، ارزشش را دارد. دهانش را رها کرد.» او داستان ها را در داستان ها می کارد، فقط به این دلیل که می تواند. مورد علاقه من یک ارسال کوچک سمی از نوشتن و انتشار است که شامل نویسندگان ناشناسی است که “ترس و استیصال را نشأت می‌دهند و چنان گرسنه به نظر می‌رسند که حقوق فرزندانشان را برای یک لوزی، حرامزاده‌های بیچاره امضا می‌کردند.”

تجزیه و تحلیل کتاب جز از کل

داستان زندگی مارتین قبل از تولد جاسپر در یک سوم اول کتاب غالب است که با انرژی ترقه ای به جلو می تازد. سپس جاسپر داستان را پس می گیرد و سرعت آن به یورتمه می رسد. قوس روایت قوی به قسمت‌هایی که به هم مرتبط هستند تبدیل می‌شود. شخصیتی صرفاً روی صحنه آورده می شود تا بتواند بمیرد و جاسپر را به خودآگاهی غمگین وادار کند، با این حال دستگاه شکست می خورد زیرا تولتز هرگز به خوانندگانش فرصتی برای همدردی با پسر محکوم به فنا نمی دهد.

کلام آخر

با دانلود کتاب جزء از کل شما می توانید پا به دنیای دیگری بگذارید و با شخصیت ها و داستان طنز و آموزنده آن آشنا شوید. می توانید این کتاب ارزشمند را از سایت افکار مثبت دانلود کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
جستجو کردن