بدون دسته بندی, روش های ثروت زدایی

هنر اتمام فروش

کتاب هنر اتمام فروش

فروش بیشتر

ایا نمی توانید محصولی را بفروشید؟

ایا اعتماد بنفس پایینی دارید؟

در این مقاله ما بهترین نکات را برای رسیدن به فروش بیشتر در هر کسب و کاری را به شما اموزش میدهیم باما همراه باشید

سوال مهم

روزی از خودم پرسیدم:”چرا بعضی از فروشندگان از بقیه موفق‌ترند؟” این سوال زندگی من را متحول کرد و از آن روز به بعد از فروشندگان دیگر راهنمایی می خواستم، به ویژه از آنها می پرسیدم چگونه به ایرادات مشتریان پاسخ دهم و فروش را تمام کنم. هر کتابی را که دستم می‌رسید، می‌خواندم و نکته های جالبش را به کار می‌بستم. به نوارهای آموزشی فروشندگان موفق گوش میدادم، در تمامی همایش های فروش شرکت می‌کردم و همیشه در ردیف اول می نشستم.  اکثر اوقات هر آنچه را که می آموختم، تمرین می‌کردم. اگر به نظرم مناسب می‌رسید، فوراً آن را در برخورد با مشتریان به کار می‌بستم. بعدها آموختم که تنها راه موثر یادگیری، مواجهه با شرایط واقعی شکست یا پیروزی است.

موفقیت بزرگ

بعدها مطلب جالبی آموختم: اگر به خوبی به کارتان مسلط باشید و به توانایی های تان در سفارش گرفتن اعتماد داشته باشید، به موفقیت بالایی خواهید رسید.

همیشه به خود به چشم یک برنده نگاه کنید و این اعتماد به نفس بر روی مشتریان اثر مثبت گذاشته و آنها را به خرید از شما ترغیب می کند. در این صورت روز به روز موفق تر از قبل خواهید شد.

نکته مهم این است که تمام مهارت های فروش یادگرفتنی هستند. همانطور که رانندگی کردن یک مسئله یاد گرفتنی است، فروشندگی نیز مهارتی یادگرفتنی است.

و در آخر این که با عمل به تکنیک های این کتاب می توانید یکی از بهترین و برترین و پر درآمد ترین فروشندگان این شهر شده و به موفقیت نامحدودی دست یابید.

نکته مهم این است که بدانید تمام مهارت های فروش یاد گرفتنی هستند و با تمرین و ممارست می توانید فروشنده ی ماهری شوید.

چگونه فروشنده ی بهتری شویم

آنچه هستیم و آنچه میتوانیم باشیم،تنها هدف واقعی زندگی است(رابرت لويیس استیونسون)

در حقیقت، شخص شما از دانش تخصصی، توانایی های فروش و حتی از کالا های عرضه شده نیز مهم تر است. بهتر است اضافه کنم که 80 درصد از میزان موفقیت شما به شخص بستگی دارد.

این موضوع به راحتی و با نگاه کردن به فروشندگانی که در بازار کساد، از فروش بالایی برخوردارند، قابل اثبات است.

آمادگی ذهنی پیدا کردن

کسب آمادگی جسمی و ذهنی شباهت های زیادی به هم دارند. لازمه آمادگی جسمانی رژیم غذایی مناسب و تمرینات ورزشی منظم است. برای رسیدن به آمادگی ذهنی مرطوب نیز به خوراک روحی مناسب و تمرینات منظم نیازمندیم. از نظر ذهنی آماده تر باشید تا فروشتان چند برابر شود.

اگر اعتماد به نفس پایینی داشته باشید، همیشه از حرف زدن با مشتری می ترسید و از ترس شکست دست به انجام هیچ کاری نمی زنید.

خودتان را دوست بدارید و به خود توجه کنید. در این صورت به دیگران نیز علاقه‌مند شده و موفق تر خواهید شد.

مسئول زندگی خود باشید

بزرگترین اشتباه شما این است که فکر می کنید برای هر کسی کار می‌کنید به جز خودتان. در حقیقت، شما از زمانی که دست اولین کارتان می زنیم تا زمان بازنشستگی کارآزاد دارید در استخدام خود هستید. شما رئیس شرکت تجاری خودتان هستید.

فروشندگان موفق مسئولیت تمام کارهایشان را برعهده گرفته و عواقب آن را نیز می‌پذیرند. هرگز بهانه نمی آورند و دیگران را نیز سرزنش نمی کنند. تمام انتقادات و ایرادها را نیز قبول می‌کنند. آنها می‌گویند: “اگر ایرادی وارد است به شخص من مربوط می باشد.”

شما رئیس هستید

به عنوان مدیر شرکت شما مسئول تمام اتفاقاتی هستید که در رابطه با کارتان می افتد. شما موظف به یادگیری، پیشرفت و ارتقاء دائمی مهارت هایتان هستید. و همچنین مسئول کنترل فروش و بازاریابی، تولید و کنترل کیفیت، سازماندهی کارکنان و افزایش بازدهی کاری آنها می باشید. شما رئیس هستید.

در یادگیری مصر باشید

هر چه می‌توانید بیاموزید. از هر شغلی که دارید به عنوان فرصتی برای یادگیری مهارت هایی که در آینده به درد شما می خورد استفاده کنید.

به خاطر داشته باشید که هر مهارت جدیدی که می آموزید سرمایه شما در آینده خواهد بود.

آنچه امروز حاصل انتخاب های گذشته تان است. موقعیت فعلی شما نتیجه عملکردهای گذشته است، خواه سعی و تلاش کرده باشید و یا مسامحه کاری. هرچه امروز به آن می رسید، بستگی به کارهای موفق و ناموفق گذشته‌تان دارد.

برنده ها و بازنده ها

تفاوت بین برنده ها و بازنده ها کاملا واضح است. برنده ها همیشه مسئولیت عواقب کارهایشان را برعهده می‌گیرند. اما بازنده ها هرگز این کار را نکرده و همواره در پی یافتن توجیهاتی برای انجام کارهای غلط خود می‌باشند.

بازنده ها به بیماری “بهانه‌تراشی” مبتلا هستند که به تعبیر ما یعنی “التهاب غده بهانه تراشی” و البته همیشه مانعی برای موفقیت است. اگر کسی دچار این عارضه شود به جای پیشرفت کردن در زندگی همیشه دنبال بهانه می گردد تا از زیر بار مشکلات شانه خالی کند.

برنده ها راه حل مدارند. آنها همیشه به دنبال راه‌حل‌هایی برای مشکلاتشان هستند.

برای کار سخت آماده شوید

اصولاً وقتی از افراد موفق راجع به رمز موفقیت شان می پرسیم، معمولاً جملاتی را با این مضمون بیان می دارند که “ما از دیگران باهوش تر نیستیم ولی پشتکارمان از بقیه بیشتر و بالاتر است.”

وقت تان را تلف نکنید

فروشندگان معمولی ۵۰ درصد از وقت کاریشان را تلف می‌کنند. بر طبق تحقیقات به عمل آمده، آنها دیرتر به سر کار رفته، کند تر کار کرده و زودتر محل کارشان را ترک می کنند.

برنده ها اینطور نیستند. زودتر به محل کار می‌آیند. سختکوش ترند و دیرتر محل کار و ترک می‌کنند. آنها حتی زمان ناهار و استراحت شان را نیز صرف کار کردن می کنند.

بهای هرچیز را پیشاپیش بپردازید

اچ.ال هانت مالک بیش از ۲۰۰ شرکت و یکی از ثروتمندترین مردان دنیا در یک برنامه رادیویی رمز موفقیت خود را اینطور بیان کرد: “من صدها شرکت تاسیس کرده ام و پس از ۵۰ سال تجربه، به این نتیجه رسیده‌ام که تنها دو چیز برای رسیدن به موفقیت ضروری است. اول اینکه، دقیقاً تصمیم بگیرید که چه میخواهید سپس ارزش آن را تخمین زده و بهایش را بپردازید.”

فروشندگان موفق مصمم به موفق شدن هستند و بهای آنچه می‌خواهند را پیشاپیش می پردازند.

برای موفق شدن در فروشندگی میتوانید کتاب هنر اتمام فروش را بخوانید یا گوش دهید برای اطلاعات بیشتر به سایت خودتان سر بزنید www.afkarmosbat.org درخواست های مورد علاقه خود را بدهید

هدف ما تلاش هر چه بیشتر برای رشد شکوفایی استعدادهای شماست

تا بتوانید خیلی سریع تر به اهدافتان برسید

با تشکر  دوست شما افکار مثبت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *