پـشـتـیـبانی تلفنی

09150057349

بهترین کتاب مناسب دختر نوجوان چه کتابی است؟

در این مقاله قصد داریم شما را با تعدادی کتاب مناسب دختر نوجوان آشنا سازیم. بسیاری از ما هنگامی که قصد هدیه دادن به دختری نوجوان را داریم، نمی‌دانیم چه کتابی برای او مناسب است؟ در ادامه با ما همراه باشید تا نکاتی را در این خصوص به شما یادآوری کنیم و به معرفی چند کتاب پرفروش در این زمینه بپردازیم.

بهترین کتاب مناسب دختر نوجوان چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

اگر که دختری نوجوان در اطرافیانمان هست و قصد خرید کتاب به عنوان هدیه برای او را داریم، بهتر است قبل از خرید، نکاتی را مد نظر قرار دهیم.

مهم‌تر از همه، ژانر انتخابی است. ژانر انتخاب شده نباید بسیار غمگین و محتوای کتاب نباید ناامید‌کننده باشد. این روزها دخترانمان بیشتر از هر چیزی، به امید و انگیزه برای ادامه دادن و رسیدن به آرزوهایشان نیاز دارند، پس بهتر است که این را به عنوان یک اصل یا پیش‌فرض در نظر داشته باشیم.

مورد بعدی که باید به آن توجه شود، سلیقه‌ی خود خواننده است. اگر از قبل بدانیم که  خواننده کتاب از چه سبکی بیشتر لذت می‌برد کار را برایمان بسیار راحت‌تر می‌کند. از ژانرهای مرسوم و مورد علاقه بین دختران نوجوان می‌توان به راز آلود، علمی-تخیلی، درام، افسانه‌ای-اسطوره‌ای، رمان طنز، زندگی‌نامه، سفرنامه و … اشاره داشت.

 نکته‌ی بعدی، انگزیشی بودن و سرگرم‌کننده بودن آن است. برای سنین حساس نوجوانی، بهتر است کتاب‌هایی که خوانده می‌شود، انگیزه‌بخش و امید‌ دهنده باشند. سرگرم‌کننده بودن از دیگر ویژگی‌های مهم کتاب برای این رده سنی است. این روزها عموم نوجوان‌ها سخت درگیر درس خواندن و گذران امتحانات مدارس می‌باشند. سختی امتحانات و شیوه درس خواندن برای کتب درسی، می‌تواند باعث شود تا نوجوانان از کتاب خواندن دل‌زده شوند. ما به عنوان بزرگسالانی آگاه، موظف هستیم فضای مناسبی را برای این قشر فراهم آوریم تا قشر کودک و‌ نوجوان بتواند ارتباط بهتری با کتاب‌خوانی برقرار کند و زمینه‌ساز رشد خود و جامعه خود شوند.

کتاب مناسب دختر نوجوان

سه کتاب مناسب دختر نوجوان که بسیار پر فروشند

حال که از اهمیت بیانی شیوا و گیرا، داستان سرایی لذت بخش و انگیزه‌بخش بودن کتاب‌ها آگاهی لازم را پیدا کردیم، وقت آن رسیده تا  به معرفی چند نمونه از این دست کتاب‌ها بپردازیم.

۱- مردی به نام اوه؛ این کتاب داستان زندگی پیرمردی ملول و تنها را روایت می‌کند که با ورود همسایگان جدیدش، رنگ و بوی زندگی او نیز تغییر می‌کند. این کتاب را برای شروع کتاب‌خوانی به شما پیشنهاد می‌کنیم.

۲- آنه شرلی؛ دختری نوجوان که به تازگی از زندگی در یتیم‌خانه جدا شده و توسط خواهر و برادری به سرپرستی گرفته شده است. کتاب، گذران زندگی و فراز و نشیب روزها و شب‌های این دختر پر شور و نشاط را روایت می‌کند.

۳- من ملاله هستم؛ “بیایید قلم‌ها و کتاب‌هایمان را در دست بگیریم چرا که تنها اسلحه قدرتمند ما هستند. یک کودک، یک معلم، یک کتاب و یک قلم می‌تواند دنیا را دگرگون سازد.”

 از پاراگراف بالا درمی‌یابیم که درون‌مایه اتو بیوگرافی “ملاله حسین زی”، حول چه محوری در گردش است.

سخن پایانی

در این مقاله دریافتیم که کتاب مناسب دختر نوجوان چه ویژگی‌هایی باید داشته‌باشد و در ادامه به معرفی سه کتاب پرفروش در این زمینه پرداختیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
جستجو کردن