مقالات وب سایت

نگاهی به خلاصه کتاب جادوی فکر بزرگ

خلاصه جادوی فکر بزرگ

کتاب جادوی فکر بزرگ یک اثر کلاسیک و تمام‌نشدنی است که به میلیون‌ها آدم در سراسر دنیا کمک کرده تا به اهداف و رویاهای خود برسند. این کتاب نوشته شده توسط دیوید شوارتز برای افرادی که در پی حداکثر استفاده از پتانسیل و استعداد خود هستند، یکی از مهمترین گزینه‌ها برای مطالعه محسوب می‌شود. از زمان تالیف این کتاب تاکنون بیشتر از ۶ میلیون نسخه چاپی آن به فروش رفته است و به بیش از ۲۰ زبان زنده دنیا ترجمه شده است. جادوی فکر بزرگ توسط شخصیت‌های موفقی نظیر بیل گیتس، وارن بافت و تونی رابینز خوانده و تحسین شده. بنابراین برای آشنایی، پرداختن به خلاصه کتاب جادوی فکر بزرگ، خود کارکرد آموزشی و تجربی دارد و شما را به طور حتم به خواندن هرچه سریع‌تر این کتاب مجاب خواهد کرد.

خلاصه کتاب جادوی فکر بزرگ

کتاب با صحبت کردن درباره اهمیت خودباوری و داشتن یک رفتار و رویکرد مثبت آغاز می‌شود. نویسنده در ادامه توضیح می‌دهد که چگونه زمانی که شما مثبت‌اندیش باشید احتمال بسیار بیشتری وجود دارد که دست به عمل شوید و موفقیت کسب کنید. همچنین شوارتز به اهمیت بالای هدف‌گذاری‌های واقع‌گرایانه که قابل دستیابی هستند اشاره می‌کند. اهمیت درست این مسئله از این منظر است که شما با هدف‌گذاری غیرواقعی و دور از دسترس، می‌توانید نا‌امید و از هدف مورد نظر زده شوید.

شوارتز همچنین به اهمیت بالای داشتن بینش و چشم‌اندازی از آینده می‌پردازد و راجع به آن صحبت می‌کند. امری که به اعتقاد نویسنده در رسیدن به اهداف، کمک شایانی به فرد می‌کند. او اشاره می‌کند که تصویر سازی از آینده و هدف دلخواه‌تان موجب متمرکز شدن شما روی مسیر شده و همچنین برای برنامه ریزی و هدف گذاری به شما کمک زیادی خواهد کرد. در ادامه کتاب، نویسنده به اهمیت استمرار و پشتکار در مسیر هدف  می‌پردازد. در پایان شوارتز بر اهمیت خودباوری و ایمان به توانایی های شخصی خویش تاکید می‌کند.

او توضیح می‌دهد که خودباوری باعث می‌شود که در مواقع پرفشار و سختی، برای ادامه انگیزه داشته باشید و نا‌امید نشوید. در عین حال وی مخاطبین خود را به پذیرفتن ریسک برای رسیدن به اهداف خود دعوت می‌کند و از آنها می‌خواهد که در مواقع شکست، جای ناامید شدن از اشتباهات‌شان درس بگیرند و دوباره ادامه دهند. در نهایت این کتاب با آموزه‌ها و دستورالعمل‌های خود به مخاطبان خود کمک می‌کند که متناسب با شرایط و خواسته‌های درونی خود هدف گذاری بکنند و در جهت آن اهداف حرکت کنند.

خلاصه جادوی فکر بزرگ

کمی بیشتر درباره کتاب جادوی فکر بزرگ بدانیم

کتاب جادوی فکر بزرگ یک اثر تکرار نشدنی است که دستور‌العمل هایی در اختیار مخاطب قرار می‌دهد که به کمک آنها، رسیدن به رویا‌ها و آرزوها را دست‌یافتنی تر از همیشه خواهد کرد. از زمان سال انتشار این کتاب در سال ۱۹۵۹ این کتاب خوانندگان زیادی را تشویق کرده تا بزرگ فکر کنند و به خودشان و توانایی‌هایشان باور داشته باشند.

این کتاب با در اختیار گذاشتن دستورالعمل‌هایی برای هدف‌گذاری و دستیابی به آن و همچنین کمک به ساخت یک شخصیت و رفتار اجتماعی متناسب با دنیای پیرامون، توانسته به بسیاری از افراد در مسیر زندگی یاری برساند.

بخشی از کتاب جادوی فکر بزرگ

به عقیده دیوید شوارتز هر انسانی محصول افکار خویش است. معلومات از نظر وی یک نیروی نهان می‌باشند که تنها زمانی تبدیل به نیرو می‌شوند که به کار بیایند. جادوی فکر بزرگ به این اشاره می‌کند که اعتماد به نفس تمام اکتسابی است، یعنی هیچکس با اعتماد به نفس وارد این دنیا نمی‌شود و صرفا با اقدام کردن می‌توان ترس را از بین برد.

کمی بیشتر از دیوید شوارتز

دیوید شوارتز یک نویسنده و سخنران شناخته شده آمریکایی است که سالهاست الهام بخش مسیر زندگی افراد زیادی بوده. او در سال ۱۹۵۹ کتاب معروف خودش را نوشت که تا به امروز به افراد زیادی در پیشبرد اهداف خود کمک کرده است. شوارتز یک استاد برجسته در دانشگاه ایالت جورجیا آمریکا بود و به عنوان یک فرد پیشتاز و مهم در زمینه نویسندگی کتاب‌های انگیزشی و راهبردی شناخته می‌شود.

سخن پایانی

برای مطالعه کتاب جادوی فکر بزرگ می‌توانید اپ افکار مثبت را دانلود کنید و از امکانات ویژه این برنامه بهره ببرید. همچنین در این برنامه امکان گوش دادن به نسخه صوتی جادوی فکر بزرگ نیز وجود دارد که می‌توانند به پیشرفت شما در مسیر زندگی کمک بسیاری بکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *