پـشـتـیـبانی تلفنی

09150057349

کتابی شبیه ملت عشق

کتابی شبیه ملت عشق

الیف شافاک، نویسنده ترکیه‌ای، با رمان‌هایی که به نگارش درآورده، عمیق‌ترین لایه‌های احساسات مخاطبش را لمس می‌کند. ملت عشق نیز یکی از تجربه‌های شگفت‌انگیز این نویسنده در نوشتن کتاب بود که در‌ مدت زمان کوتاهی به شهرت رسید و طیف متنوع و گسترده‌ای از مخاطبان را جذب خود نمود. افرادی که به رمان‌های عاشقانه علاقه زیادی دارند و کسانی که علاقه‌مند به مطالعه ادبیات داستانی ـ تاریخی هستند، از مطالعه این کتاب لذت می‌برند. اگر این نوشته الیف شاکاف را مطالعه کرده‌اید و به‌دنبال کتابی شبیه ملت عشق می‌گردید، در این مطلب به معرفی کتاب‌هایی می‌پردازیم که همان احساس خواندن ملت عشق را در مخاطب زنده می‌کنند.

کتابی شبیه ملت عشق

«بر باد رفته» کتابی شبیه ملت عشق

داستان‌های عاشقانه بسیاری در جهان وجود دارند اما اگر کتابی شبیه ملت عشق را دوست دارید؛ هیچ انتخابی مناسب‌تر از رمان بر باد رفته نیست. این رمان نوشته «مارگریت میچل» یکی از مشهور‌ترین داستان‌های عاشقانه دنیا نزد مردم آمریکا محسوب می‌شود و از برجسته‌ترین آثار ادبیات آمریکا و دنیا به شمار می‌رود که مضامینی چون عشق، امید، اهمیت خانواده و مرگ، از جمله عناصر تشکیل دهنده این رمان هستند. از این کتاب یک اقتباس سینمایی با نامی مشابه هم تولید شده است که ۱۰جایزۀ اسکار را از آن خود کرده و به یکی از پرطرفدارترین فیلم‌های سینمایی تاریخ سینما بدل شده است.

الف اثر پائولو کوئیلو

پائولو کوئیلو نویسنده کتاب الف از نامدارترین افراد فعال در این عرصه می‌باشد و هر فرد کتاب‌خوانی حداقل یکبار نام او به گوشش خورده است. او در این کتاب سفری شگفت‌انگیز را روایت می‌کند که داستانی با فضای رمزآلود و احساسی دارد و تجربه سفر طولانی این نویسنده به روسیه با طولانی‌ترین خط آهن دنیا (سیبری) می‌باشد.

او در این سفر با شخصی به ‌نام هلال آشنا می‌شود و گفت‌وگوی جذابی میان آن‌ها شکل می‌گیرد که کوئیلو را به سمت گذشته‌ای رمزآلود می‌کشاند و او با اشتیاق فراوانی شروع به کشف‌ چیزهای جدید می‌کند. درنهایت نیز آنچه را در پایان به دست می‌آورد، می‌نویسد و کتاب زیبای الف خلق می‌شود.

الف کتابی شبیه کتاب ملت عشق می‌باشد و حس آن را در ذهن خواننده تداعی خواهد کرد و این کتاب را کوئیلو پیش از کتاب «دست‌نوشته‌های آکرا» نوشته است.

بلندی‌های بادگیر اثر امیلی برونته کتابی شبیه ملت عشق

اگر کتاب ملت عشق را به عنوان مشهورترین رمان عاشقانه ترکیه بشناسیم، کتاب بلندی‌های بادگیر هم جزو مشهورترین رمان‌های عاشقانه انگلستان محسوب می‌شود. کتاب بلندی‌های بادگیر یک نوشته کلاسیک عاشقانه برجسته و تنها رمان خلق شده از شاعر و نویسنده بریتانیایی، «امیلی برونته» می‌باشد که در سال ۱۸۴۷ منتشر شده است.

بلندی‌های بادگیر ماجرای عشق پرشور دختری به نام «کاترین» و پسر یتیمی به نام «هیثکلیف» و ناکامی‌های آن دو در این مسیر می‌باشد. این داستان از زبان زن خدمتکار برای مستاجر جدید خانۀ هیثکلیف، «لاک وود» می‌باشد که لاک وود از خدمتکارش «نلی» درخواست می‌کند که داستان «هیثکلیف» و ساکنان عجیب و غریبش را برای او تعریف کند. نلی نیز رضایت می‌دهد و لاک وود خاطرات او را در دفتری می‌نویسد که این خاطرات قسمت اصلی کتاب را تشکیل می‌دهند.

اما نکته قابل توجه این است که بخش اصلی این رمان روایت عاشقانه آن نیست، بلکه محتوا و درونمایه روانشناختی و جامعه شناختی آن می‌باشد که به شکل هنرمندانه و ظریفی، به بیشتر آسیب‌های روانی در دوران کودکی و تأثیری که بر بزرگسالی می‌گذارد، اشاره دارد.

کتابی شبیه ملت عشق

۱۱ دقیقه کتابی شبیه ملت عشق

این نوشته سرشار از انگیزه، امید و زندگیِ پرنشاط است که با خواندنش به آن‌ها می‌رسید. در این کتاب هم عشق در روح کلام پائولو کوئیلو پنهان شده و خود را با «یازده دقیقه» به خواننده نزدیک می‌کند.

این کتاب شرح زندگی زنی اهل برزیل است که شرایط زندگی او را به سمت مهاجرت می‌برد. این زن به سوئیس می‌رود و در آنجا شرایط به گونه‌ای پیش می‌رود که به روسپی‌گری می‌پردازد و زندگی روزمره خود را با خاطرات خوب، بد، تلخ و گاهی ترسناک و یادداشت آن در دفترچه می‌گذراند که کتاب با توجه به همین نوشته‌ها پیش می‌رود. این نوشته نیز کتابی شبیه ملت عشق است که در صورت علاقه به ملت عشق از یازده دقیقه نیز خوشتان می‌آید.

سخن پایانی

در دنیای پر از آشوب، شتابزده و سخت امروزی که انسان‌ فرصت کمتری برای پرورش روح خود دارد، خواندن برخی از کتاب‌ها می‌تواند یک پناهگاه بسیار امن و تکیه‌گاه آرامی باشد. کتاب‌هایی مانند“ملت عشق” از این دسته‌ نوشته‌ها هستند که روح شما را سرشار از حس زندگی می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
جستجو کردن